Profesijas ieguvuši pirmie 900 Jauniešu garantijas absolventi

26.08.2015

Kamēr visā Latvijā turpinās uzņemšana Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās, šovasar profesiju ieguvuši jau pirmie 900 projekta absolventi, kuri mācības uzsāka pērn septembrī. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) novērojumi liecina, ka mācību laikā jaunieši visvairāk novērtē piešķirto stipendiju, kā arī iespēju īsā laikā iegūt praktiskās iemaņas, kas vēlāk palīdz konkurēt darba tirgū. 

Lasīt vairāk »

Latgalē jaunieši var kļūt par speciālistiem pieprasītās profesijās

20.08.2015

Latgales reģionā desmit profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs turpinās uzņemšana projekta Jauniešu garantija izglītības programmās. Tajās viena vai pusotra gada laikā bez maksas var apgūt kādu no 32 Latgales darba tirgū pieprasītām profesijām, saņemot stipendiju līdz 115 eiro mēnesī un citas priekšrocības. Pieteikšanās izglītības iestādēs notiek līdz vasaras beigām.

Lasīt vairāk »

Vidzemē jaunieši var kļūt par speciālistiem pieprasītās profesijās

20.08.2015

Vidzemes reģionā astoņās profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs turpinās uzņemšana projekta Jauniešu garantija izglītības programmās, kurās viena vai pusotra gada laikā bez maksas var apgūt kādu no vairāk nekā 40 profesijām, saņemot stipendiju līdz 115 eiro mēnesī un citas priekšrocības. Pieteikšanās izglītības iestādēs notiek līdz vasaras beigām.

Lasīt vairāk »

Latvijas jaunajiem profesionāļiem 4 ekselences medaļas konkursā WorldSkills

18.08.2015

Svētdien, 16. augustā, Sanpaulu, Brazīlijā, noslēdzās pasaulē lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2015, kurā četri no septiņiem Latvijas konkursantiem ieguva ekselences medaļas. Par izcilu sniegumu konkursā tās saņēma mēbeļu galdnieks Reinis Gusts, elektriķis Maksims Ivancovs, skatlogu noformētāja Anna Līva Traumane un pavārs Haralds Saušs, savukārt par labāko sniegumu valsts komandā titulu Best of Nation ieguva web lapu dizainers Artūrs Krapāns. 

Lasīt vairāk »

Zemgales jauniešus aicina apgūt perspektīvas profesijas bez maksas

18.08.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) laikā no 13. augusta līdz 9. septembrim īsteno sociāli izglītojošo kampaņu „Atmet BEZdarbību!”. Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu perspektīvu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu. Kampaņa norisināsies visā Latvijā, tostarp Zemgales reģionā. 

Lasīt vairāk »

Kurzemes jauniešus aicina apgūt perspektīvas profesijas bez maksas

18.08.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) laikā no 13. augusta līdz 9. septembrim īsteno sociāli izglītojošo kampaņu „Atmet BEZdarbību!”. Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu perspektīvu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu. Kampaņa norisināsies visā Latvijā, tostarp Kurzemes reģionā. 

Lasīt vairāk »

VIAA uzsāk sociāli izglītojošu kampaņu jauniešu konkurētspējas uzlabošanai Latvijas darba tirgū

13.08.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) laikā no 13. augusta līdz 9. septembrim īstenos sociāli izglītojošo kampaņu „Atmet BEZdarbību!”. Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu perspektīvu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu.

Lasīt vairāk »

Latvijas jaunie profesionāļi dodas uz līdz šim ievērojamāko konkursu WorldSkills

07.08.2015

Šodien Latvijas nacionālā komanda Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pavadībā dodas uz pasaulē lielāko profesionālās izglītības un prasmju izcilības konkursu WorldSkills 2015. Pirmo reizi tas norisināsies Latīņamerikā, Brazīlijā no 11. līdz 16. augustam. Tajā četru dienu garumā 7 jaunieši no Latvijas prezentēs savas prasmes 53 valstu konkurencē.    

Lasīt vairāk »