Karjeras nedēļā piedalījušies vairāk nekā 114 tūkstoši bērnu un jauniešu

47 Latvijas pilsētās un novados noslēgusies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) iniciatīva - Karjeras nedēļa, kuras laikā vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs un ārpus tām notika vairāk kā 140 interaktīvi, izglītojoši un daudzveidīgi pasākumi, kurus apmeklēja vairāk nekā 114 tūkstoši bērnu un jauniešu.

Karjeras nedēļa notika sesto reizi, un tās tēma šogad bija karjeras vadības prasmes un  to loma karjeras plānošanā. Šīgada Karjeras nedēļas sauklis “Tavs karjeras skrejceļš!” aicināja bērnus un jauniešus karjeras plānošanu sākt ar sevis un savu iespēju iepazīšanu, mērķtiecīgi pašiem vadot un attīstot savu tālākās izglītības un profesijas izvēli.

Karjeras nedēļas laikā piecās Latvijas pilsētās - Rīgā, Rēzeknē, Bauskā, Cēsīs un Liepājā - notika diskusijas vidusskolēniem un profesionālo izglītību iestāžu audzēkņiem, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm stāstīja Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji.

Savukārt pamatskolas vecuma audzēkņus Rīgā, Aizputē, Zirņu pagastā, Saldū, Smiltenē, Blomē, Gulbenē, Riebiņos, Līvānos, Valkā, Naukšēnos, Rūjienā un Baldonē apciemoja Karjeras autobuss, kurā improvizācijas aktieru “K” komandas vadībā bērniem un jauniešiem bija iespēja izspēlēt izglītojošas profesiju etīdes. Skolēni, darbojoties komandās, piedalījās Karjeras spēlē, kurā salika konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras vadības prasmju puzlē un diskutēja, kādas prasmes un spējas nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Jauniešiem bija iespēja izmēģināt arī virtuālas realitātes spēli “Tavs karjeras skrejceļš!”, kas ļāva iepazīt dažādas profesijas, konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes un to pazīstamākos pārstāvjus Latvijā. 

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts. Projekta ietvaros karjeras attīstības atbalsta pasākumi notiek visa mācību gada garumā.

Karjeras nedēļas reportāžas atspoguļotas sociālajos tīklos: facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaa un twitter.com/VIAA_LV.

Karjeras nedēļas fotogalerijas pieejamas VIAA Flickr albumos: “K komanda Latvijas skolās”, “Diskusijas vidusskolēniem”, “Noslēguma konference”.