Karjeras nedēļa 2021 jauniešu hakatons

Karjeras nedēļas laikā, 14. un 15. oktobrī, notiks jauniešu ideju hakatons “Manas karjeras kods”, kurā 20 komandas no visas Latvijas skolām un profesionālās izglītības kompetenču centriem meklēs labākos risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi izzināt dažādas profesijas un izvēlēties sev piemērotāko un interesējošo karjeras ceļu.

Hakatons ir mūsdienīgs pasākuma formāts, kurā komandas, īsā laikā aktīvi strādājot, meklē risinājumus noteiktām problēmām vai rada jaunas biznesa idejas. Karjeras nedēļas jauniešu ideju hakatonā “Manas karjeras kods” piedalīsies jau iepriekš atlasi izturējušas komandas, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. Ideju radīšanai un risinājumu izstrādei būs dotas divas dienas, un piektdienas pēcpusdienā 20 komandas no skolām un profesionālās izglītības kompetenču centriem visā Latvijā prezentēs savas idejas žūrijai.

Hakatona atklāšana notiks 14. oktobrī plkst. 10.00 tiešraidē Tavai karjerai Facebook lapā un portālā TVNET. Hakatona atklāšanu papildinās lekcija “Izaugsmes domāšana - kā radīt un īstenot ambiciozas idejas?”, kurā IT uzņēmējs un F9 Distribution Baltic Partneris Dāvis Plotnieks pastāstīs, kā domāt par izaugsmi, kā radīt ambiciozas idejas un kā tās ieviest dzīvē.

Jaunieši hakatonā ne vien izstrādās risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi izzināt un atrast savu karjeras ceļu, bet arī iegūs vērtīgas zināšanas ambiciozas domāšanas, prototipu veidošanas un ideju prezentēšanas lekcijās. Visa hakatona laikā jaunieši varēs konsultēties ar ekspertiem no tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet, Luminor bankas, Accenture, Riga TechGirls, karjeras konsultantiem un citiem zinošiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomas pārstāvjiem.

Hakatona izskaņā jaunieši savas idejas aizstāvēs žūrijai, kura lems par interesantākajiem un vērtīgākajiem risinājumiem. Idejas vērtēs Valmieras tehnikuma pedagoģe  karjeras konsultante Ivita Onzule, Jaunuzņēmumu kopienas veidotāja, pasākumu organizatore un mentore Ieva Upeniece, IT Izglītības fonda Projektu vadītāja Laura Grīga, vērtības domāšanas mentore un Mingler world dibinātāja Zane Segruma, Vidzemes Augstskolas students Gustavs Māziņš, Riga Coding school vadītāja Anna Aile un Accenture Salesforce nodaļas vadītāja Marija Stakena.

Hakatona uzvarētāji iegūs tehnoloģiju balvas no Accenture, bet otrās un trešās vietas ieguvēji saņems balvas no Evelatus. Visas komandas par dalību hakatonā saņems gardas veicināšanas balvas no SIA Skrīveru saldumi un SIA Cido Grupa, kā arī jaunieša ikdienā noderīgas dāvanas no Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance. Pēc hakatona ikvienam būs iespēja iepazīties ar visām idejām un balsot par savu favorītu Tavai karjerai Facebook lapā. Komanda, kura būs izstrādājusi skatītājiem pievilcīgāko ideju, saņems specbalvu no Roadgames.

Pasākuma aktualitātēm un programmai aicinām sekot līdzi sociālajos tīklos  - Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.  

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā papildus VIAA organizētajiem pasākumiem vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa veltīta IKT nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ievērojot epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Lelde Bukovska
Karjeras nedēļas 2021
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 28247515
e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv

 

Alise Serģe
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462
e-pasts: alise.serge@viaa.gov.lv