Noslēgušies pirmie nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursi

13.12.2017

Noslēgušies trīs nozaru jauno profesionāļu meistarības konkursi, kur nominācijā “Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķis” pirmo vietu ieguva profesionālās izglītības kompetences centra Daugavpils tehnikuma audzēknes Aleksandra Gorbule un Jeļena Ivanova, nominācijā  “Lokomotīvju saimniecības tehniķis” – šī paša tehnikuma audzēkņi Ēriks Surmovičs un Vladislavs Vasiļjevs, un nominācijā “Transporta pārvadājumi” - Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Mārtiņš Zagorskis un Daniela Mihailova.

Lasīt vairāk »

Noskaidroti Erasmus+ programmas kvalitātes balvas “Spārni 2017” ieguvēji

08.12.2017

Šodien, 8. decembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ programmas kvalitātes balvas “Spārni 2017”. Par ilgtspējīgu projektu īstenošanu balvas septiņās nominācijās saņēma piecas izglītības iestādes un divas nevalstiskās organizācijas. 

Lasīt vairāk »

Diskutē par Erasmus+ programmas ietekmi augstākās izglītības sektorā

08.12.2017

Lai atskatītos uz paveikto un diskutētu par Erasmus+ programmas ietekmi augstākajā izglītībā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šodien, 8. decembrī, organizē Erasmus+ trīsdesmitgadei veltītu tematisko konferenci par programmas ietekmi augstākās izglītības sektorā “No Erasmus līdz Erasmus+: kvalitāte un ietekme”.

Lasīt vairāk »

Jaunieši un zinātnieki tiekas diskusiju forumā “Ko nozīmē būt zinātniekam?”

06.12.2017

Lai iedvesmotu jauniešus studijām un, iespējams, zinātnieka karjerai, Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību šodien, 6. decembrī, potenciālajiem zinātniekiem –  vidusskolēniem un studentiem – organizē diskusiju forumu “Ko nozīmē būt zinātniekam?”.

Lasīt vairāk »

Izglītības iestādes var pieteikt mācību programmas pieaugušajiem 12 nozarēs

04.12.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina izglītības iestāžu pieteikšanos pieaugušo mācību īstenošanai otrajā pieteikšanās kārtā Eiropas Sociālā fonda (ESF)  projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Līdz 2018. gada 18. janvārim izglītības institūcijas var iesniegt mācību programmas 12 dažādās nozarēs.

Lasīt vairāk »

Diskutē par karjeras vadības prasmju veidošanu kompetencēs balstītā izglītībā

29.11.2017

Šodien, 29. novembrī, notika Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā karjeras atbalsta nacionālā konference, kurā pašvaldību un izglītības pārvalžu vadītāji, kā arī skolu un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji diskutēja par skolēnu karjeras vadības prasmju veidošanu kompetencēs balstītā izglītībā.

Lasīt vairāk »

Erasmus+ mobilitāte pieejama arī jauniešiem ar ierobežotām iespējām

27.11.2017

Jaunieši ar speciālām vajadzībām vai ierobežotām iespējām aicināti izmantot Erasmus+ mobilitātes iespējas, ko piedāvā jaunatnes jomas projekti un augstākās vai profesionālās izglītības iestādes. Lai apzinātu šķēršļus, kas līdz šim kavējis jauniešus ar speciālām vajadzībām vai ierobežotām iespējām aktīvāk izmantot Erasmus+ iespējas, šodien ES mājā notika Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēta diskusija. 

Lasīt vairāk »

Diskutēs par Erasmus+ mobilitātes iespējām jauniešiem ar speciālām vajadzībām un ierobežotām iespējām

24.11.2017

Erasmus+ programma ir atvērta un pieejama visiem jauniešiem. Tomēr tikai retais jaunietis ar speciālām vajadzībām un ierobežotām iespējām iesaistās Erasmus+ projektos. Lai apzinātu šķēršļus, kas kavē šos jauniešus aktīvāk izmantot Erasmus+ programmas iespējas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina uz diskusiju “Erasmus+ programma – iespēja ikvienam jaunietim”, kas notiks pirmdien, 27. novembrī, Eiropas Savienības mājā.

Lasīt vairāk »