Praktiski padomi, kā 100% izmantot „Ēnu dienu”

20.01.2014

Šogad „Ēnu diena” noritēs 12.februārī. Pasākumu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Swedbank. Pašlaik pilnā sparā norit darba devēju pieteikšanās un vakanču reģistrēšana. Šogad īpaši aicināti piedalīties tieši uzņēmēji, lai stiprinātu Latvijas jauniešu uzņēmību un iedvesmotu uzņēmējdarbībai.

Jaunieši savas ēnošanas vēlmes varēs pieteikt no 22. līdz 31. janvārim. Ēnu dienā var piedalīties ikvienas klases skolēns un apmeklēt kādu darba vietu, lai 4 – 6 stundu garumā vērotu interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Taču, lai efektīvi izmantotu visas piedāvātās iespējas, ir svarīgi sagatavoties ēnošanai jau laicīgi: pārdomāt interesējošos jautājumus un to, kam jāpievērš īpaša uzmanība, vērojot profesionāļa ikdienu. VIAA ir izveidojusi vairākus palīgus, kas noderēs, iepazīstot ēnojamo profesiju!

Atcerieties, ka pēc ēnošanas nepieciešams izanalizēt un pārdomāt visu iegūto informāciju. Noorganizējiet klases diskusiju vai ēnoto profesiju prezentēšanu. Tas palīdzēs skolēniem labāk izprast, ko viņi ir uzzinājuši par profesiju, kā arī savu attieksmi pret uzzināto.

Veiksmīgu ēnošanu!