Kalendārs

28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Arī sēnes noder kosmētikas ražošanā

29.08.2014

Latvijas Universitātes zinātnieki, īstenojot ESF projektu, no vietējiem resursiem - sēnēm un augiem -  iegūst bioloģiskus savienojumus,  kā rezultātā tiek radīti jauni ādas kopšanas produkti. 

Lasīt vairāk »

Turpinās zinātnes un pētniecības attīstība ar ERAF atbalstu

28.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir sākusi slēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu zinātniskajām institūcijām, kuru sagatavotie projekti ir apstiprināti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātē „Atbalsts zinātnei un pētniecībai” (2.1.1.1.) projektu iesniegumu atlases trešajā kārtā.

Lasīt vairāk »

Aicina jauniešus pielaikot profesiju pirms skolas gaitu uzsākšanas

28.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pirms skolas gaitu uzsākšanas aicina jauniešus nepiespiestā un jautrā veidā sava karjeras virziena meklējumus sākt ar spēli “Profesiju laikotājs”. Šāda iespēja būs jauniešiem, kas sestdien, 30. augustā, 11. novembra krastmalā apmeklēs Latvijā lielākās ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games“ sestās sezonas noslēguma pasākumu.

Lasīt vairāk »

Notiks Inovāciju pārneses projektu vadības seminārs

26.08.2014

Šī gada 2. septembrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko Leonardo da Vinci Inovāciju pārneses projektu vadības semināru par starpatskaišu sagatavošanas prasībām.

Lasīt vairāk »

Šveices valdības izcilības stipendijas

26.08.2014

Līdz 2014. gada 15. novembrim Latvijas pētnieki un doktorantūras studenti, kā arī mākslas augstskolu studenti ar iegūtu bakalaura grādu var iesniegt dokumentus, lai piedalītos starptautiskā stipendiju konkursā uz Šveices valdības izcilības stipendijām.

Lasīt vairāk »

Pieejams starpinstitucionālā līguma paraugs Erasmus+ mācību mobilitātei augstākās izglītības sektorā uz/no partnervalstīm

25.08.2014

Viena no aktivitātēm, kas Erasmus+ (2014-2020) programmas ietvaros augstākās izglītības sektorā tiks īstenota, sākot no 2015./2016. akadēmiskā gada, ir studentu un pasniedzēju mācību mobilitāte starp programmas valstīm un trešajām valstīm. Pirmais konkurss projektu pieteikumu iesniegšanai šajā aktivitātē tiks izsludināts 2014. gada rudenī.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties semināram par projektu rezultātu izplatīšanu un ilgtspēju

25.08.2014

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas projektu vadītājiem ir iespēja pieteikties dalībai seminārā par projektu popularizēšanu un projektu rezultātu ilgtspēju. Semināra laikā dalībnieki tiks aicināti veidot sadarbību ar Latvijas bibliotēkām projektu rezultātu valorizācijai.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas dienesta viesnīcas renovācija

22.08.2014

Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolai, veiksmīgi piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu, ir izdevies līdzšinējās kopmītņu telpas izveidot par vietu, kur ir patīkami atgriezties. 

Lasīt vairāk »

Sākusies pieteikumu iesniegšana Nordplus Jauniešu un Pieaugušo izglītības programmu sagatavošanas vizītēm

22.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas iesniegt pieteikumus sagatavošanas vizītēm Nordplus Jauniešu izglītības un Nordplus Pieaugušo izglītības programmās.

Lasīt vairāk »

Iespēja piedalīties starptautiskās augstākās izglītības izstādēs Āzijā un Centrālāzijā

22.08.2014

Ir uzsākta Eiropas Komisijas finansēta projekta „Eiropas augstākās izglītības izstādes Centrālāzijā un Āzijā” (European Higher Education Fairs in Central Asia and Asia) īstenošana.

Lasīt vairāk »

Publicēti Mūžizglītības programmas rezultātu izplatīšanas labās prakses piemēri

19.08.2014

Eiropas Komisija apkopojusi 2007. - 2011. gada labās prakses piemērus Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas 4. pamatdarbībā Valorizācija, kas vērsta uz programmas rezultātu izplatīšanu un efektīvu izmantošanu, lai Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas laikā gūtā pieredze būtu noderīga arī Erasmus+ projektu īstenotājiem.

