Zinātnieku nakts

Piektdien, 2016. gada 30. septembrī, vienlaikus deviņās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Salaspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Liepājā, Ventspilī un Papē - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to daudzo Eiropas valstu - Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 250 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā veltītas dažādām zinātnes nozarēm, sniedzot ieskatu daudzveidīgajā zinātnē, iepazīstinot ar mūsdienu zinātnes varoņiem – dažādu zinātnes disciplīnu pārstāvjiem, kuru aizraujošais darbs var izmainīt mūsu dzīvi.  

Plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes, bibliotēkas un muzeji, kur interesenti varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu.

Zinātnieku nakts – tā ir iespēja ienirt interesantajā un grūti izprotamajā zinātnes nozarē, atklāt lietas, bez kurām mūsu ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem. Daudzveidīgie pasākumi ļaus iepazīties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei, var ienākt mūsu sadzīvē.

Aicinām izmantot iespēju uzzināt nezināmo un ielūkoties vietās, kas ikdienā pieejamas tikai speciālistiem!

Zinātnieku nakts programma

Informācija par Zinātnieku nakti Eiropā: www.ec.europa.eu/researchersnight.