EuroSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss jauniešiem, kurā vairāk kā 30 dalībvalstu pārstāvji demonstrē un salīdzina savas profesionālās prasmes un konkurētspēju ar citu valstu jauniešiem. EuroSkills ir iespēja gūt personīgus panākumus, prezentēt savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti, salīdzināt profesionālās kompetences, sekmēt konkurētspēju, tāpat vairot profesionālās izglītības popularitāti un pievilcību.

Pirmais Euroskills konkurss notika 1998. gadā. Mijoties ar pasaules līmeņa sacensībām WorldskillsEuroskills notiek ik pēc diviem gadiem.

EuroSkills - lielākais Eiropas profesionālo prasmju pasākums 

Dalībnieki

Sacensībās var piedalīties jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem.

Dalībvalstis

Austrija, Beļģija, Kipra, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Itālija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Horvātija, Islande, Kazahstāna, Melnkalne, Krievija, Čehija, Dānija, Lihtenšteina, Polija, Rumānija.

Organizatori

Starptautisko konkursu EuroSkills rīko organizācija WorldSkills Europe. Tā tika dibināta 2007. gadā, lai ar starptautisku sacensību un citu aktivitāšu palīdzību attīstītu un veicinātu izcilas profesionālās prasmes un iemaņas. Šobrīd WorldSkills Europe organizācijā iesaistījusies 31 dalībvalsts, kura katru otro gadu gatavo un piedalās konkursā ar savas valsts konkursantiem.

Papildu informācija

Par EuroSkills organizāciju un tās organizētajiem pasākumiem var atrast WorldSkills Europe mājaslapā: www.worldskillseurope.org