Lasīt vairāk »

Pieejamas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par Erasmus+

19.08.2014

Eiropas Komisija (EK) savā oficiālajā mājaslapā publicējusi sarakstu ar Eiropas studentu biežāk uzdotajiem jautājumiem par Eiropas Savienības programmu izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: teju 900 bērniem no 32 skolām palīdz mācīties ar īpašiem atbalsta pasākumiem

18.08.2014

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskola īstenoja projektu, kurā caur daudzveidīgām aktivitātēm, spēlēm un rotaļām pilnveidotas skolēnu spējas.

Lasīt vairāk »

Jaunieši bez maksas varēs apgūt gandrīz 90 profesijas

15.08.2014

Jau šoruden profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā piedāvās jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) bez maksas apgūt gandrīz 90 profesijas. Mācības ilgs vienu vai pusotru gadu, jauniešiem pieejama arī stipendija, turklāt atsevišķu programmu apguve paredz iespēju iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Atbalsts RSU doktorantiem zinātnisko darbu izstrādē

15.08.2014

Rīgas Stradiņa universitātes 120 doktoranti iesaistīti ESF projektā “Atbalsts doktorantiem studiju programmas apguvei un zinātniskā grāda ieguvei”.

Lasīt vairāk »

Paziņoti Erasmus+ Žana Monē programmas pirmā projektu atlases konkursa rezultāti

15.08.2014

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (EACEA) ir paziņojusi Erasmus+ Žana Monē (Jean Monnet) aktivitātes 2014. gada projektu atlases konkursa rezultātus.

Lasīt vairāk »

Publiskoti konkursa rezultāti Erasmus+ mācību mobilitātēm

14.08.2014

Līdz 2014. gada jūlija beigām Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir apstiprinājusi 119 Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ projektus 1. pamatdarbības (mācību mobilitātes) ietvaros. Kopā tika iesniegti 273 projektu pieteikumi. Apstiprināto projektu dalībnieki no Latvijas starptautisku izglītības pieredzi un praksi gūs programmas dalībvalstīs.

Lasīt vairāk »

Pieejami Erasmus+ Kopīgo maģistrantūras programmu aktivitātes pirmā projektu atlases konkursa rezultāti

14.08.2014

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (EACEA) ir paziņojusi Erasmus+ Kopīgo maģistrantūras programmu (Joint Master Degrees) aktivitātes pirmā, 2014. gada, projektu atlases konkursa rezultātus.

Lasīt vairāk »

Zināms Latvijas komandas sastāvs EuroSkills konkursā

14.08.2014

Vairāki simti Eiropas talantīgāko jauniešu no 2. līdz 4. oktobrim Francijā demonstrēs savas amata prasmes, lai izmantotu tikai vienu reizi dzīvē doto iespēju startēt jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills. No Latvijas prestižajā konkursā piedalīsies 11 jaunieši, pārstāvot valsti 8 disciplīnās.

Lasīt vairāk »

Zināmi Erasmus Mundus programmas 2. aktivitātes pēdējā projektu atlases konkursa rezultāti

13.08.2014

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (Education, Audiovisual & Culture Executive Agency (EACEA)) ir paziņojusi Erasmus Mundus (2009-2013) programmas 2. aktivitātes - Mobilitātes partnerības ar trešajām valstīm (Mobility Partnerships with 3rd countries) - pēdējā projektu atlases konkursa rezultātus.

Lasīt vairāk »

Notiks semināri „Karjeras kompass – dialoga metode fokusētām un virzītām sarunām ar jauniešiem”

13.08.2014

2014. gada augustā, septembrī un oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Euroguidance programmas ietvaros Rēzeknē, Valmierā, Liepājā un Daugavpilī rīko mācību seminārus „Karjeras kompass – dialoga metode fokusētām un virzītām sarunām ar jauniešiem”.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Profesionālā izglītība atbilstoši darba tirgus vajadzībām

12.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotais ESF projekts “Profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana” apliecina, ka būtiski ir sakārtot profesionālās izglītības saturu, lai mūsdienu jaunieši nenonāktu bezdarbnieku rindās. 

