Pedagogi aicināti apmeklēt seminārus par karjeras atbalsta integrēšanu mācību procesā

21.10.2014

Skolēnu rudens brīvlaikā Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments Euroguidance programmas ietvaros organizē seminārus „Karjeras atbalsta integrēšana pedagoģiskajā procesā”. 

Lasīt vairāk »

Seminārs Erasmus+ Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektu īstenotājiem

20.10.2014

Šī gada 31. oktobrī notiks seminārs Erasmus+ programmas apstiprināto KA2 Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektu īstenotājiem.

Lasīt vairāk »

Atcelts Erasmus+ kontaktseminārs Spānijā

20.10.2014

Informējam, ka Spānijas nacionālā aģentūra atcēlusi 2014. gada 2.-5. novembrī plānoto Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ kontaktsemināru „Improving the Attainment of Young People and Tackling Early School Leaving”.

Lasīt vairāk »

Norisināsies seminārs 2014. gada konkursā apstiprināto Stratēģisko partnerību projektu īstenotājiem

17.10.2014

Šī gada 22. oktobrī notiks seminārs Erasmus+ programmas apstiprināto KA2 Stratēģisko partnerību projektu īstenotājiem.

Lasīt vairāk »

Eurydice: Eiropā lēnām tiek celtas skolotāju algas

17.10.2014

2013./2014. mācību gadā 16 Eiropas valstīs skolotāju algas paaugstinātas, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu. Lai gan Latvija ir starp valstīm, kurās reģistrēts neliels - zem 5% - pieaugums laika periodā no 2009. līdz 2014. gadam, vienīgā Austrumeiropas valsts, kurā skolotāju algas palielinājušās tieši 2013./2014.m.g. laikā, ir Igaunija, secināts Eurydice ziņojumā.

Lasīt vairāk »

Informēs par studiju iespējām ārvalstu augstskolās

17.10.2014

23. oktobrī vidusskolēni, studenti un citi interesenti aicināti apmeklēt informatīvo semināru "Augstākā izglītība Eiropas Savienībā: iespējas un nosacījumi".

Lasīt vairāk »

Atvieglo noteikumus ERAF finansēto zinātnes infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai

16.10.2014

14. oktobrī valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas regulē Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētos valsts nozīmes pētniecības centru infrastruktūras modernizēšanas projektus.

Lasīt vairāk »

Islandes valdība piedāvā stipendijas islandiešu valodas studijām

16.10.2014

Līdz 2015. gada 1. februārim iespējams pieteikties Islandes valdības piedāvātajām stipendijām, lai apgūtu mūsdienu islandiešu valodu kā otro svešvalodu Islandes universitātē Reikjavīkā 2015./2016. akadēmiskajā gadā. 

Lasīt vairāk »

Publicēts kompendijs

16.10.2014

Eiropas Komisija (EK) publicējusi  kompendiju par 2013.-2015. gada Comenius Regio īstenotajām partnerībām. 

Lasīt vairāk »

Izraēlas valdība piedāvā stipendijas

13.10.2014

Izraēlas valdība piedāvā Latvijas pēcdoktorantūras pētniekiem, doktorantūras un maģistrantūras studentiem pieteikties uz studiju vai pētniecības stipendijām 2015./2016. akadēmiskajam gadam Izraēlas augstskolās.

Lasīt vairāk »

Rīgā jauniešus aicina piedalīties Karjeras nedēļā

13.10.2014

Jauniešiem Rīgā pietrūkst zināšanu par pašizvērtējuma veikšanu, secināts Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veiktajā aptaujā. Lai aicinātu jauniešus apzināties, ka karjeras izvēle jāsāk ar savu interešu, personības, prasmju un zināšanu izpēti, no 13. līdz 17. oktobrim 15 Latvijas pilsētās un novados VIAA organizē Karjeras nedēļu.

