Šveices Stipendiju fonds – atbalsts topošajiem zinātniekiem

29.01.2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorantūras students Nikolajs Toropovs, 2013. gadā saņemot Šveices Stipendiju fonda finansējumu, kas doktorantiem un jaunajiem zinātniekiem nodrošina atbalstu pētījumu veikšanai Šveices zinātniskajās institūcijās, gadu aizvadīja Šveices Materiālu zinātnes un Tehnoloģiju federālajā institūtā (EMPA – Eidgenössische Materialprüfungs und Forschungsanstalt). 

Lasīt vairāk »

Šveices stipendiju fonds atbalsta latviešu doktorantes pētījumus

18.02.2014

Izturot konkurenci starp 171 projekta pieteikumiem, Latvijas Universitātes pēcdoktorantūras pētniece Ilga Kokorīte ieguva iespēju gadu dzīvot Šveicē un strādāt Šveices Hidroekoloģijas Zinātnes un tehnoloģijas institūtā. Jaunā zinātniece šo pieredzi novērtē kā nozīmīgu un atzīst, ka gads Šveicē pagājis ātri - aktīvā darba un sadzīves procesā.

Lasīt vairāk »

Pētīt jādodas uz Šveici

14.08.2012

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes (LLU VMF) doktorantūras studente Inese Bērziņa pieteicās Šveices Stipendiju fonda programmas SCIEX izsludinātajā konkursā, lai saņemtu finansējumu zinātnieku pieredzes apmaiņas braucienam uz Veterināro fakultāti Bernē (Vetsuisse faculty Bern). Vēl atrodoties Šveicē, Inese ir gatava dalīties pieredzē, kā norit viņas pētnieciskā darba prakse Pataloģijas institūta laboratorijā.

Lasīt vairāk »

Jaunie zinātnieki ceļā uz Šveici

12.07.2012

2010. gadā Latvija pirmoreiz piedalījās Šveices Stipendiju fonda izsludinātajā konkursā doktorantūras studentu un jauno zinātnieku pētījumu atbalstam*. No pieciem iesniegtajiem projektiem tika atbalstīti trīs, kuru starpā bija arī Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieka Mihaila Kuļikova projekts „Atbalsts liela mēroga informācijas sistēmu iteratīvai izstrādei”. Jaunais zinātnieks labprāt dalās pieredzē par to, kā noritējis darbs vienā no Šveices zinātniskajām institūcijām.

Lasīt vairāk »