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: meklē piemērotākos ēku energoefektivitātes risinājumus Latvijai

11.08.2014

Latvijas Universitāte īstenoja projektu, kurā izstrādāja ilgtspējīgu un mājokļu tirgu konkurētspējīgu norobežojošo konstrukciju risinājumu, kas ļauj samazināt energopatēriņu.

Lasīt vairāk »

Aicina apmeklēt semināru par projektu iesniegšanu Norvēģijas finanšu instrumenta finansētajā aktivitātē “Pētniecība”

07.08.2014

Ņemot vērā lielo interesi, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 25. augustā (plkst. 14:00) rīko papildu informatīvu semināru par projektu iesniegumu iesniegšanu aktivitātē “Pētniecība” EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un stipendijas” ietvaros.

Lasīt vairāk »

Kultūras tiekas partnerības projektā

07.08.2014

No 2012. līdz 2014. gadam privātajā vidusskolā “Klasika” tiek realizēts Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius projekts „Kultūrām tiekoties.” Tas ir divpusējās partnerības projekts starp privāto vidusskolu “Klasika” un koledžu - liceju St. Joseph Francijā, projekts ilgst divus mācību gadus. 

Lasīt vairāk »

Karjeras meklējumi ventspilniekiem sāksies ar Profesiju laikotāju

07.08.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) piedāvā nepiespiestā un jautrā veidā sava karjeras virziena meklējumus sākt ar spēli “Profesiju laikotājs”. Sestdien, 9.augustā, šāda iespēja būs Ventspils jauniešiem, kas apmeklēs Latvijā lielākās ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games“ pasākumu.

Lasīt vairāk »

Latvijā īstenos 37 Nordplus izglītības projektus

07.08.2014

Tuvākajā laikā Latvijā tiks uzsākta 37 Nordplus projektu īstenošana, ko ir apstiprinājusi Nordplus valde. No Latvijas kopā tika iesniegti 79 un apstiprināti 37 projekti par apmēram pusmiljonu eiro. Tajos caur izglītības projektu aktivitātēm projektu īstenotāji turpinās Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības tradīcijas gan jauniešu, gan pieaugušo, gan augstākajā izglītībā.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Optiskās šķiedras sensora pielietošana transportlīdzekļu svara mērīšanai

06.08.2014

Transporta un sakaru institūta zinātnieki izstrādā jauna tipa kustībā esošu transportlīdzekļu statiskas automātiskās „svēršanas stacijas” ar optisko kabeli.

Lasīt vairāk »

Dots starts studentu un mācībspēku mobilitātēm

30.07.2014

Šodien, 30. jūlijā, pēc saņemtā Eiropas Komisijas deleģējuma Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) noslēdza līgumus ar septiņām Latvijas augstskolām - Erasmus+ 2014./2015. akadēmiskā gada mobilitātes projektu īstenotājiem augstākajā izglītībā. Šie ir pirmie līgumi jaunajā programmā, kas iezīmē starta pozīciju studentu un mācībspēku mobilitātēm.

Lasīt vairāk »

Skolu finansēšana Eiropā: publiskā finansējuma mehānismi, metodes un kritēriji

30.07.2014

Izdevumi izglītības personālam Eiropas Savienības (ES) valstīs veido vairāk kā 70% no kopējiem ikgadējiem izdevumiem izglītībai, tie arī sastāda lielāko daļu no izdevumiem publiskajām skolām Eiropā. Šis ir tikai viens no Eiropas izglītības sistēmu un politikas informācijas tīkla Eurydice ziņojuma par skolu finansēšanu Eiropā secinājumiem, kas sniedz vielu diskusijai par efektīvu un taisnīgu resursu sadali.

Lasīt vairāk »

Struktūrfondu e-kartes video jaunums: Dažādo Dzirciema Speciālās internātpamatskolas mācību procesu

30.07.2014

Dzirciema Speciālās internātpamatskola īstenoja Eiropas Sociālā fonda projektu, kas ļāva uzlabot un dažādot skolēnu mācību procesu. 

