Pasaules karte, tīklošanās punkti, kas savienoti savstarpēji

Eiropas Komisija (EK) izstrādā programmu ikgadējam pasākumam “Erasmus+ Nedēļas 2026” (Erasmus+ Weeks 2026). Trīs pasākumi dažādos pasaules reģionos būs veltīti Erasmus+ iespēju popularizēšanai, programmas rezultātu un ietekmes demonstrēšanai, kā arī jaunu sadarbības kontaktu veidošanai un projektu ideju attīstīšanai.

Pasākumu ietvaros paredzēts:

  • organizēt tematisko sadarbības un kontaktu veidošanas semināru, lai stiprinātu Erasmus+ projektu redzamību, veicinātu institucionālās sadarbības iespējas un atbalstītu partneru meklēšanu starp Eiropas organizācijām un attiecīgo reģionu pārstāvjiem;
  • nodrošināt apmācības un tīklošanās aktivitātes Erasmus+ nacionālajiem kontaktpunktiem (Erasmus+ National Focal Points) no iesaistītajiem reģioniem.

2026. gadā plānoti trīs pasākumi:

  • Subsahāras Āfrika (Erasmus+ 9. reģions) — Dakara, Senegāla; nedēļā, kas sākas 18. maijā

  • Latīņamerika un Karību jūras reģions (Erasmus+ 10. un 11. reģions) — Mehiko, Meksika; nedēļā, kas sākas 5. oktobrī

  • Āzija, Klusā okeāna reģions un Tuvie Austrumi (Erasmus+ 5., 7. un 8. reģions) — Kualalumpura, Malaizija; nedēļā, kas sākas 23. novembrī

EK ir izveidojusi aptaujas anketu (pre-registration), lai noskaidrotu potenciālo Eiropas valstu dalībnieku interesi par dalību pasākumos klātienē vai tiešsaistē. Oficiālā reģistrācija sekos vēlāk – par to tiks sniegta papildu informācija.

Aicinām izteikt interesi par iespējamo dalību, reģistrējoties šeit:https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/interest-Erasmus-weeks-2026

Inese Rimšāne

Vecākā eksperte
inese.rimsane [at] viaa.gov.lv

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Erasmus+