Erasmus+
jauna sieviete ar brillēm sēž uz grīdas ar grāmatu rokās biliotēkā

Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu - marta pēdējā pirmdienā. 

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos.

Eiropas Rakstnieku dienā skolās plānota lasīšanas nodarbība. Skolas visā Eiropas Savienībā aicinātas organizēt lasīšanas nodarbības, uzrunājot rakstniekus vai sabiedrībā zināmas personības, kas lasītu priekšā izvēlēto grāmatu. Grāmatu saviem skolēniem var lasīt arī skolotājs. Lai veicinātu izpratni par grāmatu izdevniecības nozari un profesijām, skolām ir iespēja uzaicināt nozares pārstāvjus, kuri iesaistīti grāmatas rakstīšanas un izdošanas procesā, piemēram, rakstnieku, ilustratoru, tulku, redaktoru u.c. 

Organizējot lasīšanas nodarbību, ieteicams pārdomāt pasākuma formātu un vietu, piemēram, skolas vai pilsētas bibliotēka, klase vai cita telpa. 

Aicinām pēc pasākuma dalīties ar savu pieredzi, nosūtot EK uz e-pastu EAC-DAY-OF-THE-EUROPEAN-AUTHORS@ec.europa.eu īsu aprakstu par Eiropas Rakstnieku dienu jūsu skolā, kā arī pievienojot foto un/vai video. 

Ja vēlaties iesaistīties šajā iniciatīvā, lūdzu līdz 6. martam nosūtiet e-pastu EK uz EAC-DAY-OF-THE-EUROPEAN-AUTHORS@ec.europa.eu.

Plašāka informācija par iniciatīvu pieejama EK mājaslapā.