Svinam Erasmus 25.gadadienu!

27.03.2012

Erasmus programmai 25!

Pasaulē sekmīgākā studentu apmaiņas programma Erasmus šogad svin savu 25. gadskārtu. Kopš programmas Erasmus izveides 1987. gadā gandrīz trīs miljoni studentu ir izmantojuši studiju iespējas vai stažēšanos ārzemēs.

 

Programma nosaukta dāņu filozofa, teologa un humānista Roterdamas Erasma vārdā (1465-1536).

 

Lejupielādēt pdf

 

 

 

Erasmus darbība Latvijā Erasmus Latvijā darbojas kopš 1999./2000. mācību gada. Kopumā  programmas iespējas ir izmantojuši 9523 Latvijas studenti, savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.
Erasmus - Eiropas veiksmes stāsts

Erasmus programma ir viens no Eiropas Savienības veiksmes stāstiem — tā ir pazīstamākā un populārākā izglītības programma. Erasmus studentiem dod iespēju uzlabot svešvalodu zināšanas, pārbaudīt adaptēšanās spējas svešā valstī un paaugstina studentu izredzes darba tirgū. Erasmus piedāvā arī iespējas augstskolu mācībspēkiem un personālam iepazīties ar citām Eiropas augstskolām un atgriezties mājās ar iedvesmu turpināt iesākto. Programmā piedalās 33 Eiropas valstis.

 

Pieprasījums pēc Erasmus studiju vietām krietni pārsniedz to pieejamību daudzās valstīs — tāpēc Eiropas Komisija (EK) plāno paplašināt iespējas studijām un praksei ārzemēs saskaņā ar ierosināto jauno izglītības, apmācības un jaunatnes programmu “Erasmus visiem”.

Erasmus 25 Latvijā 2012.gadā visā Eiropā svinēs Erasmus programmas 25.gadadienu. To plānots atzīmēt gan ar starptautiskiem pasākumiem visu dalībvalstu mērogā, gan arī atsevišķi katrā no Mūžizglītības programmas dalībvalstīm, tai skaitā Latvijā.

Paralēli dažādiem informatīvajiem pasākumiem – debašu turnīriem, konferencei, informatīvajiem stendiem – Latvijā plānotas arī dažādas interaktīvas un atraktīvas aktivitātes, piemēram, sacensības jaunajiem studentiem, foto un video konkursi Erasmus programmas dalībniekiem, aktivitātes sociālajos medijos kā arī citi pasākumi. 

Erasmus 25.gadadienas svinības citās valstīs

Erasmus 25.gada dienu godinās arī citās valstīs, piemēram:

  • Igaunija rīko Erasmus 25.gadadienai veltītu  video konkursu „Daudz Erasmus krāsu”, kurā var piedalīties ikviens students, kas bijsi Erasmus studijās vai praksē Igaunijā;
  • Vācija rīkos studentu filmu konkursu;
  • Portugālē tiks izveidota Erasmus pastmarka;
  • Pa Slovākiju un Austriju braukās un programmu popularizēs „Erasmus busiņš”;
  • Francijā tiks izveidots Erasmus vīns.

„ES. Es pats. Un ERASMUS.” - stāstu, fotogrāfiju un video konkursa laureāti

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizējā stāstu, fotogrāfiju un video konkursu „ES. Es pats. Un ERASMUS.”, kas aprīlī interneta vietnē Facebook apkopoja 76 dalībnieku iesniegtos savas Erasmus pieredzes atspoguļojumus. Tie uzskatāmi apliecina Erasmus plašās iespējas un nozīmi dalībnieku profesionālajā un personiskajā izaugsmē. 

 

Stāsts:Foto:Video:
1. vieta: Gundega Elvika 1. vieta: Linda Zariņa 1. vieta: Ieva Briede
2. vieta: Aiga Dombrovska 2. vieta: Katrina Dimanta 2. vieta: Jānis Bukšs
3. vieta: Dace Suveizda 3. vieta: Viktorija Valujeva 3. vieta: Līga Laimiņa

 

Skaties vairāk par Erasmus dzimšanas dienas svinībām!

Foto galerija no tortu pasniegšanas pasākuma (27.03.2012)

 

Seko līdzi Erasmus dzimšanas dienas svinībām!