27 dalībnieki no 11 valstīm

21.11.2012

Iedomājieties iespēju apgūt jaunas zināšanas un atpūsties kādā saulainā vietā. St Julian’s Maltā ir tieši tāda vieta. Šī pilsēta piedāvā vienreizēju iespēju paaugstināt angļu valodas zināšanas gan skolotājiem, gan skolēniem un studentiem. Un mūsu grupa bija pirmā, kurai bija iespēja uzlabot datora iemaņas.

Lasīt vairāk »

Ko Latvija var piedāvāt Eiropai pasaulei fizikas izglītībā un ko mums ņemt no pasaules fizikas izglītības…

21.11.2012

Eiropas fizikas izglītības pētnieku grupas (Groupe International de Recherche sur l'Enseignement de la Physique (GIREP dibināts 1966. gadā) ikgadējā konference Bahčešehir Universitātē Stambulā (Istanbul) Turcijā, 2012. gadā kļuva par Pirmo Pasaules Fizikas Izglītības konferenci, kur kopā ar Eiropas valstu fizikas izglītības pētniekiem un skolotājiem piedalījās arī pasaules valstu izglītības pētnieki un skolotāji – dalībnieki pārstāvēja 26 pasaules valstis. Es biju viena no trim Latvijas pārstāvjiem.

Lasīt vairāk »

Comenius individuālā profesionālā pilnveide Edinburgā, Skotijā

09.11.2012

Comenius stipendiju individuālās profesionālās pilnveides kursiem izmantoju jau trešo reizi un esmu ļoti pateicīga par šo iespēju. Divreiz esmu šo stipendiju izmantojusi kursiem Anglijā, šoreiz izvēlējos Skotiju. Uzdrošināšos apgalvot, ka izglītošanās ceļojot ir mana aizraušanās, kas sākās ar vācu valodas kursu apmeklēšanu Rostokā studiju laikā.

Lasīt vairāk »

Kursi Austrijā deva iespēju radoši domāt un aktīvi darboties

09.11.2012

Mūsdienu tehnoloģiju straujajā laikmetā ir aktuāla ideja par personības radošu attīstību, izmantojot mācību un izglītības procesu. Helēna Briede, Rīgas Teikas vidusskolas vācu valodas skolotāja, starptautisko projektu koordinatore devās uz Austriju, lai Comenius pedagoģiskā personāla profesionālās pilnveides projekta ietvaros pilnveidotu vācu valodas prasmes un pasniegšanas metodes.

Lasīt vairāk »

Ar smaidu ceļā uz Londonu: Tālākizglītības kursi ārzemēs

09.11.2012

Lidmašīna paceļas, salonā troksnis, blakus sēdētājs piedāvā šokolādi. Trokšņu iespaidā īsti nedzirdu kādā valodā vīrietis runā. Pieņemu piedāvājumu un pasaku paldies angliski. Taču blakus sēdētājs izrādās latvietis un ne tikai- viņš ir beidzis Jelgavas 4.vidusskolu, kurā es strādāju.

Lasīt vairāk »

Apgūst motivējošus materiālus angļu valodas pasniegšanai vidusskolas klasēs

01.11.2012

Izmantoju iespēju, ko VIAA piedāvā skolotājiem, lai papildinātu un atsvaidzinātu zināšanas angļu valodā un tuvāk iepazītu angļu izglītības sistēmu. Paklausot kolēģes ieteikumam, un galvenokārt vilinošajam nosaukumam "Motivējoši materiāli" izvēlējos International Study Programmes konglomerāta Sauthemptonas atzaru. Ar motivējošajiem materiāliem tā bija kā bija, nebija īpaši daudz, bet savādāk kursi atbilda cerētajam. Teiksim, ka nebija gluži tas, ko biju sagaidījis, bet toties bija citi vērtīgi ieguvumi.

Lasīt vairāk »

Comenius profesionālā pilnveide Skotijā

06.03.2012

Jūlijā divas nedēļas piedalījos Eiropas vidusskolu angļu valodas skolotāju profesionālās pilnveides kursos Skotijā, stāsta Anna Verza, Preiļu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja. Skolotājiem tā ir unikāla iespēja uzzināt par jaunām tendencēm valodu mācīšanas jomā Eiropā, veidot jaunus kontaktus starptautisko projektu izstrādei, tikties ar skolu pārstāvjiem un rast jaunas idejas, kuras izmantot tālākai mācību procesa pilnveidošanai un uzlabošanai. Kursos piedalījās angļu valodas skolotāji no Čehijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Portugāles un es no Latvijas.

Lasīt vairāk »

Profesionālās pilnveides kursi Lielbritānijā

29.02.2012

Comenius un Grundtvig programmās, atrodot sev atbilstošu un interesējošu partnerības veidu, var iesaistīties ikviena izglītības iestāde un pedagogi, kas darbojas skolu un pieaugušo izglītībā. Ikviena mobilitāte, kas sākotnēji var likties kā jauks ārzemju ceļojums, ir daudz kas vairāk. Tā ir mācīšanās citā valodā, viedokļu un pieredzes apmaiņa ar ārvalstu kolēģiem, iepazīšanās ar jaunām mācību metodēm un pieejām.

Lasīt vairāk »