VIAA iepazīstina Baltijas pētniecības programmas apstiprināto projektu pārstāvjus ar projektu īstenošanas nosacījumiem

14.05.2021

EEZ Baltijas petniecibas programmas seminars

2021. gada 14. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko informatīvu tiešsaistes semināru Baltijas pētniecības programmas astoņiem apstiprinātajiem projektu īstenotājiem, lai iepazīstinātu ar programmas juridisko ietvaru, projektu īstenošanas nosacījumiem, tai skaitā publicitātes prasībām. Seminārā piedalās pārstāvji no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra un Vidzemes Augstskolas. Kā programmas apsaimniekotāji seminārā piedalās arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji.

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisija organizē tiešsaistes semināru par Erasmus+ apvienībām inovācijai

14.05.2021

Virietis uzvalka ar virtualajam brillem

Otrdien, 8. jūnijā, plkst. 14.00 (pēc Briseles laika) notiks Eiropas Komisijas un Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūras (EACEA) organizētais informatīvais pasākums par projektu iesniegšanu Erasmus+ aktivitātē “Apvienības inovācijai”. Šī aktivitāte izveidota, lai stiprinātu Eiropas inovāciju kapacitāti, sadarbojoties augstskolām, profesionālās izglītības iestādēm un plašākai sociālekonomiskajai videi, tai skaitā pētniecībai.

Lasīt vairāk »

Notiks konsultāciju diena par Erasmus+ mācību mobilitātes projektu sagatavošanu

11.05.2021

Erasmus_konsultaciju diena 13.05.2021.

2021. gada 13. maijā plkst. 14.00 Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko tiešsaistes konsultāciju dienu, lai sniegtu atbalstu Erasmus+ programmas 1. pamatdarbības “Mācību mobilitāte” (KA1) īstermiņa mobilitātes projektu pieteikumu sagatavošanā skolu sektorā 2021. gada projektu pieteikumu konkursam.

Lasīt vairāk »

Apstiprināti 39 Nordplus programmas projekti no Latvijas

11.05.2021

Nordplus apstiprinatie projekti

Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības sadarbības programmas Nordplus 2021. gada projektu konkurss ir noslēdzies un ir pieejams tā rezultātu apkopojums Nordplus programmas starptautiskajā mājaslapā. Latvijas organizācijas 2021. gada projektu konkursam bija iesniegušas 56 projektu pieteikumus visās piecās Nordplus apakšprogrammās. No tiem apstiprināti 39 projekti ar kopējo finansējumu 1 147 730 eiro.

Lasīt vairāk »

Pagarināts mācību mobilitāšu projektu iesniegšanas termiņš Erasmus+ 2021. gada konkursā

11.05.2021

skaļrunis uz zila fona -Erasmus konkursu terminu pagarinajums

Valsts izglītības attīstības aģentūra informē, ka līdz 18. maijam ir pagarināts Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektu iesniegšanas termiņš 2021. gada konkursā personu mobilitātei izglītības un mācību jomā. Pagarinājums attiecas uz visiem mobilitātes projektiem visos izglītības sektoros – skolu, profesionālo, augstāko un pieaugušo izglītību. Pārējās aktivitātēs projektu iesniegšanas termiņi paliek nemainīgi. 

Lasīt vairāk »

Pagarināta pieteikumu iesniegšana Erasmus Mundus aktivitātē

10.05.2021

augstskolas absolventa cepurite blakus gramatai

Eiropas Komisija ir pagarinājusi pieteikšanās termiņu Erasmus+ Augstākās izglītības starptautiskās dimensijas aktivitātē Erasmus Mundus 2021. gada projektu konkursā līdz 17. jūnijam, plkst. 17.00 pēc Briseles laika. Pagarinājums attiecas gan uz Erasmus Mundus Kopīgās maģistrantūras programmas izstrādes projektiem (EM Design Measures), gan Erasmus Mundus Kopīgās maģistrantūras programmas īstenošanas projektiem (EM Joint Masters).

Lasīt vairāk »

Noskaidroti nacionālā konkursa SkillsLatvia 2021 uzvarētāji tērpu dizainā un transporta pārvadājumos

08.05.2021

SkillsLatvia 2021 rezultati terpu dizains un transports

Noskaidroti nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursu “Tērpu dizains” un “Transporta pārvadājumi” uzvarētāji. Pirmo vietu prasmju konkursā “Tērpu dizains” ieguva PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Paula Punkstiņa, bet konkursā “Transporta pārvadājumi” izcilu rezultātu sasniedza Rēzeknes tehnikuma audzēkne Elīna Dukovska. Konkursi notika attālināti tiešsaistē 6. un 7. maijā.

