Nozaru konkursi

 

  Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā 12 jaunie profesionāļi no četrām profesionālās izglītības iestādēm sacentīsies lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā "Lauksaimniecība (Augkopība)". Konkursā tiek noskaidroti labākie topošie nozares jaunie speciālisti, kā arī tiek veicināta profesionālās izglītības pievilcība un pilnveidotas sadarbības starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

  Konkursā piedalīsies lauksaimniecības izglītības programmu audzēkņi no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Malnavas koledžas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības. Kopumā sacentīsies sešas komandas - katrā pa diviem audzēkņiem. Pa vienai komandai tiks pārstāvēta Malnavas koledža un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienību. Konkursa darba uzdevums sastāv no 7 moduļiem:

  • integrētā augu aizsardzība;
  • augsne un tās apstrāde, kultūraugu mēslošana;
  • precīzās tehnoloģijas laukkopībā, digitālā augkopība;
  • bioloģiskā lauksaimniecība;
  • dabas daudzveidības saglabāšana lauksaimniecībā;
  • lauksaimniecības mehanizācija;
  • lopbarības sagatavošana.

  Smiltenes tehnikumā deviņi topošie ceļu būves nozares speciālisti no Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Saldus tehnikuma un Smiltenes tehnikuma sacentīsies nozares jauno profesionāļu meistarības konkurss “Ceļu būve”.

  Divās konkursa dienās konkursanti pierādīs savas prasmes ceļa apmaļu izbūvē, kuras jāveido noteiktā augstumā, atpazīs un raksturos dažādus būvmateriālus, kā arī ceļu būves nozarē izmantoto tehniku. Līdztekus jaunie speciālisti veiks mērījumus ar optisko nivelieri, nospraudīs dabā trases plānu un parādīs savas teorētiskās zināšanas par nozarē svarīgiem terminiem, veicamajiem darbiem un darba aizsardzību.

  VIAA ESF ansamblis