Lasīt vairāk »

Kā lasīt neparasti

30.07.2014

No 29. jūnija līdz 5. jūlijam Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienības vakara vidusskolas telpās valdīja vasarai neierasta rosība - pie mums Mūžizglītības programmas Grundtvig ietvaros viesojās 12 dalībnieki no 8 dažādām Eiropas valstīm, lai piedalītos projektā – lasītprasmes tematikai veltītā darbnīcā “Kā lasīt neparasti: metodes pieaugušo motivēšanai un lasītprasmes uzlabošanai”.

Lasīt vairāk »

Mana jaunā klase Slovēnijā

30.07.2014

Laikā no 2014. gada 2. janvāra līdz 2. aprīlim Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolnieks iesaistījās COMENIUS skolēnu individuālās mobilitātes projektā, tā ietvaros pavadot trīs mēnešus Metlikas pilsētā Slovēnijā.

Lasīt vairāk »

Visā Latvijā notiks Baltijas ceļa 25. gadadienas pasākumi

29.07.2014

Šogad aprit 25 gadi, kopš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās, vienojot vairāk nekā miljons cilvēku ķēdē, kas visā pasaulē kļuvusi par simbolu centieniem pēc brīvības un neatkarības.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties Hūberta Hamfrija stipendiju programmai

17.07.2014

Līdz 2014. gada 2. septembrim tiek piedāvāta iespēja pieteikties Hūberta Hamfrija stipendijai.

Lasīt vairāk »

Fulbraita stipendija jaunajiem zinātniekiem

17.07.2014

Līdz 2014. gada 21. novembrim Latvijas jaunajiem zinātniekiem iespējams pietikties Fulbraita stipendijai.

Lasīt vairāk »

Fulbraita stipendija maģistrantūras un doktorantūras līmeņa studentiem

17.07.2014

Līdz 2014. gada 2. septembrim maģistrantūras un doktorantūras līmeņa studentiem iespējams pieteikties Fulbraita stipendijai 2015.-2016. mācību gadam.

Lasīt vairāk »

Latvijas skolēnu zināšanas un prasmes finanšu jomā atbilst OECD valstu vidējam līmenim

11.07.2014

9. jūlijā Latvijas Universitātē notika Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (PISA) 2012 pirmo rezultātu - prezentācijas pasākums ”Skolēni un nauda”.

Lasīt vairāk »

Stipendijas pētniecībai Azerbaidžānā

11.07.2014

Azerbaidžānas Starptautiskā attīstības aģentūra aicina ārzemju pētniekus pieteikties stipendijām, lai veiktu pētījumus par tēmām, kas saistītas ar Kaspijas jūras reģionu un Azerbaidžānu.

Lasīt vairāk »

Publicēta jaunākā statistika par Erasmus

10.07.2014

Eiropas Komisija (EK) publiskojusi jaunāko Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Erasmus mobilitātes statistiku par 2012./2013. akadēmisko gadu. Dati liecina, ka šajā akadēmiskajā gadā mobilitātē devies rekordliels programmas dalībvalstu studentu skaits – 270 000, no kuriem lielākā daļa devusies uz Spāniju, Vāciju vai Franciju.

Lasīt vairāk »

Eurydice: pieprasījums pēc vietām bērnudārzos turpinās pārsniegt piedāvājumu

10.07.2014

Tikai astoņas Eiropas valstis juridiski garantē bērnam tiesības uz vietu bērnudārzā drīz pēc tā dzimšanas, un gandrīz visā Eiropā pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, secināts Eurydice pētījumā „Pamatdati par pirmsskolas izglītību un aprūpi Eiropā 2014”. Maksa par pirmsskolas izglītību būtiski atšķiras, turklāt tikai pāris valstīs, tai skaitā Latvijā, ir vadlīnijas, kas palīdz darbā ar bērniem.

Lasīt vairāk »

Pētniecībai zinātnē pieejami 4,4 miljoni eiro

08.07.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina Latvijas zinātniskās institūcijas iesniegt projektus Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu programmas “Pētniecība un Stipendijas” aktivitātē “Pētniecība”. Aktivitātē pieejams finansējums 4 435 556 eiro apmērā, lai veicinātu sadarbību zinātnē starp Latviju un Norvēģiju.

