Japānas stipendija, sakura priekšplānā un skats uz Fudzijama kalna virsotni

Japānas vēstniecība Latvijā piedāvā Latvijas studentiem un jauniešiem pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2023. gadam. Pieteikšanās kādā no triju veidu stipendijām notiek līdz 2022. gada 17. jūnijam. Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

Pretendenti var pieteikties vienai no piedāvātajām stipendijām:

1. Pētniecība (Research Students)

Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestājas maģistratūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1988. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

2. Augstākā izglītība (Undergraduate Students)

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1998. gada 2.aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

 3. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1998. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Papildu informācija un pieteikuma anketa ir pieejama Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7, tālrunis: 67812001, e-pasts: zaiga.stankevica@rg.mofa.go.jp

Pieteikumus var iesniegt klātienē vai sūtot pa pastu. Elektroniski sūtīti pieteikumi netiek pieņemti. Pārbaudes testi pētniecības stipendijas kandidātiem plānoti 2022. gada 29. jūnijā. Pārbaudes testi augstākās izglītības un profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem plānoti 2022. gada 30. jūnijā. Intervijas ar veiksmīgākajiem pretendentiem plānotas 2022. gada 13. jūlijā.