WorldSkills 2022 special edition

Pasaules ievērojamākais profesionālās meistarības konkurss WorldSkills 2022 Special Edition šogad norisinājās citādākā formātā. No 7. septembra līdz 26. novembrim organizācija WorldSkills International ar dalībvalstu palīdzību organizēja 62 prasmju konkursus 15 dažādās valstīs un reģionos. Konkursi norisinājās Eiropas, Ziemeļamerikas un Austrumāzijas valstīs un reģionos. Konkursā piedalījās vairāk nekā 1000 jaunie profesionāļi no 54 dalībvalstīm.

Prasmju konkursi notika Austrijā, Kanādā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Japānā, Korejā, Luksemburgā, Zviedrijā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un ASV. Latvijas komanda piedalījās 9 prasmju konkursos.

 

Prasmju konkurss

Datums

Valsts, pilsēta

1.

Viesu uzņemšana

6. līdz 9. oktobris

Šveice, Montrē

2.

Grafikas dizains

12. līdz 15. oktobris

Šveice, Ārava

3.

Galdniecība

11. līdz 14. oktobris

Šveice, Bāzele

4.

Mēbeļu galdniecība

11. līdz 14. oktobris

Šveice, Bāzele

5.

Web tehnoloģijas

13. līdz 16. oktobris

Koreja, Gojanga

6.

Skatlogu noformēšana

14. līdz 17. oktobris

Zviedrija, Stokholma

7.

Friziera darbi

20. līdz 23. oktobris

Somija, Helsinki

8.

Smago spēkratu tehnoloģijas

24. līdz 26. novembris

Austrija, Zalcburga

9.

Kravu pārvadājumi

24. līdz 26. novembris

Austrija, Zalcburga

Saraksts ar visiem prasmju konkursiem pieejams WorldSkills mājaslapā.

WorldSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss, ko dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills notiek katru otro gadu un mijas ar starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills. Sākotnēji WorldSkills 2022 norise bija plānota no 12. līdz 17. oktobrim Šanhajā, Ķīnā, taču maijā konkursu nolēma atcelt pandēmijas izplatības dēļ.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

VIAA ESF ansamblis