Karjeras nedēļa 2021

Šonedēļ, no 11. līdz 15. oktobrim, Latvijas skolās notiks Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar partneriem reģionos. Karjeras nedēļa sāksies ar diskusiju vecākiem, kurā pārrunās tehnoloģiju izmantošanas principus ģimenēs. Diskusijā jauniešiem IKT nozares pārstāvji dalīsies pieredzē un pastāstīs par sava darba ikdienu, bet Karjeras nedēļas izskaņā jaunieši izmēģinās spēkus ideju hakatonā. Papildus centrālajiem notikumiem īpaši pasākumi notiks skolās visā Latvijā.

“Karjeras nedēļa ik gadu ir ļoti gaidīts notikums, jo tā ļauj ciešāk paraudzīties uz karjeras jautājumiem un atklāt tajos vēl neizzinātas šķautnes. Šogad pievēršamies informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarei, iepazīstot tās profesiju daudzveidību un nepieciešamās prasmes darbam šajā jomā. Aplūkosim karjeras jautājumus gan no vecāku perspektīvas, kuri ir nozīmīgi palīgi karjeras izvēlē, gan no nozares pārstāvju skata punkta. Kā ik gadu, papildus centrālajiem notikumiem, kas šogad norisināsies tiešsaistē, plašs pasākumu spektrs notiks arī izglītības iestādēs visā Latvijā,” atklāj VIAA direktore Dita Traidās.

Karjeras nedēļas pasākumi sāksies 11. oktobra rītā, kad 7. – 9. klašu skolēniem būs iespēja izmēģināt radošo programmēšanu Learn IT programmēšanas skolas pasniedzējas vadībā. Izglītojošais materiāls būs pieejams VIAA Youtube kontā un īstenojams vienas mācību stundas ietvaros visu Karjeras nedēļu un arī pēc tās.

Karjeras nedēļas turpinājumā ikvienam būs iespēja piedalīties tiešsaistes pasākumos – divās diskusijās, kā arī vērot ideju hakatona atklāšanu Facebook kontā Tavai karjerai un portālā TVNET.

Pirmdien, 11. oktobrī, plkst. 19.00 notiks tiešsaistes diskusija vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai svešinieks?”. Diskusijas moderatore, uzņēmēja un Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone ar viesiem pārrunās, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā tas vēlāk var ietekmēt jauniešu karjeras izvēli un kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas. Diskusijā piedalīsies Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pedagoģe  karjeras konsultante Sarmīte Stikāne un Pusaudžu resursu centra speciāliste, jauniešu mentore Romija Krēziņa, bet vecāku viedokli pārstāvēs un pieredzē dalīsies stiliste, divu dēlu mamma Indra Salceviča un TechHub Rīga līdzdibinātājs, fonda Change Ventures vadošais partneris, četru bērnu tētis Andris K. Bērziņš.

Otrdien, 12. oktobrī, plkst. 14.00 notiks diskusija jauniešiem “Iedvesmas stāsti - kā es nokļuvu IKT nozarē?”, kurā pieredzē dalīsies IKT nozares profesionāļi. Diskusiju vadīs uzņēmēja, bijusī CityBee Latvija vadītāja un Forbes 30 under 30 laureāte Egija Gailuma. Par savu ceļu IKT nozarē stāstīs Java programmētāja uzņēmumā Accenture Anastasija Volkova, Web produktu īpašniece tehnoloģiju un izklaides uzņēmumā Tet Karīna Korotkova, Saldus tehnikuma IT programmas pasniedzējs Artūrs Jaunzems, IKT jaunuzņēmuma Exponential Technologies līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs, kā arī zinātnes komercializācijas eksperts Ģirts Smelters un SIA Physical Software līdzdibinātājs un Covidwallet.lv idejas autors Kārlis Upītis.

Karjeras nedēļas izskaņā no 14. līdz 15. oktobrim vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus jauniešu ideju hakatonā “Manas karjeras kods”, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. Hakatona atklāšanas tiešraide notiks 14. oktobrī plkst. 10.00. Hakatonā jaunieši ne vien izstrādās savus risinājumus, bet arī iegūs vērtīgas zināšanas ambiciozas domāšanas, prototipu veidošanas un ideju prezentēšanas meistarklasēs. Visa hakatona laikā jauniešiem būs pieejamas zinošu nozares pārstāvju un ekspertu konsultācijas, bet hakatona izskaņā idejas nāksies aizstāvēt žūrijas priekšā, kura lems par interesantākajiem un vērtīgākajiem risinājumiem. Hakatona uzvarētāji iegūs tehnoloģiju balvas no Accenture, bet visas komandas par dalību hakatonā saņems gardas veicināšanas balvas no SIA Skrīveru saldumi un SIA Cido Grupa, kā arī jaunieša ikdienā noderīgas dāvanas no Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla – Euroguidance.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” notiks sadarbībā ar pasākuma organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs, un, kā ik gadu, izglītības iestādes organizēs ar tēmas izpēti saistītus izzinošus pasākumus - diskusijas, tematiskas mācību stundas, radošās darbnīcas, tikšanās ar uzņēmumu un augstskolu pārstāvjiem, skolu absolventiem, skolēnu vecākiem un nozares pārstāvjiem. Visu pasākumu programma pieejama šeit.

Pasākuma aktualitātēm un programmai aicinām sekot līdzi sociālajos tīklos  - Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.  

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā papildus VIAA organizētajiem pasākumiem vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa veltīta IKT nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ievērojot epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Papildu informācija:

Lelde Bukovska
Karjeras nedēļas 2021
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 28247515
e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv

Alise Serģe

Vecākā eksperte
alise.serge [at] viaa.gov.lv