Valdību stipendijas
Japana stipendija 2021

Japānas vēstniecība piedāvā Latvijas studentiem un jauniešiem līdz 2021. gada 11. jūnijam pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām pētniecībai, augstākās izglītības studijām vai profesionālai izglītībai 2022. gadam. Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu. 

Pusotru gadu ilgā pētniecības (Research Students) stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm. Pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1987. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Augstākās izglītības (Undergraduate Students) piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1997. gada 2.aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Profesionālās izglītības (Specialized Training College Students) trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1997. gada 2.aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Papildu informācija par izglītību Japānā un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7. Pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:30; tālrunis: 67812001, e-pasts: zaiga.stankevica@rg.mofa.go.jp

Šogad Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos, lūdzam sūtīt pieteikumus pa pastu. Klātienē pieteikumus nepieņems. Par pārbaudes testu un interviju datumiem vēstniecība lems un informēs pretendentus atsevišķi.