Rosina domāt par veselīgu dzīvesveidu

07.11.2012

Barkavas arodvidusskola 2009. – 2011. gadā īstenoja Comenius daudzpusējās partnerības projektu Bewegung und ausgewogene Ernährung als die Ecksäulen der gesunden Lebensweise sadarbībā ar skolām no Polijas, Vācijas, Čehijas, Bulgārijas un Turcijas.

Lasīt vairāk »

Jūra apvieno septiņu valstu skolas

11.10.2012

2008. gada oktobra beigās Rīgas Mežciema pamatskola, izmantojot eTwinnig iegūtos kontaktus, uzsāka saraksti ar Dānijas skolu Gug Skole par starptautiska projekta īstenošanu. Tā kā abas valstis atrodas pie jūras, iecerētā projekta nosaukums bija Living by the sea (Dzīvojot pie jūras). Interesi iesaistīties projektā izrādīja skolas no valstīm un teritorijām, kuras visas atrodas pie jūras - Francija, Gvadelupa, Islande, Portugāle, Īrija un Grieķija. Projekta koordinēšanu uzņēmās matemātikas un bioloģijas skolotājs no Dānijas Niels Brusggard, kurš darbojas starptautiskos projektos jau 10 gadus. Visas projektā iesaistītās skolas ir pamatskolas, izņemot Gug Skole Dānijā, kas ir liela vidusskola.

Lasīt vairāk »

Jaunieši caur mākslu pievēršas dabas resursu saglabāšanas problemātikai

10.10.2012

No 2010. līdz 2012. realizētā projekta ‘’Ūdens, ūdens visapkārt” galvenais problēmu loks bija dabas resursu saglabāšana un racionāla izmantošana. Projekta mērķis bija rosināt skolēnus taupīgi izmantot ūdens resursus un rosināt šīs idejas atklāt ar dažādiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem (literatūrā, teātrī, glezniecībā ,mūzikā).

Lasīt vairāk »

Veicina jauniešu interesi par muzejiem

02.10.2012

Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskola no 2009. līdz 2011. gadam kopā ar četru Eiropas Savienības dalībvalstu skolām īstenoja daudzpusējās partnerības projektu „Muzeji – izglītība un moderna sabiedrība”. Šī bija skolas pirmā pieredze ES Mūžizglītības programmas „Comenius” apakšprogrammas projektā.

Lasīt vairāk »

Viena maza turku pupa ceļoja uz Angliju

11.06.2012

Viena maza turku pupa ceļoja uz Angliju,
Anglija bij’ aizslēgta, atslēga bij’ nolauzta;
Viens, divi, trīs, nu tu esi brīvs!

Kurš gan neatceras šo skaitāmpantiņu, ar kuru bērnībā tika ievadītas daudzas spēles. Par to, vai mazā turku pupa toreiz tomēr iekļuva aizslēgtajā Anglijā, mums nekādu drošu ziņu nav. Bet pavisam droši ir tas, ka nepavisam ne aizslēgtajā Anglijā astoņas dienas viesojās četri Jelgavas 4. vidusskolas skolēni (Kitija Kučinska, Egija Antoņeviča, Elīna Petrika no 8.a klases un Antons Maksimenko no 12.b klases) un četras skolotājas - Ivita Steķe, Sanita Baltiņa, Ingrīda Ilmane un Liene Brēdiķe. No 25. aprīļa līdz 2. maijam mēs pavadījām Anglijas ziemeļaustrumos starp pilsētām Daremu (Durham), Pīterliju (Peterlee) un Ņūkāslu (Newcastle), lai piedalītos ES Mūžizglītības programmas Comenius daudzpusējā projekta „Maths as play” aktivitātēs.

Lasīt vairāk »