Lasīt vairāk »

Atvērti vairāki Eiropas Inovācijas padomes Pathfinder konkursi

06.05.2021

lampina ar linijam

2021. gada pavasarī Eiropas Inovāciju padome (European Innovation Council, EIC) ir atvērusi programmas Apvārsnis Eiropa Pathfinder programmas konkursus. EIC Pathfinder Open konkurss paredzēts, lai realizētu vērienīgu vīziju par radikāli jaunu tehnoloģiju, ar potenciālu radīt jaunu produktu un pakalpojumu tirgu un/vai risināt globālas problēmas.

Lasīt vairāk »

EIT Digital izsludina 2022. gada konkursu

14.04.2021

EIT Digital virietis stav ar virtualam brillem

Eiropas digitālo inovāciju un uzņēmējdarbības izglītības organizācija EIT Digital aicina uzņēmējus iesniegt projektu pieteikumus 2022. gada uzsaukumā, kas veicina spēcīgu digitālo Eiropu. Uzsaukumā atbalsta uzņēmējus, kuri plāno uzsākt vai veicināt dziļo tehnoloģiju (deep tech) uzņēmējdarbību un produktus (Inovāciju fabrika) vai realizēt uzņēmējdarbības digitālo tehnoloģiju izglītības programmas (Uzņēmējdarbības akadēmija).

Lasīt vairāk »

Izsludināts Eiropas Inovāciju padomes Akseleratora programmas jauktā finansējuma konkurss

09.04.2021

jaunu cilveku grupa strada pie projekta pie datora

2021. gada 8. aprīlī Eiropas Inovāciju padome (European Innovation Council, EIC) ir atvērusi programmas Apvārsnis Eiropa Akseleratora programmas jauktā finansējuma konkursu (EIC Accelerator Blended Finance call). EIC Akselerators atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), jo īpaši jaunizveidotus uzņēmumus (start-up) un spinout uzņēmumus, lai izstrādātu un ievestu tirgū novatoriskas inovācijas. Dažos gadījumos atbalstītu saņem arī mazie uzņēmumi ar vidēju kapitālu (midcap, līdz 500 darbiniekiem).

Lasīt vairāk »

Apvārsnis Eiropa publicē ārkārtas projektu konkursus par Covid-19 tematiku

07.04.2021

covid-19 virus planeta zeme

Eiropas Komisijas Finansējuma un iepirkumu portālā Funding&Tenders 7. aprīlī ir publicēta informācija par četriem ārkārtas projektu konkursiem par Covid-19 tematiku. Kopējais pieejamais finansējums pārsniedz 100 miljonus eiro. 

Lasīt vairāk »

Izsludināts pirmais konkurss Erasmus+ programmas jaunajā periodā

25.03.2021

Erasmus konkurss 2021-2027

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) paziņojusi par Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ jaunā perioda uzsākšanu un izsludinājusi 2021. gada projektu pieteikumu konkursu. Šajā programmas periodā uzsvars likts uz personu individuālo un grupu mācību mobilitāti, kā arī organizāciju sadarbību, kas sekmē iekļaušanu, izcilību, radošumu, inovācijas un ilgtspēju. Programmas kopējais budžets 7 gadiem pārsniedz 28 miljardus eiro, paredzot iesaistīt 12 miljonus dalībnieku visās programmas dalībvalstīs.

Lasīt vairāk »

Izsludināts Eiropas Pētniecības padomes Consolidator grant konkurss

15.03.2021

zinatnieks strada ar mikroskopu un megenem

2021. gada 11. martā Eiropas Pētniecības padome (European Research Council, ERC) atvērsusi otro programmas Apvārsnis Eiropa konkursu Consolidator grant. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 20. aprīlis.

Lasīt vairāk »

Izsludināts jauns ERA-NET COFUND konkurss pilsētu transformācijas jomā

04.02.2021

rokas tur pilsetu

2021. gada 29. janvārī Apvārsnis 2020 programmas ERA-NET Cofund ir izsludinājis jaunu projektu konkursu ENUTC pilsētu transformācijas jomā (Urban transformation capacities). Kopējais plānotais konkursa budžets ir 18 miljoni eiro, kas sastāv no 16 nacionālo pētniecības aģentūru un Eiropas Komisijas finansējuma. 

Lasīt vairāk »