PasākumsĪss apraksts
  Dzimšanas dienas tortes Latvijā svinības tika aizsāktas ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) 45 īpašām svētku tortēm, ko par ieguldīto darbu Erasmus programmas īstenošanā un popularizēšanā 27.martā saņēma programmas koordinatori 42 augstskolās, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un Erasmus vēstnieki - Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un studente Madara Apsalone.
  Lielā Talka Erasmus Studentu tīkls (Erasmus Student Network//ESN) 21. aprīlī piedalījās Lielajā Talkā un par godu Erasmus programmas 25. gadadienai sakopa Ziepniekkalna daļu.
Lai padarītu labāku un tīrāku mūsu valsti, vairāk nekā 50 Erasmus studenti kopā ar draugiem no „Pēdas lv” un „Gaiss” rūpējās par vides sakopšanu Ziepniekkalnā. Studenti bija pārstāvēti no vairākām Eiropas Savienības valstīm - Spānijas, Grieķijas, Polijas, Čehijas, Ungārijas un Grieķijas.
Visi talcinieki atzina, ka talkas ir neatņemama vides sakopšanas sastāvdaļa arī viņu valstīs un iespēja piedalīties Lielajā Talkā Latvijā ir, viņuprāt, lielisks veids, kā atpūsties pie dabas un rūpēties par vidi.
  Foto, video un stāstu konkurss Turpinot Erasmus 25.gadadienas svinības Latvijā, ikviens bijušais un esošais Erasmus programmas dalībnieks tika aicināts piedalīties pieredzes stāstu konkursā „ES. Es pats. Un ERASMUS” un laikā no 28.marta līdz 22.aprīlim iesūtīt savu foto, video vai stāstu. Konkursa darbi apskatāmi šeit.
  Erasmus vēstnieku mobilais stends apceļo Latviju No 29.maija līdz gada beigām 11 lielākajās Latvijas pilsētās, Eiropas Savienības informācijas punktos (ESIP), tirdzniecības centros un citās publiskās vietās bija apskatāms mobilais stends „Erasmus vēstnieki”.
Informācijas stends oriģinālā, vizuāli pievilcīgā un viegli uztveramā veidā iepazīstināja interesentus ar studentu, pasniedzēju un augstskolu personāla pieredžu stāstiem, studējot, mācoties un gūstot pieredzi dažādās Eiropas valstīs Erasmus apmaiņas programmas ietvaros.
Stendā bija skatāmi gan video klipi, gan fotogrāfijas, kā arī lasāmas Erasmus dalībnieku atziņas un ieteikumi. „Erasmus vēstnieki” atspoguļoja vairāku desmitu programmas dalībnieku liecības, tajā skaitā Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova Erasmus pieredzi.
  Vidusskolnieku debašu turnīrs: “Erasmus 25” Laikā no 4. - 25.maijam norisinājās vidusskolēnu debašu turnīrs „Erasmus 25”, kurā skolēni debatēja par Latvijas studentu sagatavotību mobilitātei un apmaiņas programmām izglītībā, iepazīstinot žūriju un klātesošos ar vērtīgām atziņām.
Par labākajiem debatētājiem atzina apvienotās Cēsu valsts ģimnāzijas un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komandu.
Par galveno balvu, braucienu uz Stokholmu ar „Tallink” prāmi, cīnījās Valmieras, Liepājas, Jelgavas un Daugavpils reģionālo debašu finālisti.
VIAA Flickr kontā pieejama foto reportāža.
  Konference Rīgā Šī gada 17. maijā VIAA vienkopus pulcēja Latvijas augstākās izglītības politikas veidotājus, pārstāvjus un ekspertus, lai konferencē „Erasmus programma un Boloņas process – to loma izglītības internacionalizācijā” runātu par Latvijas augstākās izglītības internacionalizācijas jautājumiem.
Konferences prezentācijas pieejamas sadaļās: Erasmus » Semināri vai Boloņas process » Semināri
Konferences fotogaleriju iespējams aplūkot VIAA Flickr kontā.
  Diskusija Tukuma bibliotēkā Šī gada 13. novembrī Tukuma vidusskolēniem tika organizēts informatīvs pasākums par Erasmus piedāvātajām iespējām.
Pasākuma laikā Erasmus Studentu tīkla (Erasmus Student Network//ESN) pārstāvji skolēnus iepazīstināja ar programmu un iespējām tajā piedalīties. Viena no Erasmus programmas dalībniecēm pastāstīja par savu pieredzi, studējot ārzemēs. Noslēgumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties nelielā viktorīnā par Erasmus.
  Erasmus nakts

Noslēdzot Eiropā populārākās studentu apmaiņas programmas jubilejas svinības gada garumā, VIAA organizēja neformāli izglītojošupiedzīvojumu spēli „Erasmus nakts” Latvijas augstskolu studentiem un personālam.
Pasākums notika šī gada 14. decembrī, un tā laikā dalībnieki brīvā un neformālā veidā varēja apgūt zināšanas un prasmes, kas ir vērtīgas, piedaloties apmaiņas programmā un dodoties uz laiku dzīvot svešumā.
Vienas nakts laikā studentiem un augstskolu personālam bija iespēja gūt zināšanas šādās darbnīcās:

  • „Kultūras daudzveidība: kā notiesāt pūdētu siļķi ar putukrējumu?” (lektors Ansis Bogustovs, ES jautājumu eksperts);
  • „Ar žilbinošu smaidu ir par maz – uzstāties ir jāprot!” (lektore Ina Balamovska, komunikācijas, saskarsmes jomas konsultante un pasniedzēja);
  • „Divas galvas gudrākas par vienu: sadarbības spēks!” (lektors Andžejs Reiters, izaugsmes treneris);
  • „Naudu krāt zeķē vai tērēt līdz pēdējam: alternatīvas?” (lektore Ieva Langenfelde, Swedbank jauniešu segmenta vadītāja).
    Pēc izglītojošām darbnīcām komandas varēja pārbaudīt savas prasmes dažādās neparastās, bet iespējamās situācijās, piedaloties draudzīgās sacensībās.