Ikgadējā Eurydice ziņojumā analizēta augstākās izglītības maksa un finansiālais atbalsts studentiem Eiropā

04.03.2021

Pieejams gadskārtējais Eurydice pētījums angļu valodā par mācību gada maksu, kā arī stipendiju un aizdevumu saņemšanas iespējām valsts finansētās augstākās izglītības iestādēs “Maksa par augstāko izglītību un finansiālo atbalstu studentiem Eiropā 2020/21”. Tajā apkopota informācija par 38 Eiropas Savienības dalībvalstu, tostarp Latvijas, augstākās izglītības maksu un finansiālo atbalstu sistēmām.   

Lasīt vairāk »

Baltijas pētniecības programmā apstiprināti 8 projekti

18.02.2021

2021. gada 18. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Baltijas pētniecības programmas 3. konkursā apstiprina astoņus projektus. Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) finansējumu saņems Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskā universitātes, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra, kā arī Vidzemes Augstskolas projekti.   

Lasīt vairāk »

Augstskolas aicinātas piedalīties EEZ/N stipendiju konkursa atklāšanas pasākumā

17.02.2021

2021. gada 24. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) organizē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) stipendiju aktivitātes konkursa atklāšanas pasākumu tiešsaistē. Augstskolu pārstāvji ir aicināti piedalīties pasākumā, lai uzzinātu par studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātes iespējām.  

Lasīt vairāk »

Izsludināts projektu konkurss EEZ un Norvēģijas grantu stipendiju aktivitātē

10.02.2021

2021. gada 10. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina pieteikšanos Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) programmas “Pētniecība un izglītība” projektu konkursam stipendiju aktivitātē. Projektus var pieteikt akreditētas Latvijas augstskolas studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātei.  

Lasīt vairāk »

Radīta digitāli interaktīva spēle aizraujošai profesiju pasaules izzināšanai

27.01.2021

Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle “Kļūšu par profesionāli”. Spēle ir pieejama tiešsaistē parprof.lv.

Lasīt vairāk »