Ziņojums par skolu vērtēšanu Eiropā lasāms latviešu valodā

23.12.2015

Latviešu valodā ir iztulkots Eurydice tīkla ziņojums „Kvalitātes nodrošināšana izglītībā: skolu vērtēšanas politika un metodes Eiropā”, kas šī gada sākumā tika publicēts angļu valodā (Assuring Quality in Education: Policies and Approaches to School Evaluation in Europe). 

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisijas Izglītības uzraudzības ziņojums: izglītībai jābūt atvērtai visiem sabiedrības pārstāvjiem

12.11.2015

Šodien Eiropas Komisija (EK) publicē savu nozīmīgāko ikgadējo uzraudzības ziņojumu par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu progresu ceļā uz ES definēto mērķu sasniegšanu izglītībā līdz 2020. gadam. Ziņojumā uzsvērts, ka izglītība Eiropā nav pietiekoši iekļaujoša un ekonomiskās izaugsmes efekts no izglītības ieguvumiem netiek sabiedrībā pietiekami izskaidrots un izmantots.

Lasīt vairāk »

Pieejama publikācija par studiju maksu un atbalsta sistēmām augstākajā izglītībā Eiropas valstīs

29.10.2015

Cik daudz naudas studentiem ir jāmaksā par studijām Eiropas valstīs? Vai par studijām maksā visi studenti? Kādi ir noteikumi un kritēriji, lai studējošie saņemtu finansiālu atbalstu? Tie ir daži no jautājumiem, uz kuriem atbildes sniedz Eurydice tīkla jaunākā publikācija par studiju maksu un atbalsta sistēmām augstākajā izglītībā Eiropas valstīs. 

Lasīt vairāk »

Skolotāju atalgojums Eiropā pieaug

15.10.2015

Pēc ekonomiskās krīzes izraisītās vairāku gadu stagnācijas vai pat ievērojamas samazināšanas, ko pieredzēja dažas valstis, lielākajā daļā Eiropas valstu skolotāju algas un piemaksas atkal sākušas pieaugt. Tas ir viens no galvenajiem secinājumiem jaunākajā ikgadējā Eurydice tīkla ziņojumā par skolotāju un skolu vadītāju algām un piemaksām.

Lasīt vairāk »

Ko nozīmē būt labam skolotājam?

14.10.2015

Eiropas Komisijas (EK) portālā „School Education Gateway“ latviešu valodā pieejams pārdomu raksts par pedagoga profesijas specifiku mūsdienās, kad skolotājiem jāpārvalda daudzveidīgas un sarežģītas prasmes.

Lasīt vairāk »

Publicēts Eurydice ziņojums par valsts pārbaudes darbiem svešvalodās

01.10.2015

Vai svešvalodu prasmju pārbaudes eksāmeni ir nesen ieviesti skolās, vai tomēr tiem ir garāka vēsture? Kāds ir šo pārbaudījumu mērķis? Cik lielam svešvalodu skaitam eksāmeni tiek organizēti un kādas valodas un prasmes tiek pārbaudītas visbiežāk? Šiem jautājumiem ir veltīts Eurydice tīkla jaunais ziņojums par svešvalodām.

Lasīt vairāk »

Atkal uz skolu: Eurydice publicē 2015./2016. mācību gada un akadēmiskā gada kalendārus

04.09.2015

Vasara ir beigusies un jāatgriežas skolā. Piecpadsmit Eiropas valstīs skolas gaitas atsākās 1. septembrī, bet desmit valstīs skolēni un skolotāji ir atgriezušies ierastajā mācību ritmā jau pirms vairākām nedēļām. 

Lasīt vairāk »

Publicēts ziņojums par skolotāja profesiju Eiropā

13.08.2015

Eiropas Komisijas izglītības informācijas tīkla Eurydice jaunākajā ziņojumā „Skolotāja profesija Eiropā: prakse, paštēls un politika” analizēta, no vienas puses, Eiropas valstu izglītības politika, kas ietekmē un regulē skolotāja profesiju, un, no otras puses, pašu skolotāju sniegtā informācija par savu profesionālo darbību, attieksmēm un profesijas vērtējumu.

Lasīt vairāk »