VIAA piedalās Jelgavas rīkotajā Karjeras nedēļā 2013

12.02.2013

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Informācijas un karjeras atbalsta departamenta (IKAD) speciāliste piedalās Jelgavā rīkotajā Karjeras nedēļā 2013. Pasākums ir lieliska iespēja jauniešiem uzzināt vairāk par karjeras iespējām un atlasīt interesantākās un perspektīvākās iespējas tieši sev.

Jelgavā Karjeras nedēļa 2013 norisināsies līdz 15.februārim, piedāvājot jauniešiem izglītojošu pasākumu programmu. VIAA IKAD pārstāve Nora Kalēja viesojās Jelgavas skolās ar lekciju „Iepazīsti profesiju”, lai mudinātu jauniešus skolas laikā sākt domāt par savas profesijas un nākotnes karjeras izvēli. Prezentāciju „Iepazīsti profesiju” iespējams lejupielādēt VIAA mājas lapas sadaļā Euroguidance» Semināru, konferenču materiāli.

Lai palīdzētu jauniešiem, IKAD speciālisti ir izstrādājuši arī virtuālo profesiju pilsētu, kas jauniešus uzskatāmā veidā iepazīstina ar plašo profesiju pasauli un to sniegtām iespējām.

Karjeras nedēļas ietvaros norisinājās Jelgavas izglītības iestāžu Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus, kurā VIAA IKAD no trīsdesmit četrām skolēnu mācību firmām savu simpātijas balvu piešķīra mācību uzņēmumiem Black Box un TeleGalds. Black Box nopelnīja gadatirgus nomināciju „Labākais iepakojums” par savu ideju izmantot tāfeles krāsas pārklājumu dažādiem priekšmetiem. Tā asprātīgā ideja ļauj piemēram, uz dāvanu kastītēm ar krītu uzrakstīt novēlējumu dāvanas saņēmējam. Savukārt jaunieši no TeleGalds attīsta ideju par mobilo telefonu uzlādes procesa aprīkošanu ar īpašiem telefona turētājiem, kurus var ērti piestiprināt pie elektrības rozetes.

Vairāk informācijas par Jelgavā rīkoto Karjeras nedēļu 2013 lasiet Jelgavas pilsētas domes SIP mājas lapā.

Black Box

Black Box

TeleGalds

TeleGalds