Valdību stipendijas
skats uz Japānas kalniem ar ezeru priekšplānā ziedošās sakuras zariņi

Japānas vēstniecība Latvijā aicina Latvijas studentus un jauniešus pieteikties Japānas valdības stipendijai (Monbukagakusho)  2024. gadam. Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

Latvijas studenti un jaunieši var pieteikties šāda veida stipendijām: 

  • profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1999. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

  • augstākā izglītība (Undergraduate Students)

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1999. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

  • pētniecība (Research Students)

Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestājas maģistratūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1989. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2023. gada 12. jūnijs. Pieteikumus var iesniegt klātienē vai sūtot pa pastu. Elektroniski sūtītus pieteikumus vēstniecība nepieņem. Pārbaudes testi un intervijas stipendiju kandidātiem plānotas 2023. gada 21. jūnijā.

Papildu informācija par stipendijām un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7. Vēstniecības pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:30, tālrunis: 67812001, e-pasts: zaiga.stankevica@rg.mofa.go.jp

Šeit var iepazīties ar iepriekšējo Japānas valsts stipendiju saņēmēju vēstījumu tiem, kuri vēlas studēt Japānā.