Erasmus+
Erasmus dienas 2023 vizuālais plakāts ar tekstu 6 dienas, lai Eiropa iemirdzētos!

Informējam, ka ir atvērta pasākumu pieteikšana iniciatīvā Erasmus dienas, kas notiks no 9. līdz 14. oktobrim. Šajās sešās dienās Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem ir aicināti atzīmēt Eiropas mobilitātes svētkus un organizēt dažādus pasākumus, daloties ar ieguvumiem no mobilitātes, Erasmus+ projektu rezultātiem un pieredzes stāstiem.

2023. gadā, atzīmējot Eiropas Prasmju gadu, Erasmus dienas iezīmē šādu tēmu: “6 dienas, lai Eiropa iemirdzētos!”. Šajā gadā ir būtiski apzināties Eiropas kultūras daudzveidību un izcelt tās piedāvātās mācību iespējas. Erasmus dienās dalībniekiem ir iespēja atklāt jaunas kultūras, stiprināt viņu valodu un starpkultūru prasmes, attīstīt nodarbinātību un ievērot Eiropas tolerances, cieņas un daudzveidības vērtības, lai atklātu prasmes Eiropā.

Pasākumus Erasmus dienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē un projektu rezultātos, stāstīt  par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav šādas pieredzes. 

Projektu īstenotāji Erasmus dienās aicināti piedalīties ar dažāda formāta pasākumiem, piemēram, tiešsaistes semināriem, zibakcijām, izstādēm, izglītojošām nodarbībām, projektu pieredzes stāstu publicēšanu sociālajos medijos un cita veida aktivitātēm.

Pasākumus var pieteikt Erasmus dienu mājaslapā, kur tie tiks iekļauti kalendārā kopā ar pasākumiem, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama Erasmus+ mājaslapas sadaļā Iniciatīvas » Erasmus dienas, kurā atrodama arī Erasmus dienu vizuālā identitāte. 

Erasmus dienas ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija un kura notiek kopš 2017. gada.