EuroSkills 2021 EuroSkills
Friziere ar matu laku rokās veido matus manekena galvai

Jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2021 otrajā dienā, 24. septembrī, dalībnieki bija vairāk iepazinuši konkursa norises vidi un iejutušies savās darba vietās, tādējādi spējot veltīt vairāk nedalītas uzmanības konkursa darbiem. Papildu izaicinājums koncentrēšanās spējām bija kuplais apmeklētāju pulks, kas pastāvīgi virzījās caur konkursa norises teltīm, bet to palīdzēja pārvarēt dalībnieku psiholoģiskā sagatavošana pirms konkursa. Dalībnieki ir apņēmības pilni turpināt tiekties uz savu labāko rezultātu arī trešajā konkursa dienā.

Ventspils tehnikuma absolvente Luīze Lāce un prasmju konkursa “Ēdienu gatavošana” dalībniece, stāsta: “Šodien pildīju melnās kastes uzdevumu. Bija jāizmanto vēži, zandarts, melnās lēcas un jāgatavo ķirbis trīs dažādos veidos. Bija nepatīkami un bēdīgi vārīt dzīvus vēžus, toties visu paspēju laikā. Ļoti gaidu pēdējo konkursa dienu, ceru, ka nebūs liels stresa līmenis.”

Svetlana Riškova, šī paša prasmju konkursa eksperte no Latvijas, Pavāru kluba un SIA “Prolux” pārstāve, atzīst: “Man ir sajūta, ka esam ļoti labi sagatavojušās šai dienai, jo paspējām visu apdomāt, izrunāt un sastādīt plānu. Kopējais konkursantu līmenis ir augstāks, nekā es biju gaidījusi. Piedalās spēcīgas valstis. Eksperti ir ļoti profesionāli, bet vienlaikus arī draudzīgi. Luīzes stiprā puse ir neatlaidība. Neskatoties uz to, ka Luīze nestrādā pavāra profesijā, viņai sanāca ļoti labi, profesionāli, un no citiem ekspertiem es jūtu cieņu pret Luīzi. Uzskatu, ka mēs jau esam uzvarējušas, jo izdarījām visu, ko varējām.”

Krists Granateks, profesionālās vidusskolas Victoria absolvents un prasmju konkursa “Kravu pārvadājumi” dalībnieks stāsta par otrās konkursa dienas uzdevumiem un gūtajiem iespaidiem: “Šodien veicu dažādus uzdevumus, kas pārsvarā bija saistīti ar Excel izmantošanu. Bija daudz jautājumu arī par inkotermiem. Vajadzēja gatavot piedāvājumus klientiem, kā arī tikties ar klientu, ar kuru sabojātas attiecības, un paskaidrot, kāpēc ir noticis pārpratums, un ko darīšu, lai to novērstu.”

Liepājas Valsts tehnikuma absolvents un prasmju konkursa “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas” dalībnieks Roberts Rudis atklāj: “Sākumā domāju, ka šodienas sniegums būs sliktāks kā vakar, bet bija tieši otrādi. Šķiet, ka palīdzēja tas, ka pieradu pie atmosfēras. Šo un to varēju izdarīt labāk, tomēr par šodien padarīto esmu priecīgs. Izaicinājums bija spēt iegaumēt ļoti daudz informācijas īsā laika periodā. Bija nepieciešams efektīvs plāns, lai paspētu visu izdarīt laikā.”

Rīgas Valsts tehnikuma absolvents un prasmju konkursa “Web lapu izstrāde” dalībnieks Aleksis Šteinburgs savu līdzšinējo veikumu vērtē pozitīvi: “Vienmēr var labāk, bet kopumā esmu apmierināts ar padarīto. Uzdevuma veikšanu sarežģīja servera darbības traucējumi, kuru dēļ dažus uzdevumus pārcēla uz nākamo dienu. Tā ir netipiska situācija, ka jau zinām rītdienas uzdevumu, jo parasti to uzzinām tikai katras dienas rītā.”

Edgars Ancītis, Rīgas Valsts tehnikuma absolvents, kurš piedalās prasmju konkursā “Grafikas dizains”, pauž: “Šodien nebija tā labākā diena – gāja kā pa amerikāņu kalniņiem. Otrajā dienas pusē veicās labāk. Tikai vakarpusē sāka pievilt printeris un dators. Vakar bija veiksmīgāka diena, es pat pabeidzu darbu stundu ātrāk nekā paredzēts.”

Konkurss EuroSkills 2021 notiek Grācā, Austrijā, no 22. līdz 26. septembrim, un Latviju tajā pārstāv 19 konkursanti, kuri piedalās 17 prasmju konkursos. Noslēguma ceremonija un apbalvošana būs vērojama tiešraidē  EuroSkillsValsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) un SkillsLatvia Facebook lapās 2021. gada 26. septembrī plkst. 17.00 (pēc Latvijas laika).

Latvijas komandas dalību konkursā atbalsta Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un Latvijas valsts.