Turpinās pieteikumu iesniegšana Nordplus programmas 2018. gada projektu konkursā

16.01.2018

Līdz 2018. gada 1. februārim turpinās pieteikumu iesniegšana Nordplus 2018. gada konkursā, kurā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina piedalīties izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas izglītības jomā.

Nordplus programmā piedāvā īstenot studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitātes, kā arī dažādas sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, lai veicinātu starpkultūru sadarbību, uzlabotu un ieviestu jauninājumus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu izglītības sistēmās. Kopējais Nordplus finansējums projektiem  2018. gadam ir 9,3 miljoni eiro.

Arī 2018. gada projektu konkurss atvērts visās piecās Nordplus apakšprogrammās: Jauniešu, Augstākās izglītības, Pieaugušo, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā. 2018. gadā tostarp var pieteikt projektus, kuri vērsti uz bēgļu un imigrantu integrāciju izglītībā un mācībās.

Detalizētāka informācija par Nordplus apakšprogrammām, apkopota VIAA mājaslapas sadaļās: 

Programmā piedalās Ziemeļvalstis - Dānija, Somija, Islande, Norvēģija, Zviedrija, Grenlande, Fēru un Ālandu salas - un Baltijas valstis - Lietuva, Igaunija un Latvija.

Pieteikumus līdz  2018. gada 1. februārim jāiesniedz “Espresso” elektroniskajā sistēmā.

o    Projektu pieteikumu elektroniskā sistēma “Espresso”

o    Nordplus rokasgrāmata angļu valodā vai skandināvu valodā    

Lai izstrādātu projekta pieteikumu, ir nepieciešams atrast sadarbības partnerus no vairākām Nordplus programmas dalībvalstīm un reģioniem, izmantojot projektu partneru datu bāzi Nordplus FIND A PARTNER.  

Vairāk par projektu konkursu iespējams uzzināt Nordplus oficiālajā vietnē vai Nordplus Call for applications 2018.

Prezentācijas no 2017. gada 23. novembrī notikušā informatīvā semināra par Nordplus 2018. gada konkursu pieejamas VIAA mājaslapas sadaļā Nordplus – Pasākumi -2017.

VIAA Latvijā īsteno Nordplus programmas nacionālā informācijas biroja funkciju.

Papildu informācija: 

Reinis Tralmaks (Jauniešu, Pieaugušo un Augstākās izglītības programma)
Tālr. 67830837
E-pasts: reinis.tralmaks@viaa.gov.lv 

Irīna Stoļarova (Horizontālā un Ziemeļvalstu valodu programma)
Tālr.: 67785424
E-pasts: irina.stolarova@viaa.gov.lv