Nākamnedēļ Latvija kļūs par visas Eiropas pētniecības un inovāciju centru

26.05.2015

Eiropai jākļūst par globālu līderi pētniecībā un inovācijās, tādējādi veicinot visu Eiropas reģionu attīstību - šo nozīmīgo jautājumu, tiekoties Rīgā, risinās 400 Eiropas pētniecības un inovāciju līderi – zinātnes vadības praktiķi, politikas veidotāji, pētnieki un uzņēmēji. Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros 2015. gada 3.-6. jūnijā norisināsies Eiropā nozīmīgākais inovāciju, pētniecības attīstības un reģionālo stratēģiju forums - Eiropas inovatīvo reģionu nedēļa (Week of Innovative Regions in Europe 2015) WIRE 2015.

Lasīt vairāk »

Turpmāk Erasmus+ augstskolām sniegs iespēju īstenot mobilitāti visā pasaulē

20.05.2015

Divpadsmit Latvijas augstskolu un koledžu amatpersonas trešdien, 27. maijā, pulcēsies Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), lai svinīgi parakstītu līgumus par svarīgu soli augstākās izglītības internacionalizācijas īstenošanā - jaunas Erasmus+ aktivitātes uzsākšanu. Tā augstākās izglītības iestādēm sniegs mobilitātes iespējas visā pasaulē. Aicinām medijus piedalīties pasākumā VIAA, Vaļņu ielā 1, 4. stāvā plkst. 11.00 un atspoguļot nozīmīgo notikumu!

Lasīt vairāk »

Aicina Latvijas uzņēmējus izmantot Erasmus+ programmas sniegtās iespējas

13.05.2015

Eiropas Savienības (ES) programma Erasmus+, kuras ietvaros pieejams finansējums projektiem izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā, piedāvā mācību mobilitātes un sadarbības projektu iespējas arī uzņēmējiem, veidojot Eiropas līmeņa stratēģiskas partnerības vai apvienības ar izglītības institūcijām. 

Lasīt vairāk »

Ministru prezidente sveiks Eiropas lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa laureātus

11.05.2015

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirmo reizi sveiks Eiropas lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills Latvijas nacionālās komandas dalībniekus, kuru sekmīgais starts vainagojās ar divām zelta un sešām medaļām par izcilību.

Lasīt vairāk »

Zemgalē nestrādā un nemācās teju 7300 jaunieši, kuriem "Jauniešu garantija" palīdzēs apgūt darba tirgum nepieciešamās prasmes

17.04.2015

No 53 tūkstošiem Latvijas jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, nemācās un neapgūst arodu, Zemgalē mīt 13,5% jeb septītā daļa. Skaitliski visvairāk nenodarbināto jauno cilvēku ir Zemgales apdzīvotākajā pilsētā un vienā no apdzīvotākajiem novadiem – Jelgavā un Jelgavas novadā. Lai mazinātu bezdarbu, ar Eiropas Komisijas atbalstu tiek īstenota programma "Jauniešu garantija", kuras ietvaros jauniešiem palīdz apgūt darba tirgum piemērotu profesiju un atrast darbu.

Lasīt vairāk »

Latvijā norisināsies gada vērienīgākā pētniecības un inovāciju attīstības konference Eiropā

16.04.2015

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā Rīgā š.g. 4. - 5. jūnijā norisināsies inovatīvo reģionu konference WIRE 2015, kas ir Eiropā nozīmīgākais inovāciju, attīstības un reģionālo stratēģiju forums. Lai spriestu par investīcijām pētniecībā un inovācijās un izceltu to potenciālu, konferencē pulcēsies reģionu pārstāvji, politikas veidotāji, biznesa asociācijas, pētnieki un citas inovāciju procesā iesaistītās puses no visas Eiropas.

Lasīt vairāk »

Kurzemē nestrādā un nemācās 9300 jaunieši, kuriem “Jauniešu garantija” palīdzēs apgūt darba tirgum nepieciešamās prasmes

10.04.2015

Liepājā vairāk nekā citur Kurzemē ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, nemācās un neapgūst arodu. Kopumā Kurzemē mīt katrs sestais nestrādājošais Latvijas jaunietis. Galvenie šķēršļi, kas traucē vairāk nekā 9300 jaunajiem cilvēkiem Kurzemes reģionā un 53 tūkstošiem visā Latvijā iekārtoties darbā, ir pieredzes trūkums un darba tirgum nepietiekams izglītības līmenis. Lai mazinātu bezdarbu, ar Eiropas Komisijas atbalstu tiek īstenota programma "Jauniešu garantija", kuras ietvaros jauniešiem palīdz apgūt darba tirgum piemērotu profesiju un atrast darbu.

Lasīt vairāk »

Uzraudzības seminārā diskutēs par agrīnu izglītības pamešanu

10.04.2015

Šī gada 14. aprīlī norisināsies 2014. gada Erasmus+ konkursa ietvaros apstiprināto Stratēģisko partnerību skolu izglītības jomā (KA2) projektu tematiskās uzraudzības seminārs “Agrīnās izglītības pamešanas novēršana”.

Lasīt vairāk »