Nozaru konkursi
Ceļu būves nozares konkurss 2021

7. oktobrī Smiltenes tehnikumā lielāko punktu skaitu un labākā titulu nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Ceļu būve” ieguva Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi Valērijs Afanasjevs, Artjoms Lisicins un Armands Eglis. Konkursā komandās pa trīs sacentās deviņi audzēkņi.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma topošie speciālisti un pirmās vietas ieguvēji uzvarēja ar 74,06 punktiem no maksimāli sasniedzamajiem 100 punktiem. Otro vietu izcīnīja Saldus tehnikuma audzēkņi Mārcis Neicinieks, Reinis Nils Grīnblats un Ivo Grintāls ar 71,83 punktiem. Savukārt trešajā vietā ar 68,11 punktiem ierindojās Smiltenes tehnikuma audzēkņi Mārcis Ragains, Ričards Patašs un Renāts Paeglis.

“Konkurss noteikti ir sniedzis labu pieredzi, kas noderēs nākotnē. Piemēram, sapratām, ka būtu jātrenē matemātikas zināšanas, jo aprēķināšanas uzdevumos gāja grūtāk. Savukārt vislabāk mūsu komandai padevās ceļa apmaļu izbūve,” stāsta Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēknis Valērijs Afanasjevs.

Konkursa uzdevumos ietilpa ceļa apmaļu izbūve, veidojot tās noteiktā augstumā, dažādu būvmateriālu un ceļu būves nozarē izmantotās tehnikas atpazīšana un raksturošana, mērījumu veikšana ar optisko nivelieri, trases plānu nospraušana dabā, kā arī teorētisko zināšanu pierādīšana par nozarē svarīgiem terminiem, veicamajiem darbiem un darba aizsardzību.

Konkursa uzdevumus izstrādāja, kā arī konkursantu komandu veikto darbu vērtēja SIA “8 CBR” projektu vadītājs un vērtēšanas žūrijas priekšsēdētājs Aldis Šaicāns, SIA “Ceļu komforts” būvinženieris Aigars Leitis, kā arī būvniecības firmas SIA “VIRĀŽA” darbu vadītājs Andis Virskuls.

Ceļu būves nozares konkursa vērtēšanas žūrijas priekšsēdētājs un SIA “8 CBR” projektu vadītājs Aldis Šaicāns stāsta: “Konkursa uzdevumi atklāja to, ka jauniešiem būtu jāpiestrādā pie precizitātes matemātiskajos aprēķinos. Konkursanti vēl, protams, ir jauni, bet novēlu viņiem iegūt tiešām labu praktisko darba pieredzi, kas palīdz noslīpēt prasmes.”

Fotogalerija ar konkursa spilgtākajiem mirkļiem pieejama Flickr kontā.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) nozares konkursu rīko jau kopš 2018. gada, lai noteiktu labākos jaunos speciālistus ceļu būves nozarē, popularizētu profesionālo izglītību un radītu sadarbības iespējas darba devējiem un izglītības iestādēm. Konkursu organizē, lai noskaidrotu labākos topošos nozares jaunos speciālistus, kā arī veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Nozaru konkursus finansē Eiropas Sociāla fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un Latvijas valsts.