Lasīt vairāk »

Nordplus konkursā apstiprināti 395 projekti

04.07.2014

Nordplus valde informē, ka 2014. gada Nordplus projektu konkursā apstiprināti 395 no kopā iesniegtajiem 645 projektiem. To kopējā summa ir 10,5 miljoni eiro, un projektu īstenošanas aktivitātēs būs iesaistītas ne mazāk kā 2834 organizācijas – projektu koordinatori un to partneri.

Lasīt vairāk »

Iespēja piedalīties forumā par profesionālo apmācību Eiropā

03.07.2014

Informējam, ka no š.g. 23. līdz 24. septembrim Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāts Briselē rīko otro Eiropas biznesa forumu par profesionālo apmācību. Tā mērķis ir veicināt strukturētu sadarbību starp politikas veidotājiem, profesionālās izglītības un apmācības sniedzējiem un uzņēmējiem.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties konferencei Somijā

02.07.2014

Ir iespēja pieteikties dalībai noslēguma konferencē “Getting More out of Mobility through Perfect Matching”, kas notiks 2014. gada 26. septembrī Helsinkos.

Lasīt vairāk »

Darbu uzsāk “Augstskolu anatomija”

02.07.2014

1. jūlijā vairākās augstskolās sākusies reflektantu uzņemšana. Arī ikgadējā topošo studentu informatīvā kampaņa “Augstskolu anatomija” uzsākusi savu darbu, kas ilgs visas vasaras garumā.

Lasīt vairāk »

Erasmus nozīme jauniešu Eiropas identitātes veidošanā

01.07.2014

Starptautiskā studentu mobilitāte tiek uzskatīta par vienu no veidiem, kā radīt Eiropas identitāti jauniešu vidū. Tāpēc Latvijas Kultūras akadēmijas studente sava bakalaura darba ietvaros veica pētījumu, lai raksturotu saikni starp Erasmus programmā pavadīto laiku un Eiropas identitātes izjūtu starp jauniešiem.

Lasīt vairāk »

Meksikas Savienoto Valstu valdība piedāvā divas stipendijas 2015. gadam

25.06.2014

Līdz 8. septembrim Latvijas pilsoņiem iespējams pieteikties Meksikas Savienoto Valstu valdības piedāvātajām stipendijām studijām maģistrantūrā, doktorantūrā vai pētniecības darba veikšanai Meksikā 2015. gadā.

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisija informē par izmaiņām Erasmus+ līgumu slēgšanas grafikā

17.06.2014

Eiropas Komisija (EK) informē, ka ir veiksmīgi uzsākta Erasmus+ programmas īstenošana un programmas nacionālās aģentūras ir saņēmušas lielu projektu pieteikumu skaitu. Tomēr sakarā ar vairākām tehniskām problēmām konkursu rezultātu paziņošana un līgumu slēgšana ar atlasītajiem kandidātiem var aizkavēties.

Lasīt vairāk »

Aicinām piedalīties aptaujā par digitālo mācību vidi

17.06.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina pieaugušo izglītības darbiniekus piedalīties aptaujā par pieaugušo izglītības digitālo mācību vidi.

Lasīt vairāk »

Publicētas programmas Erasmus+ vadlīnijas latviešu valodā

16.06.2014

Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi Erasmus+ programmas vadlīnijas (“Erasmus+ ceļvedis”) latviešu valodā. Erasmus+ vadlīnijas ir spēkā no 2014. gada janvāra un līdz šim bija pieejamas angļu, franču un vācu valodā.

Lasīt vairāk »

Turi fotoaparātu gatavībā un piedalies konkursā “Eiropa manā reģionā”

16.06.2014

Jau trešo gadu pēc kārtas Eiropas Komisijas (EK) reģionālās politikas direktorāts organizē fotoattēlu konkursu “Eiropa manā reģionā”. Konkursa mērķis ir vairot izpratni par Eiropas Savienības (ES) realizētajiem projektiem un sasniegtajiem rezultātiem.

Lasīt vairāk »

Jau trešo gadu pēc kārtas notiks "Karjeras nedēļa"

29.04.2014

Jau trešo gadu pēc kārtas Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizēs “Karjeras nedēļu”. Šogad tā vienlaicīgi visā Latvijā notiks laikā no 13. līdz 17. oktobrim.

Lasīt vairāk »