EuroSkills 2023 SkillsLatvia EuroSkills
Jauns puika ar Latvijas karogu aiz muguras un ar medaļu

Sestdien, 9. septembrī, noslēdzies jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2023, kas norisinājās Gdaņskā, Polijā, no 5. līdz 9. septembrim. Prasmju konkursā “Web tehnoloģijas” SkillsLatvia komandas dalībnieks Renārs Gausiņš, Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis, izcīnīja medaļu par izcilību.

Renārs sacentās ar 18 citiem jaunajiem profesionāļiem, kopējā reitingā iegūstot 9. vietu un apsteidzot tādas valstis kā Somija, Austrija un Beļģija. Medaļas par izcilību saņem konkursanti, kuru iegūtais rezultāts pārsniedz 700 punktus. Renārs saņēma arī apbalvojumu par labāko sniegumu valsts komandā jeb Best of Nation.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore un Latvijas komandas oficiālā pārstāve Dita Traidās: “Mūsdienu darba tirgū zināšanas un prasmes digitālajā jomā kļūst arvien nozīmīgākās, savukārt šīs nozares speciālisti – pieprasītāki nekā jebkad iepriekš. Digitalizācija ir mūsu jaunā realitāte, un iegūtā izcilības medaļa apliecina to, ka Latvija ir spēcīga šajā nozarē un var nodrošināt augsti kvalificētus jaunos profesionālus. Jāuzsver visu SkillsLatvia jauno profesionāļu augstā atdeve un ekspertu sniegums šajā konkursā, īpaši, ņemot vērā šoreiz pieredzētos daudzos materiālā nodrošinājuma un organizatoriskos negludumus no konkursa rīkotāju puses. 

"Visā Eiropā jauniešu vidū ir vērojams intereses kritums par profesiju apguvi. Ir jādomā, kā noturēt profesionālās izglītības prestižu un aroda un profesiju pasaules pievilcību, jo iegūtās amata prasmes un zināšanas veido sākumu stabilam pamatam dzīvē, ko gadu gaitā var papildināt un pilnveidot. Skills konkursi ir lieliska iespēja, kas jauniešiem var palīdzēt atrast sevi un iegūt impulsu profesijas apguvei, iedvesmojoties no savu vienaudžu motivācijas un panākumiem,” piebilda D. Traidās.

Latviju EuroSkills konkursā šogad pārstāvēja deviņi konkursanti no sešām profesionālās izglītības iestādēm, piedaloties astoņos prasmju konkursos. Kopumā EuroSkills konkursā sacentās 576 jaunieši no 32 Eiropas valstīm, demonstrējot savas profesionālās spējas 42 prasmju konkursos, padarot šo konkursu par līdz šim visplašāk pārstāvēto prasmju konkursu ziņā.

EuroSkills sniedz iespēju prezentēt Latvijas valsts profesionālās izglītības kvalitāti, salīdzināt profesionālās kompetences, sekmēt konkurētspēju, kā arī vairot profesionālās izglītības popularitāti un pievilcību.

Jauno profesionāļu konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu un mijas ar pasaules mēroga profesionālās meistarības konkursu WorldSkills. Pašreiz WorldSkills Europe organizācijā ir 32 dalībvalsts no visas Eiropas. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA.

Noslēguma ceremonijas fotogalerija ir atrodama šeit. Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia Facebook lapā un VIAA mājaslapas sadaļā EuroSkills.