WorldSkills 2022 Latvijas komanda

No 6. oktobra līdz 26. novembrim deviņi Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi un absolventi sacentīsies pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2022 Special Edition. Šogad konkurss nenotiek vienuviet, kā ierasts, bet 15 valstīs un reģionos dažādos datumos. Tajā piedalīsies vairāk nekā 1000 jauno profesionāļu no 57 dalībvalstīm, kuri sacentīsies 62 prasmju konkursos.

Latvijas komandas sastāvā ir Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēknis Rainers Rozenfelds, kurš no 6. līdz 9. oktobrim Montrē, Šveicē, sacentīsies prasmju konkursā Viesu uzņemšana. Katram konkursantam līdzi dosies jomas eksperts, ar kuru dalībnieks ir gatavojies konkursam, lai atbalstītu un sniegtu padomu arī WorldSkills 2022 Special Edition laikā. Raineru atbalstīs Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes docētāja Margarita Platace.

No 12. līdz 15. oktobrim Āravā, Šveicē, savas radošās spējas pierādīs Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) absolvents Edgars Ancītis prasmju konkursā Grafikas dizains. Viņam padomus sniegs, kā arī konsultēs Latvijas Mākslas akadēmijas docētājs un WorldSkills galvenā eksperta vietnieks Ivs Zenne.

No 11. līdz 14. oktobrim Bāzelē, Šveicē, Latviju prasmju konkursos Galdniecība un Mēbeļu galdniecība pārstāvēs Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolventi Roberts Karpinskis un Ditmārs Voitiņš. Roberta eksperts ir SIA AV Wood Design kokapstrādes inženieris Viktors Kaugija, savukārt Ditmāra padomdevējs ir Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kokapstrādes pasniedzējs Haralds Laucis.

No 13. līdz 16. oktobrim Gojangā, Korejā, norisināsies prasmju konkurss Web tehnoloģijas, kur savas spējas demonstrēs RVT absolvents Aleksis Šteinburgs, savukārt profesionālos padomus un konsultācijas Aleksim nodrošinās SIA Nutrameg galvenais tehnoloģiju vadītājs Roberts Flaumanis.

No 14. līdz 17. oktobrim Stokholmā, Zviedrijā, prasmju konkursā Skatlogu noformēšana sacentīsies Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola absolvente Kitija Kozule. Viņu pasaules konkursā atbalstīs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolotāja Indra Merca.

No 20. līdz 23. oktobrim Helsinkos, Somijā, norisināsies prasmju konkurss Friziera darbi, kurā piedalīsies Rīgas Stila un modes tehnikuma absolvente Daniela Līva Ozoliņa ar ekspertu un uzņēmuma Riga Top Hair vadītāju Andri Kačanovski.

No 24. līdz 26. novembrim Zalcburgā, Austrijā, jaunie profesionāļi sacentīsies prasmju konkursos Smago spēkratu tehnoloģijas un Kravu pārvadājumi. Smago spēkratu tehnoloģijās Latviju pārstāvēs Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma absolvents Rinalds Vanters, bet Kravu pārvadājumu konkursā Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas absolvents Kristers Oldbergs. R. Vanteru atbalstīs SIA Amazone pārdošanas vadītājs un WorldSkills galvenais eksperts Jānis Vītols, savukārt K. Oldberga padomdevējs un eksperts ir SIA TERRABALT termināla operatoru nodaļas vadītājs Ēriks Jākobsons.

Konkursanti Edgars Ancītis, Roberts Karpinskis, Aleksis Šteinburgs, Kitija Kozule un Daniela Līva Ozoliņa ar ekspertiem jau pagājušajā gadā piedalījās starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2021, kurā K. Kozule ieguva izcilības medaļu.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.