Alūksnes vidusskolas darba vizīte Čehijā

27.10.2011

No 2010.gada septembra Alūksnes vidusskola ir uzsākusi darbu jaunā starptautiskā projektā, kurā tiks tuvāk iepazīta un prezentēta Alūksnes pilsēta, tās vēsture, ievērojamākie cilvēki, Latvijas kultūra, amatniecība un tradīcijas. Projektā piedalās septiņas valstis. Tā ir laba iespēja skolēniem un skolotājiem pilnveidot angļu valodas zināšanas, paplašināt savu redzesloku, iepazīties ar citu tautu tradīcijām un kultūru.

Lasīt vairāk »

Starptautiska prakse veicina skolnieku interesi par tekstila apstrādes profesijas apguvi

26.10.2011

Comenius skolu daudzpusējās partnerības ietvaros Rīgas stila un modes profesionālā vidusskola iesaistījusies projektā „Textile Patterns on the Move” jeb „Tekstilizstrādājumu raksti pārveidojumā”. Projekta ietvaros starptautiskā sadarbībā ar ārvalstu skolām skolnieki strādā pie nelielas apģērbu kolekcijas izstrādes, kas ietvertu dažādu tautu tradicionālās rakstu zīmes un simbolus.

Lasīt vairāk »

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas jaunieši „proteīnu spēlēs”

26.10.2011

Rīgas Valsts vācu ģimnāzija ir viena no desmit partnerskolām, kura piedalās starptautiskajā Comenius daudzpusējās skolu partnerības projektā „New European challenges in Life Sciences: The Game of Proteins” (Jaunie eiropiešu izaicinājumi dzīves zinātnēs: proteīnu spēles).

Lasīt vairāk »

Skolēni pēta pārvērtības pārtikas produktos

25.10.2011

Rīgas Valsts vācu ģimnāzija (agrāk Āgenskalna ģimnāzija) kopīgi ar Berlīnes Lesinga ģimnāzijas un Vīnes Augstākās tehniskās mācību un pētniecības iestādes audzēkņiem īstenoja projektu „Veselīgs uzturs industrializētā pasaulē”.

Lasīt vairāk »

Projekts “Putni manā pilsētā”

12.08.2011

Ventspils Centra pamatskolas aicinājumam piedalīties kopīgā projektā atsaucās skolas no Ibizas Spānijā, Gemertas Nīderlandē, Siedlinas Polijā, Kaisari Turcijā. Sagatavošanas vizītē Latvijā, projekta dalībnieki vienojās par projekta vadlīnijām, par kopīgi veicamajiem darbiem un izstrādāja projekta iesniegumu.

Lasīt vairāk »

„Ne cilvēks pasaulē, bet pasaule cilvēkā”

12.08.2011

Strazdumuižas internātvidusskolā-attīstības centrā vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem ir trīs klases, kurās mācās bērni ar redzes un kompleksiem traucējumiem. Tie ir īpaši bērni, un nez kāpēc man viņus neviļus gribas saukt par „kāpēcīšu” bērniem, kuri bieži dara, jūt un saprot citādāk, nekā ir ierasts. Bet tas nenozīmē, ka citādāk ir sliktāk. Šie bērni bieži nesaprot, ja viņiem jautā kā ierasts. Tāpēc mums ir jāmaina veids, ko un kā jautāt, rādīt, stāstīt, mierināt, slavēt, jokot. Mēs meklējam jaunas attiecības, sadarbības iespējas. Tieši tas paver mums bērnu īpašo pasauli.

Lasīt vairāk »

Tradīcijas vienotā Eiropā

12.08.2011

Gulbenes novada Stāķu pamatskola īsteno Comenius daudzpusējo partnerību projektu „Traditions Round United Europe”, kurā piedalās septiņas skolas no Latvijas, Polijas, Portugāles, Itālijas, Turcijas, Spānijas un Grieķijas.

Lasīt vairāk »

Jaunākās informācijas tehnoloģijas mācību procesā

12.08.2011

„Pareizā laikā, pareizā vietā,” tā projekta uzsākšanu un veiksmīgu sadarbības partneru atrašanu komentē projekta koordinatore Inga Savicka, kas pēc uzstāšanās ar referātu Comenius kontaktseminārā par informācijas tehnoloģiju izmantošanu skolās, uzsāka kopīgu projektu ar kolēģiem no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Spānijas un Itālijas.

Lasīt vairāk »