Aktualitātes Jaunumi Karjeras atbalsts
Klajā laista jauna interaktīva spēle profesiju izzināšanai 1.–6. klašu skolēniem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar psiholoģi, karjeras konsultanti, Vidzemes augstskolas (ViA) docenti Agitu Šmitiņu un SIA “MIDIS” ir izstrādājusi elektroniskā vidē pieejamu spēli 1.-6. klašu skolēniem “Kļūšu par profesionāli” jeb “ParProf.lv”. Spēle ir izstrādāta, lai bērniem sniegtu iespēju izzināt profesiju pasaules dažādību un iepazīt sevi tajā, un tā ir  pieejama tiešsaistē jau kopš 2020. gada nogales. 

“Bērnu priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi un mītiem apvīti. Šo spēli radījām, lai interaktīvā veidā pirmo klašu audzēkņi varētu iepazīt profesijas un uzzināt par dažādām prasmēm, īpašībām, darba apstākļiem un instrumentiem, kas nepieciešami katrā amatā,” stāsta VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Valda Akmentiņa.

Spēle ir paredzēta jaunāko klašu bērniem, tāpēc tā ir spilgta, krāsaina un to papildina dažādi skaņu efekti. Tajā var satikties ar 37 dažādu profesiju pārstāvjiem viņu darba vidē: dialogos noskaidrot profesijā nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus, un ar aizraujošu mini spēļu palīdzību pierādīt savu veiklību un atjautību. Spēlējot var pārdomāt, vai spēlētājam pašam piemīt attiecīgajam profesionālim vajadzīgās īpašības. “ParProf” iespējams spēlēt gan datorā, gan mobilajā tālrunī vai tā tīmekļa lietotnes formātā, saglabājot telefonā vai datorā bez nepieciešamības to lejuplādēt. Spēli var izmantot patstāvīgi vai kopā ar karjeras konsultantu, skolotāju vai vecākiem, pētot instrukcijas, atlasot profesijas un pārrunājot rezultātus. 

VIAA izsaka pateicību vairāk nekā 100 skolu pedagogiem karjeras konsultantiem un sākumskolu skolotājiem visā Latvijā, kas palīdzēja organizēt spēles aprobāciju. 27. janvārī plkst. 14.00 – 15.00 Zoom platformā notiks spēles prezentācija, kurā būs plašāka informācija par spēles izstrādi un lietošanu. 

Tiešsaistes pasākuma programmā:

    • VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vadītājas Valdas Akmentiņas ievaduzruna;
    • VIAA IKAD IRN vadītājs Didzis Poreiters par VIAA lomu dažādu resursu izstrādē, projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās iestādēs” ieguldījumu tajā;
    • psiholoģe, karjeras konsultante, ViA docente un “ParProf” spēles satura eksperte Agita Šmitiņa par spēles izveidi un karjeras atbalstu jaunāko klašu skolēniem;
    • VIAA IKAD KAN vecākās ekspertes Ievas Randeres spēles demonstrācija un iepazīstināšana ar tās lietošanu, iespējām, metodiku.

Pasākumu aicināti apmeklēt karjeras speciālisti, pašvaldību izglītības speciālisti, jaunāko klašu audzinātāji, metodiķi, kā arī tie karjeras konsultanti, kuriem nebija iespēja aprobēt spēli, un citi interesenti. Vebināra dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām reģistrēties pasākumam tiešsaistē. Reģistrētie dalībnieki saņems uzaicinājumus uz pasākumu Zoom platformā. Pēc pasākuma būs pieejams ieraksts VIAA Youtube kontā

Spēle “Kļūšu par profesionāli” ir tapusi ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu, kuru īsteno VIAA kopš 2016. gada. Kopējais projekta finansējums ir 22 280 688 eiro.