Lasīt vairāk »

Notiks diskusija biomedicīnas, biofarmācijas un medicīnas tehnoloģijas jomā

10.10.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) 15. oktobrī rīko atkārtotu diskusiju par politikas instrumentiem izaugsmes atbalstam biomedicīnas, medicīnas tehnoloģijas un biofarmācijas jomā.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties stipendijām Vācijā

09.10.2014

Vācijas Akadēmiskais Apmaiņas dienests (DAAD) piedāvā dažādas stipendiju programmas studijām un pētniecībai Vācijā 2015./2016. akadēmiskajā gadā. Pieteikšanās termiņš - šī gada 15. novembris

Lasīt vairāk »

Veiksmīgas skolu darbības sekmēšana Leipcigā un Rīgā

09.10.2014

Vācijas pilsēta Leipciga un Rīga no 2013. gada 1. augusta līdz 2015. gada 31. jūlijam īsteno projektu „Veiksmīgas skolu darbības sekmēšana Leipcigā un Rīgā” (Schulerfolg sichern in Leipzig und Riga).

Lasīt vairāk »

Video: eksperti diskusijā meklē risinājumus karjeras izglītības problēmām Latvijā

08.10.2014

Sagaidot Karjeras nedēļu, šodien, 8. oktobrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) vienkopus pulcēja nozaru ekspertus, lai klātienē diskutētu par karjeras izglītības problemātiku Latvijā. Paneļdiskusijas laikā eksperti sprieda par pašizpētes nozīmi karjeras izglītībā, aktualizējot gan politikas veidotāju, gan tās īstenotāju, gan saņēmēju viedokļus.

Lasīt vairāk »

Migrācija no dažādiem skatpunktiem

08.10.2014

Mūsdienās vārds “migrācija” masu medijos parādās arvien biežāk, un, ja var ticēt statistikai, jau tuvākajā nākotnē migrācijas skaitļi visā pasaulē turpinās pieaugt. Lai ietekmētu un kontrolētu migrāciju, nepieciešams izglītot jaunus cilvēkus jau vidusskolas posmā gan par lieliskām mācību, prakses un ceļošanas iespējām Eiropas Savienības valstīs, gan par tādiem jēdzieniem kā bēgļi, patvēruma meklētāji, nelegālie strādnieki, cilvēku tirdzniecība un viltus laulības.  

Lasīt vairāk »

Sagatavojies praksei Spānijā vai Portugālē

08.10.2014

Spāņu kultūras centrs Latvijā „Séneca” kopā ar vairākiem partneriem no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm Leonardo da Vinci programmas ietvaros ir izveidojis projekta E-bridge2 mājaslapu, kurā ikvienam jaunietim ir iespēja bez maksas apgūt spāņu un portugāļu valodas pamatus internetā, iepazīt Spānijas un Portugāles kultūru, kā arī lejupielādēt dažādas mobilās aplikācijas, kas palīdzēs tikt galā ar ikdienas situācijām šajās valstīs.

Lasīt vairāk »

Publicētas jaunas infografikas skolēniem

07.10.2014

Ir radītas un publicētas četras jaunas infografikas - palīgi karjeras plānošanā, kas būs noderīgi gan skolēniem, gan viņu vecākiem un skolotājiem.

Lasīt vairāk »

Pieejamas stipendijas mācībām Ķīnā

06.10.2014

Latvijas pilsoņi var pretendēt uz stipendijām Ķīnas universitātēs, kas paredzētas mācībām bakalaura, maģistra un doktora programmās, kā arī tiek piešķirtas apmaiņas programmu un ķīniešu valodas un kultūras kursu studentiem.

Lasīt vairāk »

Latvijas jaunie profesionāļi EuroSkills konkursā izcīna 8 medaļas

06.10.2014

Latvijas jaunieši no prestižākā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2014 atgriežas ar astoņām godalgām. Zelta medaļas un nomināciju Best of the Nation ir ieguvušas Annija Kalnbirze un Simona Zelča, kas startēja modes tehnoloģiju disciplīnā. Ekselences medaļas saņēmuši: pavārs Haralds Saušs, viesmīlis Mārtiņš Kukojs, grafiskā dizainere Līva Trasūne un web lapu dizainers Artūrs Krapāns. 

Lasīt vairāk »

Sākusies projektu iesniegumu vērtēšana

03.10.2014

30. septembrī noslēdzās projektu iesniegumu pieņemšana Pētniecības aktivitātē, kas tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un stipendijas” finansiālu atbalstu.

Lasīt vairāk »

Latvijai ir savs WorldSkills vēstnieks

03.10.2014

Šī gada septembrī Šveicē norisinājās WorldSkills čempionu forums, kurā Beatrise Dzērve, Worldskills 2013 sudraba medaļas laureāte, ieguva WorldSkills vēstnieces titulu.

