Internetā pieejama jauna Eiropas izglītības sistēmu enciklopēdija

19.12.2011

Eurydice tīkls ir izveidojis Eiripēdiju - Eiropas izglītības sistēmu enciklopēdiju, kas palīdzēs veidot labāku izpratni par 38 izglītības sistēmām Eiropā, kā arī informēs par jaunākajām reformām un politikas iniciatīvām. 

Lasīt vairāk »

VIAA rīko informatīvu semināru "Izglītības informatīvie tīkli un datu bāzes"

01.12.2011

Šī gada 9.decembrī Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Karjeras atbalsta departaments rīko informatīvu semināru "Izglītības informatīvie tīkli un datu bāzes". Tas tiek organizēts izglītības iestāžu un citu institūciju atbalstam, kas īsteno karjeras izglītību, kā arī indivīdiem karjeras attīstības atbalstam. 

Lasīt vairāk »

Latvijas skolās nepietiekami izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas dabaszinātņu un matemātikas apguvē

25.11.2011

Latvijā piecpadsmitgadīgo skolēnu vidū 23% ir zemi sasniegumi matemātikā un 15% - dabaszinātnēs, turklāt šo mācību priekšmetu apguvē pietrūkst mūsdienīgu tehnoloģiju izmantojuma, secināts Eurydice pētījumos par matemātikas un dabaszinātņu izglītību Eiropā.

Lasīt vairāk »

Eurydice pētījums: Eiropas augstskolām jāatspoguļo sabiedrības daudzveidība

17.10.2011

Uzņemšanas nosacījumos Eiropas augstskolās jāņem vērā iedzīvotāju daudzveidība, un studentiem jānodrošina iespēja pabeigt studijas bez sociālo vai ekonomisko apstākļu radītiem šķēršļiem, teikts Eurydice pētījumā „Augstākās izglītības modernizācija Eiropā 2011: finansēšana un sociālā dimensija”.

Lasīt vairāk »

Eurydice pētījums: skolotāju algas karjeras sākumposmā nav pievilcīgas

05.10.2011

Gandrīz visās Eiropas valstīs skolotāju darba alga, uzsākot profesionālo karjeru, ir zemāka nekā valstu iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju, secināts Eurydice pētījumā „Skolotāju un skolu direktoru algas un piemaksas Eiropā 2009./10.m.g.” Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā praktiski nav atšķirības starp skolotāju zemākās un augstākās algas likmi.

Lasīt vairāk »

Notiks Latvijas nacionālais lasīšanas kongress bērniem

08.09.2011

2011. gada 10.septembrī Apgāds Zvaigzne ABC ielūdz ikvienu interesentu uz Latvijas Nacionālo teātri, kur notiks Latvijas nacionālais lasīšanas kongress bērniem.

Lasīt vairāk »

Eurydice uzsāk izdot izglītības sistēmu aprakstu sēriju latviešu valodā

31.08.2011

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Eurydice nodaļa uzsākusi izdot 25 Eiropas valstu izglītības un apmācību sistēmu aprakstu tulkojumu sēriju latviešu valodā. Jau tagad pieejami apraksti par Angliju (Apvienotā Karaliste) un Norvēģiju.

Lasīt vairāk »

VIAA mājas lapā apkopotas 12 gadu laikā izdotās Eurydice publikācijas

20.07.2011

VIAA mājas lapas sadaļā Eurydice » Eurydice publikācijas apkopotas Eiropas izglītības sistēmu un politikas informācijas tīkla Eurydice publikācijas, kas nākušas klajā laikā no 1999. līdz 2011.gadam.

Lasīt vairāk »