Japānas pilsētainava

Japānas vēstniecība Latvijā piedāvā Latvijas studentiem un jauniešiem pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2025. gadam. Pieteikšanās kādā no triju veidu stipendijām notiek līdz 2024. gada 10. jūnijam. Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

Pretendenti var pieteikties vienai no piedāvātajām stipendijām:

1. Pētniecība (Research Students)

Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestājas maģistratūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1990. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

2. Augstākā izglītība (Undergraduate Students)

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

3. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Papildu informācija un pieteikuma anketa ir pieejama Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7, tālrunis: 67812001, e-pasts: zaiga.stankevica@rg.mofa.go.jp vai santa.smirnova@rg.mofa.go.jp.

Pieteikumus var iesniegt klātienē vai sūtot pa pastu. Elektroniski sūtīti pieteikumi netiek pieņemti. Pārbaudes testi pētniecības stipendijas kandidātiem plānoti Pārbaudes testi un intervijas stipendiju kandidātiem plānotas 2024. gada 20. jūnijā.