Lasīt vairāk »

Notiks projektu īstenošanas seminārs ERAF aktivitātē „Atbalsts zinātnei un pētniecībai”

02.10.2014

2014. gada 7. oktobrī plkst. 13:00 Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), Vaļņu ielā 1, Rīgā, notiks projektu īstenošanas seminārs finansējuma saņēmējiem ERAF aktivitātē „Atbalsts zinātnei un pētniecībai” (2.1.1.1.) trešajā atlases kārtā.

Lasīt vairāk »

Iznācis ziņojuma tulkojums

02.10.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā publicēts Eiropas mūžilgas karjeras atbalsta politikas tīkla (EMKAPT) izdotā  pārskata “Jauniešu garantija un mūžilgs karjeras atbalsts” tulkojums latviešu valodā. 

Lasīt vairāk »

Briselē notiks Erasmus+ informācijas diena

01.10.2014

Eiropas Komisija (EK) gaidāmā Erasmus+ programmas 2015. gada konkursa ietvaros organizē informācijas dienu Knowledge Alliances un Sector Skills Alliances. Tā norisināsies šī gada 12. novembrī Briselē.

Lasīt vairāk »

Radīta iedvesmojoša īsfilma par karjeras veidošanu

30.09.2014

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centrs ir uzņēmis izglītojošu un atraktīvu īsfilmu "Zaļais pipars 3", kuras mērķis ir sniegt jauniešiem praktiskus padomus veiksmīgas karjeras veidošanā, iedvesmojot viņus realizēt savus talantus.

Lasīt vairāk »

Comenius projektā iegūta dzīves pieredze

29.09.2014

Trīs mēnešus Smiltenes ģimnāzijas 11. klases skolnieces Linda un Ausma kopā ar 10. klases audzēkni Robertu mācījās Sicīlijā. Uz sadraudzības skolu jaunieši devās ar Smiltenes ģimnāzijas atbalstu, jo skola, pateicoties ilggadējam darbam starptautiskajos projektos, varēja iesniegt projekta pieteikumu skolēnu individuālajai mobilitātei.

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisija izpētījusi Erasmus studentu mobilitātes ietekmi

26.09.2014

Eiropas Komisija (EK) ir veikusi pētījumu par Erasmus ietekmi. Tajā secināts, ka jaunieši, kuri studē vai iet praksē ārzemēs, ne tikai iegūst zināšanas konkrētās disciplīnās, bet arī uzlabo savas pamatiemaņas, ko ļoti augsti vērtē darba devēji. 

Lasīt vairāk »

Turpmāk par starptautiskiem sasniegumiem apbalvos arī profesionālo skolu audzēkņus un studentus

26.09.2014

Valdība 16. septembrī apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz apbalvojumu piešķiršanu par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos profesionālās izglītības meistarības konkursos un augstākās izglītības iestāžu studējošo sasniegumiem starptautiskajos konkursos un sacensībās.

Lasīt vairāk »

Aicinājums pieteikties prakses stipendijām ASV

25.09.2014


Līdz 30. oktobrim studenti un absolventi no Latvijas aicināti pieteikties Baltijas - Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijām, kuru ieguvēji iegūs iespēju doties uz ASV un iziet praksi labākajos Amerikas uzņēmumos.

Lasīt vairāk »

Pasaules Banka: piedāvājam Latvijai jaunu augstākās izglītības finansēšanas modeli

24.09.2014

Šodien Latvijas Republikas Izglītības ministrijas un Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotajā konferencē Pasaules Banka prezentēja gala ziņojumu “Augstākās izglītības finansēšana Latvijā”. Tajā banka ierosina Latvijā veidot jaunu augstākās izglītības finansēšanas modeli, kas vairāk vērsts uz izglītības iestāžu darba rezultātu.

Lasīt vairāk »

Valdība lēmusi par Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā

19.09.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka 16. septembrī Ministru Kabinets ir pieņēmis atbilstošus lēmumus par Erasmus+ programmas īstenošanas nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu Latvijā.

Lasīt vairāk »

Izsludina konkursu sagatavošanās vizītēm

18.09.2014

Latvijas, Lihtenšteinas, Islandes un Norvēģijas akreditētās augstākās izglītības iestādes un koledžas, kurām piešķirta Erasmus harta augstākajai izglītībai, var iegūt finansējumu sagatavošanās vizītēm, piedaloties Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu programmas „Pētniecība un Stipendijas” atklātajā konkursā.

