Erasmus+
Erasmus skolens stav ar gramatam rokas un mugursomu pie kartes

Erasmus+ Latvijas Nacionālā aģentūra izglītības un mācību jomā, Valsts izglītības un attīstības aģentūra, aicina interesentus piedalīties vebinārā par iekļaušanas un daudzveidības popularizēšanas jautājumiem Erasmus+ programmā.

Pasākums notiks 26. maijā plkst. 14.00 Zoom platformā, kurā:

  • sniegs ieskatu iekļaušanas un daudzveidības aspektu izklāstā Eiropas un Latvijas kontekstā,
  • prezentēs Erasmus+ projektu īstenotāju aptaujas rezultātus par iekļaušanas un daudzveidības principu īstenošanu projektu aktivitātēs,
  • savā pieredzē un iedvesmas stāstos dalīsies Erasmus+ dažādu izglītības sektoru projektu īstenotāji.

Pasākuma darba kārtības projekts pieejams šeit

Interesenti aicināti reģistrēties vebināram līdz 24. maijam šeit. Reģistrēšanās var tikt slēgta ātrāk, sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu. Pēc reģistrācijas slēgšanas, dalībniekiem uz e-pastu tiks nosūtīts apstiprinājums un Zoom piekļuves saite.

Vebināra laikā tiks nodrošināts surdotulkojums.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas jaunajā periodā (2021 – 2027) kā galvenā horizontālā prioritāte ir izvirzīta “Iekļaušana un daudzveidība” (Inclusion & Diversity), kas ir vienlīdzīgu iespēju un piekļuves veicināšana plašajam Erasmus+ projektu un aktivitāšu spektram. Organizācijām, plānojot un īstenojot Erasmus+ projektus, jādomā par šo projektu iekļaujošo raksturu un, izmantojot Erasmus+ programmas atbalsta mehānismus un finanšu resursus, jāpadara aktivitātes pieejamas plašākam iespējamam dalībnieku lokam, tai skaitā dalībniekiem ar mazāk iespējām. Eiropas Komisija ir sagatavojusi un publicējusi gan iekļaušanas un daudzveidības īstenošanas ietvara dokumentu, gan šīs horizontālās prioritātes īstenošanas vadlīnijas. Turklāt atbalsts ikviena izaugsmei ir būtiski akcentēts Latvijas attīstības plānošanas dokumentos.

Papildu informācija par horizontālo prioritāti “Iekļaušana un daudzveidība” Erasmus+ programmā pieejama šeit.