Divas Latvijas augstskolas iesaistīsies Eiropas Universitāšu aliansēs

26.06.2019

Latvijas Universitāte un Latvijas Mākslas akadēmija ir iekļuvušas starp tām 114 augstākās izglītības iestādēm no 24 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kuras apstiprinātas dalībai Eiropas Universitāšu  aliansēs. Tās veidotas, lai uzlabotu Eiropas augstākās izglītības kvalitāti un pievilcību un veicinātu sadarbību starp iestādēm, to studentiem un darbiniekiem.

Lasīt vairāk »

Mācībām pieaugušajiem visā Latvijā var pieteikties vēl līdz 28. jūnijam

25.06.2019

Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mācībām vēl šonedēļ var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, līdz 28. jūnijam aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau vairāk nekā 12 tūkstoši pieteikumu.

Lasīt vairāk »

Turpinās projektu pieteikumu iesniegšana konkursā „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”

25.06.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”, lai apzinātu, novērtētu un popularizētu oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus. Konkursam līdz 26. jūlijam var pieteikties ikviens, kurš īsteno valodu apguves aktivitātes vai projektus, tai skaitā privātpersonas, skolas, neformālās izglītības īstenotāji un biedrības.

Lasīt vairāk »

Notiks tiešsaistes seminārs par Mobility Tool+ Erasmus+ projektu īstenotājiem

21.06.2019

2019. gada 28. jūnijā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē tiešsaistes semināru par Erasmus+ noslēguma atskaišu sagatavošanu un informācijas ievadīšanu rīkā Mobility Tool+ un Erasmus+ rezultātu izplatīšanas platformā. Tiešsaistes seminārs paredzēts Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības aktivitātes Starpskolu partnerības 2016. un 2017. gada projektu īstenotājiem.

Lasīt vairāk »

VIAA sarunu festivālā LAMPA piedalās 6 diskusijās

21.06.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad no 28. līdz 29. jūnijam Cēsīs organizē un piedalās sešās sarunu festivāla LAMPA diskusijās. “Iespēju teltī” par notekūdeņu piesārņojuma ietekmi uz vidi stāstīs EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta pētniecības projekta pārstāvji un nozares eksperti, uz Swedbank izglītības skatuves profesionālās izglītības diskusijā piedalīsies SkillsLatvia 2018 jaunais profesionālis, savukārt uz skatuves “Īssavienojums” par ārzemju mobilitātes ieguvumiem runās programmas Erasmus+ absolvente. Savukārt par pieaugušo izglītības izaicinājumiem diskusijas notiks teltīs  “Dzīve 50+” un “Valsts māja”.

Lasīt vairāk »

Aicinām pētniekus uz sarunu par publicēšanās iespējām starptautiskos zinātniskajos žurnālos

21.06.2019

2019. gada 3. jūlijā Latvijas Universitātes Bibliotēkā notiks saruna “Izaicinājumi publicējoties sociālajās un humanitārajās zinātnēs starptautiskos zinātniskos žurnālos”, kurā varēs noskaidrot, ar kādiem izaicinājumiem saskaras pētnieki un zinātnieki, meklējot publicēšanās iespējas starptautiskos zinātniskajos žurnālos. Pasākumā aicināti piedalīties pētnieki, pēcdoktoranti un doktoranti, kuriem interesē uzzināt vairāk par to, kā uzlabot savu publicēšanās praksi. 

 

Lasīt vairāk »

Atviegloti nosacījumi pētniecības pieteikumiem pēcdoktorantūras 3.kārtā

19.06.2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta 3. atlases kārtas nolikumā ir pieņemti grozījumi, atvieglojot nosacījumus ar saimniecisko darbību saistītiem pieteikumiem.

Lasīt vairāk »

Azerbaidžānas delegācija studiju vizītē iepazīst mūžizglītības politiku Latvijā

17.06.2019

Šodien, 17. jūnijā, studiju vizītē Latvijā ieradusies delegācija no Azerbaidžānas izglītības pārvaldības institūcijām, lai iepazītos ar mūžizglītības iespējām Latvijā. Vizīti organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), un tā ilgs 5 dienas, kuru laikā plānotas gan tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un citu iestāžu pārstāvjiem, gan viesošanās izglītības iestādēs.

Lasīt vairāk »