Lasīt vairāk »

Iespēja saņemt stipendijas katoļu studentiem, augstskolu absolventiem un zinātniekiem

16.09.2014

Katoļu akadēmiskais ārzemnieku dienests (KAAD) Austrumeiropas programmas ietvaros katru gadu divas reizes piedāvā iespēju pieteikties stipendijām (pieteikšanās līdz 15. janvārim/ 30. jūnijam), lai studētu vai veiktu pētniecības darbu Vācijā. Stipendiju saņemšanai nav specialitāšu ierobežojuma.

Lasīt vairāk »

Digitālā karjeras spēlē jaunieši var uzzināt savu personības tipu

15.09.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sociālajā tīklā Draugiem.lv izveidojusi digitālu spēli „Kāds tipiņš Tu esi?”, lai jauniešiem interaktīvā veidā parādītu, kā pašiem meklēt atbildes uz savas karjeras izvēles jautājumiem. Spēle piedāvā jauniešiem izvērtēt savu uzvedību dažādās ikdienas situācijās, atklājot viņu karjeras veidošanas personības tipu. VIAA šo iniciatīvu ieplānojusi gadskārtējās Karjeras nedēļas ietvaros.

Lasīt vairāk »

Latvija pirmo reizi iekļauta starptautiskajā izglītības sistēmu datu apskatā

11.09.2014

Vakar publicētajā ikgadējā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumā „Izglītības apskats 2014: OECD rādītāji” pirmo reizi iekļauti Latvijas izglītības sistēmu raksturojošie rādītāji. Apskats tradicionāli atspoguļo OECD dalībvalstu rādītājus, sniedzot informāciju par izglītības rezultātiem, ieguldītajiem resursiem, nodarbinātību un citiem rādītājiem.

Lasīt vairāk »

Izstrādātas komunikācijas vadlīnijas Erasmus+ projektu īstenotājiem

08.09.2014

Ir pieejamas komunikācijas vadlīnijas Erasmus+ finansējuma sanēmējiem, kas palīdzēs programmas projektu dalībniekiem informēt sabiedrību par īstenoto projektu gaitu un sasniegumiem.

Lasīt vairāk »

Jauniešiem trūkst prasmju savu interešu un spēju novērtēšanai

08.09.2014

Jaunieši apzinās, cik svarīgi ir prast novērtēt savas zināšanas, intereses un spējas, izvēloties karjeras virzienu, taču tikai daļa no viņiem to spēj. Turklāt jaunieši ar karjeras izvēles jautājumiem nesteidzas, secināts Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veiktajā aptaujā.

Lasīt vairāk »

Notiks semināri „Iepazīšanās ar starptautisko karjeras atbalsta metodikas rokasgrāmatu darbam ar grupu”

01.09.2014

2014. gada septembrī un oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Valmierā, Gulbenē un Ogrē rīko praktiskus seminārus „Iepazīšanās ar starptautisko karjeras atbalsta metodikas rokasgrāmatu darbam ar grupu”.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Arī sēnes noder kosmētikas ražošanā

29.08.2014

Latvijas Universitātes zinātnieki, īstenojot ESF projektu, no vietējiem resursiem - sēnēm un augiem -  iegūst bioloģiskus savienojumus,  kā rezultātā tiek radīti jauni ādas kopšanas produkti. 

Lasīt vairāk »

Turpinās zinātnes un pētniecības attīstība ar ERAF atbalstu

28.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir sākusi slēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu zinātniskajām institūcijām, kuru sagatavotie projekti ir apstiprināti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātē „Atbalsts zinātnei un pētniecībai” (2.1.1.1.) projektu iesniegumu atlases trešajā kārtā.

Lasīt vairāk »

Šveices valdības izcilības stipendijas

26.08.2014

Līdz 2014. gada 15. novembrim Latvijas pētnieki un doktorantūras studenti, kā arī mākslas augstskolu studenti ar iegūtu bakalaura grādu var iesniegt dokumentus, lai piedalītos starptautiskā stipendiju konkursā uz Šveices valdības izcilības stipendijām.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas dienesta viesnīcas renovācija

22.08.2014

Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolai, veiksmīgi piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu, ir izdevies līdzšinējās kopmītņu telpas izveidot par vietu, kur ir patīkami atgriezties. 

