Centrālāzijas izglītības eksperti ieinteresēti sadarboties ar Latvijas izglītības iestādēm

30.06.2015

Eiropas Savienības (ES) un Centrālāzijas valstu izglītības ministru neformālās sanāksmes ietvaros ārvalstu izglītības ekspertu delegācijas 26. un 27. jūnijā iepazinās ar Latvijas augstskolu un profesionālās izglītības iestāžu darbu un apmeklēja Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA), kur apsprieda turpmākās sadarbības iespējas. Ievērojama daļa uzmanības tika pievērsta iecerei kopīgi strādāt pie augstākās izglītības un profesionālās izglītības kvalifikāciju ietvarstruktūras ieviešanas jautājumiem.

Lasīt vairāk »

Izsludināts projektu konkurss Erasmus+ mobilitātei reģionos ārpus ES

29.06.2015

Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi projektu konkursa otro kārtu programmas Erasmus+ aktivitātē, kas sniedz iespēju Latvijas augstskolām saņemt atbalstu studentu un personāla mobilitātei uz tādiem pasaules reģioniem kā Rietumbalkāni, Vidusjūras dienvidi, Dienvidāfrika un Āzija.  

Lasīt vairāk »

Septiņi jaunieši pārstāvēs Latviju WorldSkills 2015 konkursā

25.06.2015

Pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2015, kas no 11. līdz 16. augustam notiks Sanpaulu, Brazīlijā, Latviju pārstāvēs septiņi jaunieši. Lai iekļūtu nacionālās komandas sastāvā, jaunie profesionāļi ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) atbalstu nopietni gatavojušies pusgada garumā. 

Lasīt vairāk »

Aicina uzņēmējus uz semināru Daugavpilī par Erasmus+ un pārrobežu sadarbības programmām

25.06.2015

Šī gada 2. jūlijā Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras Dienvidlatgales nodaļa aicina Latgales uzņēmējus uz informatīvu semināru „Iespējas uzņēmējiem jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020. gadam: Pārrobežu sadarbības programmas un Erasmus+”, kas notiks Daugavpils novada domē (Rīgas ielā 2, 8. kabinetā no plkst. 13:00 – 15:00).

Lasīt vairāk »

VIAA izsludina konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”

16.06.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir izsludinājusi konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”, kura mērķis ir apzināt, novērtēt un popularizēt oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus.

Lasīt vairāk »

Jauniešiem piedāvā iespēju apgūt vairāk nekā 100 profesijas bez maksas

15.06.2015

Profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā aicina jauniešus, kuri vēlas īsā laikā iegūt profesiju, pieteikties Jauniešu garantijas finansētajās vienu un pusotru gadu ilgajās profesionālās izglītības programmās. Jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem ir iespēja izvēlēties un apgūt kādu no 114 profesijām, mācību laikā saņemot stipendiju. 

Lasīt vairāk »

Jaunieši ļoti aktīvi meklē informāciju par tālākās izglītības un karjeras iespējām

11.06.2015

Sākoties izlaiduma sezonai, kas līdzi nes jauniešu izvēles par to, kādu spert nākamo soli savā izglītībā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) apkopojusi statistiku par uzturēto interneta resursu – nacionālās izglītības iespēju datubāzi www.niid.lv un www.profesijupasaule.lv apmeklējumu. Secināts, ka ar katru gadu jaunieši šos informācijas resursus iecienījuši arvien vairāk un tiem uzticas. Ikmēneša unikālo apmeklējumu skaits abās vietnēs kopumā sasniedz ap 25 000 reižu.

Lasīt vairāk »

Valmierā notiks seminārs „Iespējas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020. gadam: pārrobežu sadarbības programmas un Erasmus+“

01.06.2015

12. jūnijā, piektdien, plkst. 13.00 viesnīcā „Wolmar” (Tērbatas iela 16a, Valmiera) tiks organizēts informatīvs seminārs „Iespējas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020. gadam: pārrobežu sadarbības programmas un Erasmus+”.

Lasīt vairāk »