SkillsLatvia
Kagu mēbeļu dizaina konkurss Japānā

Līdz 2022. gada 28. februārim norit iepriekšējā reģistrācija Kengo Kuma & Higašikava izpildkomitejas un pasaules slavenā arhitekta Kengo Kumas rīkotajam KAGU (mēbeļu) dizaina konkursam. Tajā var piedalīties dažādu izglītību studenti un skolēni no visas pasaules, kuru vecums nepārsniedz 30 gadus.

Darbu ar tēmu “Neparasts galds” nepieciešams iesniegt līdz 2022. gada 31. martam. Darbu pieteikt var tikai tā autors, aizpildot pieteikuma noteikumus un tas nedrīkst būt iepriekš publicēts (izņemot diplomdarbus). No visiem iesniegtajiem darbiem tiks izvēlēti 10 labākie. 2022. gada jūnijā pēc katra autora darba prezentācijas žūrija izvēlēsies uzvarētājus.

10 labāko darbu autori iegūs naudas balvas un apbalvojumus. Kengo Kumas balva ir galvenā naudas balva aptuveni 3’700 eiro (500’000 Japānas jenas) vērtībā, ko iegūst jaunietis ar augstāko punktu skaitu. Savukārt izcilības balvas aptuveni 750 eiro (100’000 Japānas jenas) apmērā tiek piešķirtas turpmākajiem trīs augstāko punktu ieguvējiem. Seši labāko darbu autori saņem goda rakstus, kas apliecina viņu dalību un sasniegumus prestižā konkursā.

Vadlīnijas konkursa dalībniekiem

Dizaini, kas ietver KAGU konceptu, tiek dēvēti par apdomīgu soli pretī jaunam dzīvesveidam un jauniešiem, kuri uzņemsies nākotnes pienākumus. Termins KAGU apzīmē saikni starp cilvēku un mēbelēm, tādejādi tiecoties savienot cilvēkus visā pasaulē. Mēs ikdienā izmantojam dažādus priekšmetus, taču dažkārt nepamanām to būtību, kamdēļ tie izgatavoti un kālab tos pareizi lietot.

“Globālās pandēmijas dēļ mūsu dzīves ir ļoti mainījušās. Darbs no mājām kļuvis par ikdienišķu parādību un arvien vairāk cilvēku ēd ārpus mājām, tajā pat laikā cenšoties izvairīties no cilvēku pūļiem. Starp ēdamgaldu un rakstāmgaldu vairs nav lielas atšķirības. Arī Higašikavas pilsētā ir sākusies jauna, šāda veida dzīve. Gaidīšu jūsu idejas ar neparasta stila galdiem, kas piemēroti mūsdienu dzīvesveidam,” aicina arhitekts Kengo Kuma.

Higašikavas pilsēta, kas atrodas Hokaido salā Japānā, ir Rūjienas sadraudzības pilsēta. Tajā atrodas viena no galvenajām Asahikavas pilsētas mēbeļu ražotnēm. KAGU (mēbeļu) dizaina konkurss notiek jau otro gadu. 2021. gadā rīkotajam konkursam pieteicās 1876 dalībnieki no 41 valsts, bet darbus iesniedza 834 dalībnieki no 36 valstīm un labāko 10 darbu vidū izdevās ierindoties arī skolēnam no Latvijas.

  • Uzņemšanas sākums - 2021. gada 1. oktobris;
  • Iepriekšējās reģistrācijas iesniegšanas termiņš - 2022. gada 28. februāris;
  • Pieteikuma darbu iesniegšanas periods - 2022. gada 25. - 31. marts;
  • Labāko darbu paziņošana - 2022. gada maija vidus;
  • Darbu prezentācija un apbalvošanas ceremonija klātienē (Hokaido, Higašikavā) - 2022. gada 26. jūnijā.

Globālās pandēmijas dēļ konkursa norise un grafiks var mainīties.