Karjeras nedēļas pasākumus apmeklējuši vairāk nekā 120 tūkstoši bērnu un jauniešu

22.10.2015

Divdesmit Latvijas pilsētās un novados noslēgusies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā Karjeras nedēļa, kuras vadmotīvs bija “Atver profesijas durvis!”. Tās laikā notika vairāk nekā 4000 pasākumu, kurus kopumā apmeklēja vairāk nekā 120 tūkstoši bērnu un jauniešu, izzinot profesijas un izvērtējot savu spēju atbilstību noskatītajai profesijai, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu par tālāko izglītību un karjeru.

Lasīt vairāk »

Uz ātro randiņu ar profesiju pārstāvjiem ierodas teju 200 jauniešu

14.10.2015

Turpat 200 jauniešu otrdien, 13. oktobrī, pulcējās Vecrīgā pie Karjeras nedēļas vides instalācijas “Atver profesijas durvis”, lai klātienē tiktos ar sešu dažādu profesiju pārstāvjiem. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā aktivitātē “Ātrais randiņš ar profesiju” jaunieši varēja uzzināt, kā paiet tipiska darba diena profesijā, izzināt tās plusus un mīnusus, pieprasījumu darba tirgū un citus nozīmīgus aspektus, piemēram, nepieciešamās prasmes un izglītību.

Lasīt vairāk »

20 Latvijas pilsētās sākas Karjeras nedēļas pasākumi

12.10.2015

Lai aicinātu skolu jauniešus mērķtiecīgi un laikus plānot savu tālāko izglītošanos, nākotnes karjeru un profesiju, 20 Latvijas pilsētās šodien sākas Karjeras nedēļas pasākumi, kuru vadmotīvs šogad ir “Atver profesijas durvis!”. Pasākumus jau ceturto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm, kuru lokam šogad pievienojušās Lielvārde, Dagda, Talsi, Preiļi un Tukums.  

Lasīt vairāk »

Jaunieši: karjeras veidošanā nevar paļauties tikai uz skolā apgūto

09.10.2015

Dažādi projekti, konkursi, interešu pulciņi, Ēnu diena, skolēnu mācību uzņēmumi un daudzas citas ārpusskolas aktivitātes sniedz pieredzi un zināšanas, kas atvieglo “īstās” profesijas izvēli, kurā ļoti nozīmīga loma ir arī pašiniciatīvai. 

Lasīt vairāk »

Notiks jauniešu diskusija “Vai profesijas durvis var atvērt jau skolā?”

07.10.2015

Lai aktualizētu jauniešu karjeras izglītības tēmu un rosinātu skolēnus laikus domāt par savas karjeras plānošanu, gaidāmās Karjeras nedēļas ieskaņā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē jauniešu diskusiju "Vai profesijas durvis var atvērt jau skolā?". 

Lasīt vairāk »

Atzīti profesionāļi atver profesijas durvis jauniešiem

06.10.2015

Lai jauniešos raisītu interesi par profesiju daudzveidību un vēlmi tās tuvāk iepazīt, šodien Vecrīgā atklāta interaktīva instalācija “Atver profesijas durvis!”. Instalācija vizualizē konditora, mikrobiologa, ārsta, programmētāja, ugunsdzēsēja, modes dizainera un būvinženiera profesijas, ieskandinot Karjeras nedēļu, kas 20 Latvijas pilsētās norisināsies no 12. līdz 16. oktobrim.

Lasīt vairāk »

Karjeras nedēļas vides instalācijā simboliski atvērs profesijas durvis

01.10.2015

Ieskandinot oktobra vidū gaidāmo Karjeras nedēļu, septiņu dažādu profesiju pārstāvji simboliski atvērs durvis uz profesiju pasauli vides instalācijā, kuras atklāšana notiks 6. oktobrī plkst. 11:00 Vecrīgā, Kaļķu un Vaļņu ielu krustojumā.

Lasīt vairāk »

VIDEO: Aicinām piedalīties Karjeras nedēļā

18.09.2015

Tuvojas Karjeras nedēļa, kas notiks jau ceturto gadu. Tās laikā jaunieši var iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Skolēni var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas.

Lasīt vairāk »