Lasīt vairāk »

Sākusies pieteikumu iesniegšana Nordplus Jauniešu un Pieaugušo izglītības programmu sagatavošanas vizītēm

22.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas iesniegt pieteikumus sagatavošanas vizītēm Nordplus Jauniešu izglītības un Nordplus Pieaugušo izglītības programmās.

Lasīt vairāk »

Iespēja piedalīties starptautiskās augstākās izglītības izstādēs Āzijā un Centrālāzijā

22.08.2014

Ir uzsākta Eiropas Komisijas finansēta projekta „Eiropas augstākās izglītības izstādes Centrālāzijā un Āzijā” (European Higher Education Fairs in Central Asia and Asia) īstenošana.

Lasīt vairāk »

Publicēti Mūžizglītības programmas rezultātu izplatīšanas labās prakses piemēri

19.08.2014

Eiropas Komisija apkopojusi 2007. - 2011. gada labās prakses piemērus Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas 4. pamatdarbībā Valorizācija, kas vērsta uz programmas rezultātu izplatīšanu un efektīvu izmantošanu, lai Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas laikā gūtā pieredze būtu noderīga arī Erasmus+ projektu īstenotājiem.

Lasīt vairāk »

Pieejamas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par Erasmus+

19.08.2014

Eiropas Komisija (EK) savā oficiālajā mājaslapā publicējusi sarakstu ar Eiropas studentu biežāk uzdotajiem jautājumiem par Eiropas Savienības programmu izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: teju 900 bērniem no 32 skolām palīdz mācīties ar īpašiem atbalsta pasākumiem

18.08.2014

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskola īstenoja projektu, kurā caur daudzveidīgām aktivitātēm, spēlēm un rotaļām pilnveidotas skolēnu spējas.

Lasīt vairāk »

Jaunieši bez maksas varēs apgūt gandrīz 90 profesijas

15.08.2014

Jau šoruden profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā piedāvās jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) bez maksas apgūt gandrīz 90 profesijas. Mācības ilgs vienu vai pusotru gadu, jauniešiem pieejama arī stipendija, turklāt atsevišķu programmu apguve paredz iespēju iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Atbalsts RSU doktorantiem zinātnisko darbu izstrādē

15.08.2014

Rīgas Stradiņa universitātes 120 doktoranti iesaistīti ESF projektā “Atbalsts doktorantiem studiju programmas apguvei un zinātniskā grāda ieguvei”.

Lasīt vairāk »

Paziņoti Erasmus+ Žana Monē programmas pirmā projektu atlases konkursa rezultāti

15.08.2014

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (EACEA) ir paziņojusi Erasmus+ Žana Monē (Jean Monnet) aktivitātes 2014. gada projektu atlases konkursa rezultātus.

Lasīt vairāk »

Publiskoti konkursa rezultāti Erasmus+ mācību mobilitātēm

14.08.2014

Līdz 2014. gada jūlija beigām Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir apstiprinājusi 119 Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ projektus 1. pamatdarbības (mācību mobilitātes) ietvaros. Kopā tika iesniegti 273 projektu pieteikumi. Apstiprināto projektu dalībnieki no Latvijas starptautisku izglītības pieredzi un praksi gūs programmas dalībvalstīs.

Lasīt vairāk »

Pieejami Erasmus+ Kopīgo maģistrantūras programmu aktivitātes pirmā projektu atlases konkursa rezultāti

14.08.2014

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (EACEA) ir paziņojusi Erasmus+ Kopīgo maģistrantūras programmu (Joint Master Degrees) aktivitātes pirmā, 2014. gada, projektu atlases konkursa rezultātus.

Lasīt vairāk »

Zināmi Erasmus Mundus programmas 2. aktivitātes pēdējā projektu atlases konkursa rezultāti

13.08.2014

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (Education, Audiovisual & Culture Executive Agency (EACEA)) ir paziņojusi Erasmus Mundus (2009-2013) programmas 2. aktivitātes - Mobilitātes partnerības ar trešajām valstīm (Mobility Partnerships with 3rd countries) - pēdējā projektu atlases konkursa rezultātus.

