Jaunumi Eurydice Aktualitātes
Eurydice publicē ziņojumus par jaunā mācību un akadēmiskā gada plānošanu

Eurydice publicē ziņojumus par mācību un akadēmiskā gada plānojumu 2018./2019. mācību gadam. Ziņojumos ir sniegta informācija par mācību gada organizēšanu pamata un vispārējā vidējā izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā dažādās Eiropas valstīs.

Mācību gada kalendārs Eiropā 2018./2019.g. ("The Organisation of School Time in Europe. Primary and General Secondary Education – 2018/19"), pamatojoties uz pētījuma dalībvalstu datiem, sniedz pārskatu par mācību gada garumu, sākuma un beigu datumiem, skolas brīvdienu grafiku un ilgumu un skolas dienu skaitu. Tas aptver pamata un vispārējo vidējo izglītību.

Neskatoties uz dažām atšķirībām, valstīs ir daudz līdzību attiecībā uz skolas kalendāru. Desmit valstīs skolēniem mācību gads sākas augustā. Visagrāk  mācību gads sākas Dānijā un Somijā. Skolas dienu skaits svārstās no 156 dienām Albānijā līdz 200 dienām Dānijā un Itālijā. Kopumā skolas dienu skaits pamatskolā un vidusskolā ir vienāds, taču ir daži izņēmumi: Francijā, Grieķijā un Serbijā skolas dienu skaits vidusskolā ir lielāks.

Akadēmiskā gada organizācija Eiropā 2018./19.g. ("The Organisation of the Academic Year in Europe – 2018/19"), apkopojot Eiropas valstu datus, sniedz pārskatu par akadēmiskā gada garumu, sākuma un beigu datumiem, eksāmenu un  brīvdienu periodiem augstākās izglītības iestādēs.

Informācija ir pieejama par 38 valstīm, kas piedalās ES Erasmus+ programmā (28 dalībvalstis, Albānija, Bosnija un Hercegovina, Šveice, Islande, Lihtenšteina, Melnkalne, Norvēģija, Serbija, Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika un Turcija).

Ar ziņojumiem varat iepazīties un lejupielādēt tos mājaslapas sadaļā Eurydice » Eurydice publikācijas