Erasmus Mundus – programma ne tikai jauniešiem

17.10.2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ķīmijas tehnoloģijas studente Līva Dzene jau bakalaura studiju laikā devās uz Franciju, lai paplašinātu savus zināšanu apvāršņus slavenākajā Eiropas studentu apmaiņas programmā Erasmus. Pēc augstākās izglītības diploma iegūšanas viņa, ņemot vērā draugu pieredzi, nolēma turpināt mācības vienā no Erasmus Mundus maģistrantūras kursiem. Programma sākotnēji tika izveidota ar mērķi piesaistīt „trešo” pasaules valstu studentus Eiropas izglītības telpai, taču nu jau vairākus gadus pieejama arī Eiropas studentiem. Līva vēl savas studijas nav pabeigusi, taču, uz brīdi noķerta dzimtenē pirms došanās uz Kanādu, viņa bija gatava dalīties iespaidos.

Lasīt vairāk »

Erasmus Mundus NANO- augsta līmeņa, aktuāla maģistra izglītība

16.10.2012

Guntars Kitenbergs savu profesionālās karjeras virzienu izvēlējās jau 9.klasē un joprojām domas nav mainījis. Viņa prioritāte ir pabeigt fizikas studijas un tad - doties zinātnes virzienā. Lai gūtu pieredzi pasaules līmeņa laboratorijās un izmantotu iespēju studēt pie top līmeņa pasniedzējiem, Guntars pieteicās Erasmus Mundus maģistrantūras programmai un divus gadus studēja Beļģijā un Francijā.

Lasīt vairāk »

Viens gads Francijā, viens – Portugālē: Erasmus Mundus pieredze

16.10.2012

Erasmus Mundus augstākās izglītības programmas galvenais mērķis ir nodrošināt izcilu izglītības kvalitāti, bet programma sniedz studentiem arī virkni citu ieguvumu – iespēju ceļot un iepazīt citas kultūras, kā arī iegūt draugus un sadarbības kontaktus visā pasaulē. Baiba Niparte izbaudīja Erasmus Mundus pieredzi, iegūstot maģistra grādu Francijā un Portugālē.

Lasīt vairāk »

Ļoti internacionāla izglītības pieredze – Erasmus Mundus

14.08.2012

Sporta akadēmijas fizioterapijas studente Baiba Kārkliņa pirms diviem gadiem pieteicās Eiropas sadarbības un mobilitātes programmai augstākajā izglītībā – Erasmus Mundus. Programma ne tikai tiecas veidot Eiropu par izcilas kvalitātes izglītības centru, bet arī veicināt sadarbību ar trešās pasaules valstīm. Iegūt šāda veida izglītību Baiba izlēmusi pavisam nejauši, bet šobrīd to uzskata par nozīmīgu pagrieziena punktu savā turpmākajā karjerā.

Lasīt vairāk »