Diagrammās uzskatāmi atspoguļotas Eiropas izglītības sistēmas

17.12.2012

Shematiskās diagrammas par "Eiropas izglītības sistēmu struktūrām 2012/13" sniedz ātru atbildi uz jautājumiem: Kādā vecumā skolas gaitas uzsāk bērni Somijā? Cik gadus vidējo izglītību ir jāapgūst Vācijā? Un cik ilgi jāstudē Beļģijas augstskolā?

Lasīt vairāk »

Eurydice ziņojums: Skolās aicina pievērst lielāku uzmanību informācijas tehnoloģiju un uzņēmējdarbības kompetenču apguvei

05.12.2012

Eiropas izglītības sistēmu un politikas informācijas tīkls Eurydice ir publicējis jaunu ziņojumu „Pamatkopetenču pilnveide Eiropas skolās: rīcībpolitikas izaicinājumi un iespējas” (Developing Key Competences at School in Europe: Challenges and Opportunities for Policy), kurā analizēts, kā Eiropas valstu izglītības politika atbalsta pamatkompetenču apguvi skolās.

Lasīt vairāk »

Eurydice pētījums: pagājušajā mācību gadā skolotāju algas samazinātas vai iesaldētas 16 Eiropas valstīs

16.10.2012

Sešpadsmit Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijā, skolotāju algas pagājušajā mācību gadā tika samazinātas vai iesaldētas un tikai puse Eiropas valstu pedagogu saņem piemaksas par skolēnu sekmību, teikts Eurydice jaunākajā pētījumā. Lielākoties pieredzējušo skolotāju maksimālais atalgojums ir divreiz lielāks par to, ko saņem viņu jaunie kolēģi.

Lasīt vairāk »

Latvijā skolēniem svešvalodas sāk mācīt vēlāk nekā citās Eiropas valstīs

24.09.2012

Bērni Eiropā sāk mācīties svešvalodas arvien agrāk, vairākums skolēnu to apgūst no 6-9 gadu vecuma, liecina Eiropas Komisijas publicētais Eurydice ziņojums „Pamatrādītāji par valodu mācīšanu Eiropas skolās 2012". Tikmēr Latvijā svešvalodas apguvi no 1.klases kavē likumdošana.

Lasīt vairāk »

Atrodi sev piemērotāko VIAA administrēto programmu Mērķgrupu kartēs

31.08.2012

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina visus interesentus izmantot mājas lapas sadaļā Kopīgā informācija» Mērķgrupu kartes pieejamās Mērķgrupu kartes, lai atrastu sev vai savai organizācijai piemērotāko VIAA administrēto programmu, stipendiju vai projektu sevis pilnveidei.

Lasīt vairāk »

Eurydice pētījumi uzsver dabaszinātņu un matemātikas izglītības nozīmi

29.08.2012

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājas lapas sadaļā Eurydice» Eurydice publikācijas ir publicēti Eurydice tīkla izdevumu tulkojumi latviešu valodā „Dabaszinātņu izglītība Eiropā: valstu rīcībpolitika, prakse un pētījumi” un „Matemātikas izglītība Eiropā: kopējie izaicinājumi un valstu rīcībpolitika”.

Lasīt vairāk »

Konferencē informēs par skolēnu sekmības uzlabošanu matemātikas un dabaszinātņu priekšmetos

24.08.2012

Šī gada 29.augustā plkst. 10.00 – 17.00 Latvijas Universitātē (Raiņa bulvārī 19, Rīgā) notiks metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”.

Lasīt vairāk »

Eurydice: Valstij jāmāca ikvienam skolēnam būt pilsoniski aktīvam

20.06.2012

Visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis skolu izglītības programmās ir integrējušas pilsonisko izglītību (ar vairākām atšķirīgām pieejām), secināts Eurydice tīkla ziņojumā „Pilsoniskā izglītība Eiropā”. Latvijā formālajā izglītībā nav vienotas pilsoniskās izglītības stratēģijas, lai gan vairāku priekšmetu standartā iekļautas attiecīgas tēmas. Pilsoniskā audzināšana galvenokārt atstāta jauniešu interešu organizāciju pārziņā, bet vecākiem skolas dzīvē lielākoties ir konsultantu loma.

Lasīt vairāk »