Lasīt vairāk »

Notiks semināri „Karjeras kompass – dialoga metode fokusētām un virzītām sarunām ar jauniešiem”

13.08.2014

2014. gada augustā, septembrī un oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Euroguidance programmas ietvaros Rēzeknē, Valmierā, Liepājā un Daugavpilī rīko mācību seminārus „Karjeras kompass – dialoga metode fokusētām un virzītām sarunām ar jauniešiem”.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Profesionālā izglītība atbilstoši darba tirgus vajadzībām

12.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotais ESF projekts “Profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana” apliecina, ka būtiski ir sakārtot profesionālās izglītības saturu, lai mūsdienu jaunieši nenonāktu bezdarbnieku rindās. 

Lasīt vairāk »

Latvijā īstenos 37 Nordplus izglītības projektus

07.08.2014

Tuvākajā laikā Latvijā tiks uzsākta 37 Nordplus projektu īstenošana, ko ir apstiprinājusi Nordplus valde. No Latvijas kopā tika iesniegti 79 un apstiprināti 37 projekti par apmēram pusmiljonu eiro. Tajos caur izglītības projektu aktivitātēm projektu īstenotāji turpinās Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības tradīcijas gan jauniešu, gan pieaugušo, gan augstākajā izglītībā.

Lasīt vairāk »

Dots starts studentu un mācībspēku mobilitātēm

30.07.2014

Šodien, 30. jūlijā, pēc saņemtā Eiropas Komisijas deleģējuma Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) noslēdza līgumus ar septiņām Latvijas augstskolām - Erasmus+ 2014./2015. akadēmiskā gada mobilitātes projektu īstenotājiem augstākajā izglītībā. Šie ir pirmie līgumi jaunajā programmā, kas iezīmē starta pozīciju studentu un mācībspēku mobilitātēm.

Lasīt vairāk »

Fulbraita stipendija jaunajiem zinātniekiem

17.07.2014

Līdz 2014. gada 21. novembrim Latvijas jaunajiem zinātniekiem iespējams pietikties Fulbraita stipendijai.

Lasīt vairāk »

Publicēta jaunākā statistika par Erasmus

10.07.2014

Eiropas Komisija (EK) publiskojusi jaunāko Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Erasmus mobilitātes statistiku par 2012./2013. akadēmisko gadu. Dati liecina, ka šajā akadēmiskajā gadā mobilitātē devies rekordliels programmas dalībvalstu studentu skaits – 270 000, no kuriem lielākā daļa devusies uz Spāniju, Vāciju vai Franciju.

Lasīt vairāk »

Pētniecībai zinātnē pieejami 4,4 miljoni eiro

08.07.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina Latvijas zinātniskās institūcijas iesniegt projektus Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un Stipendijas” aktivitātē “Pētniecība”. Aktivitātē pieejams finansējums 4 435 556 eiro apmērā, lai veicinātu sadarbību zinātnē starp Latviju un Norvēģiju.

Lasīt vairāk »

Nordplus konkursā apstiprināti 395 projekti

04.07.2014

Nordplus valde informē, ka 2014. gada Nordplus projektu konkursā apstiprināti 395 no kopā iesniegtajiem 645 projektiem. To kopējā summa ir 10,5 miljoni eiro, un projektu īstenošanas aktivitātēs būs iesaistītas ne mazāk kā 2834 organizācijas – projektu koordinatori un to partneri.

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisija informē par izmaiņām Erasmus+ līgumu slēgšanas grafikā

17.06.2014

Eiropas Komisija (EK) informē, ka ir veiksmīgi uzsākta Erasmus+ programmas īstenošana un programmas nacionālās aģentūras ir saņēmušas lielu projektu pieteikumu skaitu. Tomēr sakarā ar vairākām tehniskām problēmām konkursu rezultātu paziņošana un līgumu slēgšana ar atlasītajiem kandidātiem var aizkavēties.

Lasīt vairāk »

Publicētas programmas Erasmus+ vadlīnijas latviešu valodā

16.06.2014

Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi Erasmus+ programmas vadlīnijas (“Erasmus+ ceļvedis”) latviešu valodā. Erasmus+ vadlīnijas ir spēkā no 2014. gada janvāra un līdz šim bija pieejamas angļu, franču un vācu valodā.

Lasīt vairāk »