Eiropas profesionālā prasmju nedēļa
European Vocational Skills Week 2022

Latvijas izglītības iestādes, valsts un citas vietējās, reģionālās un nacionālās organizācijas ir aicinātas pieteikt dažādus pasākumus Eiropas profesionālo prasmju nedēļai, kas notiks no 16. līdz 20. maijam, lai sesto reizi kopīgi svinētu profesionālās izglītības un apmācības (VET) labāko praksi. Pasākumi var notikt gan Eiropas profesionālās prasmju nedēļas laikā, gan citā laikā.

Eiropas Komisija (EK) nodrošina nepieciešamos resursus un informāciju, lai palīdzētu veicināt rīkoto pasākumu publicitāti. Līdztekus var balsot par VET Izcilības balvas laureātiem un dalīties ar VET stāstiem, lai iedvesmotu citus atklāt savu talantu un uzzināt vairāk par Eiropas profesionālo prasmju nedēļu.

Izglītības iestādes var apmeklēt arī EK un citu valstu rīkotos pasākumus. No 18. līdz 19. maijam norisināsies Eiropas Komisijas konference, kā arī 18. maijā notiks VET Izcilības balvu pasniegšanas ceremonija. Konferencē runās par VET nākotnes nodrošināšanu, politiku, ilgtspējīgu konkurētspēju, sociālo taisnīgumu un elastīgumu, zaļo pāreju, jaunās paaudzes viedokli un citām tēmām. Ar pasākumu programmu un lektoriem iespējams iepazīties Eiropas profesionālo prasmju nedēļas mājaslapā.