Karjeras nedela 2023

No 18. līdz 20. oktobrim norisināsies “Latvijas skolēnu IT eksāmens”, kurā skolēni un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi varēs pārbaudīt un pilnveidot savas zināšanas par IT jomu, sacenšoties par vērtīgām balvām no Latvijas IT uzņēmumiem. Skolēnu IT eksāmenu organizē Jauniešu programmēšanas un tehnoloģiju centrs, organizācija She Can Do IT un programmētāju skola Codelex, un tas ir viens no Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētās Karjeras nedēļas pasākumiem.

Jaunieši varēs pārbaudīt savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā, atbildot uz testa jautājumiem. Eksāmena uzdevumi pēc sarežģītības un zināšanu pakāpes ir sadalīti trīs grupās: 5.-7. klase; 8.-9. klase; 10.-12. klase un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi. Eksāmena ilgums ir 35 minūtes, un tajā varēs piedalīties gan individuāli, gan kopā ar klasi. Skolotājiem ir iespējams piešķirt pieejas kodu tiem skolēniem, kuriem nav savas e-pasta adreses, lai reģistrētos eksāmenam.

Papildus IT eksāmenam dalībnieki ir aicināti piedalīties programmēšanas izaicinājumā, kas sniedz iespēju iegūt papildu punktus un lielākas izredzes balvu iegūšanai. Izaicinājuma laikā motivētākajiem jauniešiem būs jāsagatavo uzdevums un tas jāiesniedz  līdz  svētdienas, 22. oktobra, plkst. 23.59. Lai palīdzētu sagatavot uzdevumu, sestdien, 21. oktobrī, jauniešiem noteiktos konsultāciju laikos būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus IT jomas ekspertiem.

Plašāka informācija par reģistrāciju eksāmenam un dalību izaicinājumā pieejama mājaslapā www.iteksamens.lv. Labāko rezultātu ieguvēji saņems vērtīgas balvas no IT eksāmena atbalstītājiem Baltic Software Factory, Codnity, Gravity Team, Draugiem Group, ZZ Dats, Visma, Brain Games un VR room.

IT eksāmens un programmēšanas izaicinājums notiek Karjeras nedēļas ietvaros, kas šogad ar moto “Tavs prasmju portfelis” no 16. līdz 20. oktobrim notiek visā Latvijā. Ar šī gada Karjeras nedēļu, tās programmu un informatīvajiem materiāliem var iepazīties VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras nedēļa 2023”.