ForestValue projektu pieteikumu konkurss

2021. gada 19. janvārī atvērts Apvārsnis 2020 programmas ERA-NET Cofund aktivitātes ForestValue otrs projektu konkurss, kurā projektu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 13. aprīlis.

Konkursā ar finansējumu piedalās Beļģijas, Francijas, Igaunijas, Īrijas, Latvijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Somijas, Turcijas, Vācijas un Zviedrijas 15 nacionālās zinātni un pētniecību finansējošas institūcijas. Konkursa budžets pārsniedz 11 miljonus eiro.

ForestValue konkursā atbalsta fundamentālus un lietišķus pētījumus, kas meklē risinājumus tam, kā meži un ar mežu saistītas saimnieciskās aktivitātes vislabāk varētu sekmēt ilgtspējīgas attīstības mērķu (Sustainable Development Goals) sasniegšanu. Konkursā var iesniegt pētījumu projektu pieteikumus, kas risinās problēmas saistībā ar visu meža vērtību ķēdi un radīs zināšanas vislabākajai mežu un meža resursu izmantošanai.

Projektu pieteikumus var iesniegt par šādām tēmām:

  • Mežu ilgtspējīga un daudzfunkcionāla izmantošana un apsaimniekošana, lai maksimāli palielinātu ieguldījumu visu ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā
  • Koka ēka no dažādām perspektīvām
  • Ieguvumu, sinerģiju un kompromisu analīze meža biomasas izmantošanā.

Projektu konkurss norisinās vienā kārtā ar projektu iesniegšanas termiņu 2021. gada 13. aprīļa plkst. 14:00 pēc Latvijas laika. Konkursā atbalstīto projektu uzsākšana ir plānota 2022. gada sākumā. 

Plašāka informācija par konkursu ir pieejama ForestValue mājaslapā.