Piekļūstamības paziņojums

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu. Šis paziņojums attiecas uz tīmekļvietni www.viaa.gov.lv.  

2020. gada decembrī veikts tīmekļvietnes vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Tīmekļvietnes izvērtējums atbilstoši digitālās vides piekļūstamības prasībām (WCAG 2.1 AA)”.

Atbilstības statuss

Tīmekļvietne www.viaa.gov.lv daļēji atbilst MK noteikumiem Nr. 445.

Nepiekļūstams saturs

Vairākas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas.

Konstatētās neatbilstības prasībām:  

  • Kontrasta koeficients atsevišķās lapās ir zemāks par 4,5:1, jo tiek izmantoti gaiši pelēki burti uz balta fona, kā arī, ievērojot VIAA vizuālo identitāti, dažiem tekstiem nav pietiekams krāsu kontrasts, kur ir izmantoti balti burti uz tirkīzzaļā fona.
  • Alt Text alternatīvas nav pievienotas visiem tīmekļvietnē esošajiem attēliem. Alternatīvo tekstu pievienošana lapas attēliem ir uzsākta, un plānots to turpināt arī turpmāk.
  • Teksta tālummaiņas gadījumā jāizmanto horizontālās un vertikālās ritināšanas funkcija, lai aplūkotu visu tekstu konkrētajā lapā, tīmekļvietnes lapas nav responsīvas.
  • Tastatūras piekļuvei ir nebūtiskas secīguma nepilnības atsevišķās tīmkļvietnes vietās.
  • Izmantojot tikai klaviatūras pārvietošanos pa tīmkļvietni, nav iespējams atvērt apakšsadaļas. 
  • Tīmekļvietnes sākumlapā nevar apturēt attēlu baneri, kas kustas.
  • Subtitri nav pievienoti visam video saturam.

Šīs vietnes atbilstība piekļūstamības prasībām ir izvērtēta 2020. gada decembrī, un to veica tīmekļvietnes satura veidotājs – VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļa. Šis paziņojums ir pirmreizēji sagatavots 22.12.2020.

Noteikumos Nr. 445 minēto visu piekļūstamības prasību nodrošināšana esošajā tīmekļvietnē rada nesamērīgu slogu. 2021. gadā paredzēts pievienoties valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotajai platformai.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments

Piekļūstamības alternatīvas

Ja kāda no tīmekļvietnē pieejamā informācija ir nepieciešama citā, piekļūstamā formātā, sazinieties ar mums pa e-pastu: diana.zakrevska@viaa.gov.lv, norādot:

  • saiti uz šo sadaļu jeb saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • vēlamo formātu, kāds nepieciešams konkrētajam saturam.

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas piekļūstamības problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mūsu mājaslapa neatbilst citām piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja darīsiet to zināmu un sazināsieties ar mums pa e-pastu: diana.zakrevska@viaa.gov.lv.

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu pieprasījumu, Jūs varat iesniegt sūdzību:

VIAA Vadības un ārējās sadarbības departaments
Vaļņu iela 1, Rīga, LV 1050
Tālrunis: 67814322
E-pasts: info@viaa.gov.lv
Tīmekļvietne: www.viaa.gov.lv

Ja minētā struktūrvienība nav atbilstoši reaģējusi uz Jūsu sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir tiesības vērsties ar sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs
Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: 67686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
Tīmekļvietne: www.tiesibsargs.lv