Erasmus intensīvie valodu kursi (EILC)

Erasmus intensīvie valodu kursi (Erasmus Intensive Language Courses – EILC) ir specializēti mazāklietotu valodu kursi, kuru laikā var labāk sagatavoties Mūžizglītības programmas mobilitātes periodam un labāk apgūt ārvalstu studiju, prakses vai asistentūras laikā lietoto valodu.

Erasmus intensīvajos valodu kursos var piedalīties studenti, kas attiecīgajā valstī uzsāks Erasmus studijas vai praksi. Ja kursos ir brīvas vietas, tad tiem pieteikties var arī Comenius un Grundtvig asistenti.

Erasmus intensīvo valodu kursu dalībvalstis

Erasmus intensīvos valodu kursus organizē tajās Mūžizglītības programmas dalībvalstīs, kuru valodas ir retāk lietotas. Tās ir: Beļģija (Flāmu kopiena), Bulgārija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Grieķija, Ungārija, Īslande, Itālija, Latvija, Lietuva, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija (basku, kataloniešu un galisiešu valodas), Zviedrija un Turcija.

Dalība Erasmus intensīvajos valodu kursos

Lai pieteiktos uz Erasmus intensīvajiem valodu kursiem kādā ārvalstī, Latvijas studentam jādodas pie savas augstākās izglītības iestādes Erasmus koordinatora, kurš viņam palīdzes izvēlēties piemērotākos kursus. Tos iespējams sameklēt Eiropas Komisijas mājas lapā http://ec.europa.eu/education.

Augstākās izglītības institūcija – valsts vai privātpersonas dibināta un noteiktā kārtībā reģistrēta universitāte, akadēmija, augstskola vai koledža. Turpmāk tekstā - augstskola.

Pieteikšanās secība Erasmus studentiem:

1) students atrod attiecīgajā valstī rīkoto kursu saraksts un jāizvēlas sev piemērotākie.

2) students elektroniski aizpilda pieteikuma veidlapu, kas atrodama Eiropas Komisijas.

3.Erasmus koordinators elektroniski pārsūta studenta veidlapu viņa izvēlēto kursu organizētājam.

Comenius un Grundtvig asistenti aizpilda citu, īpaši viņiem paredzētu veidlapu un paši elektroniski nosūta kursu organizētājam.

Kursu ilgums

Erasmus intensīvo valodu kursu mācību laiks ir no divām līdz sešām nedēļām (minimums ir 60 akadēmiskās stundas ar vismaz 15 akadēmiskajām stundām nedēļā).

Finansējums

Erasmus intensīvo valodu kursu izmaksas sedz Erasmus programma, tāpēc studentiem par mācībām nav jāmaksā. Studentam pašam ir jāmaksā par naktsmītni, ekskursijām un jāsedz citas ar kursu apguvi nesaistītas izmaksas. Augstskolas, kuras sūta savus studentus uz Erasmus intensīvajiem valodu kursiem, var viņiem piešķirt papildu mobilitātes stipendijas.

Kursu organizēšana

  • kursus var organizēt augstskolas vai citas valodu apmācībā specializētas iestādes;
  • kursu organizatoriem jābūt no Erasmus intensīvo valdu kursu dalībvalsts.

Intensīvo valodu kursu organizējošo iestāžu atlase

Katru gadu janvārī Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina iesniegt projektu pieteikumus Erasmus intensīvo valodu kursu organizēšanai (projektu iesniegšanas termiņš parasti ir februāra sākumā). Pēc projektu pieteikumu izvērtēšanas labākajiem piešķir finansējumu. Tas visām iestādēm, kas organizē Erasmus intensīvos valodu kursus, ir vienāds, un to nosaka Eiropas Komisija. Informācija par Latvijā organizētajiem Erasmus intensīvajiem valodu kursiem atrodama VIAA mājas lapā.

Informācija par ārvalstu organizētajiem Erasmus intensīvo valodu kursiem ir atrodama VIAA mājas lapā sadaļā Erasmus, Erasmus intensīvo valodu kursi/sadarbības piedāvājumi.

Papildu informāciju par citām valstīm var iegūt šajā mājas lapā: http://ec.europa.eu/education/erasmus/doc1300_en.htm .

Jau vairākus gadus pēc kārtas Erasmus intensīvos latviešu valodas kursus Latvijā organizē Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. Vairāk informācijas augstskolu mājas lapās.

Vairāk informācijas:Erasmus_intensivie valodu kursi.doc?d=files/free/68/2968/erasmus_intensivie_valodu_kursi.doc