EuroSkills 2021 EuroSkills
Meitene pie galda zīmē ar zīmuli, fonā redzama otra konkursante ar mērlenti ap kaklu

SkillsLatvia komanda 22. septembrī piedalījās jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2021 atklāšanas ceremonijā, pārstāvot valsti nāciju parādē, savukārt jau nākamajā rītā konkursanti uzsāka pildīt pirmos darba uzdevumus, pierādot savas profesionālās zināšanas un prasmes.

Atklāšanas pasākums pulcēja ap 3000 cilvēku lielu auditoriju, tai skaitā ap 400 jauno profesionāļu no 19 Eiropas valstīm, kuri konkursā sacenšas 38 prasmju konkursos. Krāšņajā un iespaidīgajā atklāšanas pasākumā uzrunas teica Austrijas federālās Ekonomikas kameras prezidents Haralds Mārers (Harald Mahrer), WorldSkills prezidente Dita Traidās un EuroSkills Grāca 2021 priekšsēdētājs Jozefs Herks (Josef Herk).

D. Traidās uzsvēra: “Augsti apmācīti, kvalificēti darbinieki ir sabiedrības un mūsu ekonomikas mugurkauls. Nākotne pieder jaunajiem profesionāļiem visā Eiropā. Neatkarīgi no tā, vai izcīnīsiet medaļas, katrs no jums ir uzvarētājs. Jūs esat veikuši neticamu profesionālās un personiskās izaugsmes ceļu, ejot tūkstošiem prasmju čempionu pēdās, kuri gājuši šo ceļu pirms jums.”

Ar konkursa pirmās dienas iespaidiem dalās Matīss Gailis, Rīgas Valsts tehnikuma absolvents, kurš piedalās prasmju konkursā “Elektriskās instalācijas”: “Sajūtas ir diezgan labas, uztraukuma nav, un tas ir pats galvenais. Vēl ir laiks turpināt un pabeigt darbus.”

Šī paša prasmju konkursa eksperts Andris Krūmiņš, SIA "AK-studija" pārstāvis, stāsta: “Ir tikai konkursa pirmā diena, un par gaidāmajiem rezultātiem vēl ir grūti spriest. Svarīgākais ir līdz nākamās dienas beigām pabeigt elektroinstalācijas nozīmīgākos darbus. Shēma ir diezgan sarežģīta, nedrīkst atslābt. Pirmajā dienā svarīgi atrast savu ātrumu un turpināt darbu.”

Linards Andersons, Rīgas Valsts tehnikuma absolvents un prasmju konkursa “Mazumtirdzniecība” dalībnieks,  atklāj: “Šī diena bija samērā gara un darbīga. Šodien man bija jāstrādā veikalā, un plauktā vajadzēja sakārtot visus pieejamos produktus, piemēram, vīnu, alu, ķirbju sēklas, ķirbju sēklu eļļu, šokolādi, un pēc tam prezentēt šo darbu ekspertiem tā, it kā viņi būtu mani darbinieki. Grūtākais bija runāt angliski, jo komunicēt šajā valodā nav tik pierasts. Vienu brīdi bija satraukums, bet to pārvarēju. Sagaidu, ka nākamajās dienās uzdevumi būs grūtāki, un būs lielāks izaicinājums.”

Ventspils tehnikuma absolvente un prasmju konkursa “Viesu uzņemšana” dalībniece Dzinta Prodniece atzīst: “Šodien bija diezgan sarežģīta diena, jo mums bija jāstrādā ar viesnīcas elektronisko sistēmu. Bija jāveic rezervācija, viesu uzņemšana klātienē, jāatbild uz viesa rezervācijas pieteikumu grupu rezervācijai un jānosūta rezervācijas apstiprinājuma vēstule. ”

Konkurss EuroSkills 2021 notiek Grācā, Austrijā, no 22. līdz 26. septembrim, un Latviju tajā pārstāv 19 konkursanti, kuri piedalās 17 prasmju konkursos.

Latvijas komandas dalību konkursā atbalsta Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un Latvijas valsts.