EuroSkills 2018 laureāti saņem Ministru kabineta diplomus un naudas balvas

27.03.2019

27. martā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš SkillsLatvia komandas jaunajiem profesionāļiem, ekspertiem un pedagogiem pasniedza Ministru kabineta diplomus un piešķīra naudas balvas par augstajiem sasniegumiem Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2018.

Apbalvojumus saņēma 7 SkillsLatvia komandas jaunieši, kuru sniegumu konkursā novērtēja ar medaļām, kā arī 9 komandas eksperti un pedagogi par konkursantu profesionālo prasmju pilnveidošanu. Kopējais naudas balvu fonds ir 13 200 eiro.

Augstāko novērtējumu un zelta medaļu jaunie profesionāļi izcīnīja modes tehnoloģiju prasmju konkursā, sudraba medaļu skatlogu noformēšanas prasmju konkursā, savukārt ar  izcilības medaļām EuroSkills 2018 eksperti novērtēja jauniešu sniegumu smago spēkratu apkopes, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī web lapu izstrādes prasmju konkursos.

EuroSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss jauniešiem, kas notiek katru otro gadu kādā no Eiropas valstīm un kurā dalībnieki salīdzina savas profesionālās prasmes ar citu valstu jauniešiem. Kopvērtējumā Latvija 28 valstu konkurencē konkursā EuroSkills 2018, kurš no 26. līdz 28. septembrim norisinājās Budapeštā (Ungārijā), ieguva 7. labāko komandas rezultātu. Latvijas komandas 12 konkursanti piedalījās 10 profesionālo prasmju konkursos.

Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2018 nodrošina VIAA, īstenojot projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Fotogaleriju no pasākuma var apskatīt VIAA Flickr kontā.