WorldSkills 2022 WorldSkills
WorldSkills Šanghajā 2022

31. maijā WorldSkills International ar dalībvalstu pārstāvjiem, WorldSkills Shanghai 2022 administratīvo biroju un WorldSkills China ziņoja, ka pasaules jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2022, kas bija plānots Šanhajā, Ķīnā, tiek atcelts vīrusa Covid-19 ierobežojumu, izplatības novēršanas un kontroles ierobežojumu dēļ.

Līdz jūnija beigām spriedīs un vienosies par alternatīviem risinājumiem, kas sniegtu visiem dalībniekiem, kuri ir cītīgi gatavojušies, iespēju sacensties un, kuri vēlāk nevarēs piedalīties konkursā vecuma ierobežojuma dēļ. Konkursa norise bija plānota no šī gada 12. līdz 17. oktobrim. Iepriekš konkurss bija plānots 2021. gadā, taču pandēmijas dēļ to nācās pārcelt uz 2022. gadu.

WorldSkills valdes prezidents un priekšsēdētājs Kriss Hamfrijs (Chris Humpries) atzīst: “Esam sarūgtināti, ka mums ir jāatceļ WorldSkills Shanghai 2022 konkurss, jo no WorldSkills China, sponsoru, dalībvalstu dalībnieku un partneru pusēm ir ieguldīti milzīgi resursi konkursa organizēšanā un gatavošanās procesā. Taču nešaubos, ka brīdī, kad Ķīna varēs organizēt konkursu bez tik lieliem šķēršļiem, tas būs ļoti īpašs notikums.”