VIAA stendā izstādē Skola 2020 varēs doties virtuālās ekskursijās tehnoloģiju uzņēmumos

21.02.2020

Izstādē Skola 2020, kas norisināsies no 28. februāra līdz 1. martam starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stenda apmeklētāji varēs iesaistīties aktivitātē “Kā strādāsim nākotnē?”. Tajā ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību būs iespēja viesoties 3 uzņēmumos, kuri strādā ar jaunākajām tehnoloģijām.

Lasīt vairāk »

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni un skolotāji apgūst digitālos rīkus un medijpratību

17.02.2020

Skolotājiem bieži vien jāapgūst dažādi digitālie rīki, lai padarītu mācību procesu mūsdienīgu, sagatavotu jauniešus darba tirgus prasībām. Kopā ar skolotājiem pilnveidojas arī skolēni. Bet, veidojot digitālās platformas, prezentācijas, infogrammas, domājot par to saturu, jauniešiem jāapgūst vēl viena ļoti aktuāla prasme - medijpratība. Tā Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājiem radās ideja īstenot Erasmus+ projektu „Digitālā un medijpratība ilgtspējīgai mūžizglītībai” („Digital and Media Literacy For Sustainable Life Learning”).

Lasīt vairāk »

Pagarināts mācību mobilitāšu projektu iesniegšanas termiņš Erasmus+ 2020. gada konkursā

04.02.2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra informē, ka līdz 11. februārim ir pagarināts Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektu iesniegšanas termiņš 2020. gada konkursā personu mobilitātei izglītības un mācību jomā. Pagarinājums attiecas uz visiem mobilitātes projektiem visos izglītības sektoros – skolu, profesionālo, augstāko un pieaugušo izglītību. Pārējās aktivitātēs projektu iesniegšanas termiņi paliek nemainīgi. 

Lasīt vairāk »

Starts jaunām iespējām

30.01.2020

“Viena no mūsu skolas vīzijām ir starptautiska izglītība un mācību iestādes internacionalizācija, tādēļ ik gadu piedalāmies Erasmus+ programmas un arī citos projektos. Novērtējam, ka Erasmus+ ir ļoti efektīvs rīks, lai dotu iespēju skolotājiem un skolēniem pilnveidoties, iedvesmoties. Lielisks veids, kā iedrošināt mūsu cilvēkus un celt viņu pašapziņu un motivāciju būt sabiedriski aktīviem un iesaistīties savas dzīves veidošanā tepat skolā vai arī citu nevalstisko organizāciju darbā,” stāsta Liepājas Raiņa 6. vidusskolas projektu koordinatore Inga Vasermane. Pieredze liecina, ka Erasmus+ projekti bieži vien ir kā atspēriena punkts nākamajām aktivitātēm, jaunu iespēju meklēšanai.

Lasīt vairāk »

Notiks seminārs par Erasmus+ stratēģisko partnerību pieteikumu sagatavošanu

27.01.2020

2020. gada 7. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko informatīvu semināru par projektu pieteikumu sagatavošanu Erasmus+ 2. pamatdarbības aktivitātē “Stratēģiskās partnerības” skolu (KA201), profesionālās (KA202), augstākās (KA203) un pieaugušo izglītības sektorā (KA204) 2020. gada konkursā. 

Lasīt vairāk »

Jaunākās tehnoloģijas kā atbalsta līdzeklis iekļaujošā izglītībā pirmsskolās

24.01.2020

No 2017. gada 1. septembra līdz 2019. gada 31. augustam četras pirmsskolas - “Attīstības centrs ģimenei” no Latvijas, Ioan Popescu liceja eksperimentālā pirmsskola no Rumānijas, pirmsskola Nykstukas no Lietuvas un Ozel Gozbebegimanaokulu no Turcijas sadarbojās, īstenojot Erasmus+ projektu “Iekļaujošā izglītība vizuālistiem, audiālistiem un kinestētiķiem, izmantojot tehnoloģijas” (“Inclusive preschool by digital VAK”).

Lasīt vairāk »

Notiks seminārs par Erasmus+ stratēģisko skolu apmaiņas partnerību projektu sagatavošanu

24.01.2020

2020. gada 5. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko mācību semināru par projektu sagatavošanu Erasmus+ programmas aktivitātē “Stratēģiskās skolu apmaiņas partnerības (KA229)”.

Lasīt vairāk »

Turpinās pieteikšanās Jana Amosa Komeniusa balvu konkursā

22.01.2020

2019. gada 6. novembrī Eiropas Komisija ir izsludinājusi Jana Amosa Komeniusa balvu konkursu, kurā godina izcilu pedagoģisko darbu, izglītojot skolēnus par Eiropas Savienību.

Lasīt vairāk »